Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.01.18
85083 36 Друкувати

Терміни подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств

Які терміни подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств з 01.01.2018 (у тому числі за 2017 рік)?

Відповідно до п. 137.4 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

Пунктом 137.5 ПКУ встановлено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Згідно з п. 49.18 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

— календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 ПКУ);

— календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.6 ПКУ);

— календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 ПКУ – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 ПКУ).

Інформація по темі:
Декларацію з податку на прибуток підприємств подаємо за новою формою

За матеріалами Категорія 102.23.01 "ЗІР"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Бух
15.01.18 09:25

То есть до 1 марта если сдаём по году?

Відповісти
  • лена
15.01.18 09:43

Бух.  Да!

Відповісти
  • злой бух
15.01.18 09:49

Мы квартальщики, но годовую сдаем до 1 марта.

Відповісти
  • Леона
15.01.18 09:55

Вот в том то и дело, что теперь не понятно: если базовый период = кварталу, но дека же подается нарастающим итогом. Т.е. за год = 9 мес.+ 4-ый квартал. Какой теперь срок: как для квартальщика 40 дн. или, все-таки, 60 дн., т.к. за год нарастающим итогом?

Відповісти
  • Ufkbyf
15.01.18 16:12

Леона,http://artemrada.gov.ua/articles/18972

Відповісти
  • Леона
15.01.18 16:39

Ufkbyf, спасибо. Теперь точно запуталась, т.к. Киев говорит другое

Відповісти
  • НатВлад
15.01.18 14:32

Леона, "Квартальщикам" срок 40 дней, хоть она и нарастающим итогом за год. Вы не можете изменить статус "квартальщики" на статус "годовой" из-за того, что заполнение Декларации предусмотрено нарастающим итогом.

Відповісти
  • Ufkbyf
15.01.18 16:13

НатВлад,  http://artemrada.gov.ua/articles/18972

Відповісти
  • Леона
15.01.18 15:09

НатВлад, я тоже так думаю, но консультанты говорят обратное. Вот и ждемс...

Відповісти
  • Елена
15.01.18 10:36

Леона, меня мучает тот же вопрос)

Відповісти
  • Lesya
15.01.18 14:38

Елена, квартальщики годовую подают через 40 дн. В прошлом году тоже так было, и меня тогда тот же вопрос мучал

Відповісти
  • Lumiers
15.01.18 10:49

В этой консультации совершенно не понятно сроки подачи для тех, кто отчитывался ежеквартально!
Но мне приходилось слышать мнение налоговиков, что годовой отчет все плательщики подают в течении 60 дней.

Відповісти
  • Лейла
15.01.18 12:21

Lumiers,да и я встречала на просторах интернета версию налоговиков, что для всех 60 дней

Відповісти
  • Нина1
15.01.18 11:09

Lumiers, а где вы видели, чтобы налоговики хоть один раз четко и внятно ответили хотя бы на один самый элементарный  вопрос. Такое впечатление, что Черновецкий не в Грузии, а работает в ДФС главным консультантом.

Відповісти
  • Елена
15.01.18 10:51

впрочем, как всегда, тупо нет четкого ответа... 

Відповісти
  • Леона
15.01.18 11:08

Коллеги, нашла на этом сайте в консультации от 12.01.18 (Зміни до ПКУ-2018. Податок на прибуток) автор делает вывод, что для всех налогоплательщиков = 60 дн. Но я думаю, что надо чуть-чуть потерпеть и все-таки дождаться четкого ответа налоговиков.

Відповісти
  • Таня
15.01.18 11:12

Підскажіть будь-ласка, форма декларації одна для  всіх?

Відповісти
  • @
15.01.18 11:34

Хто  знає, фінзвіт в статистику  в ті ж сроки що  і  Дека чи до 25 січня. (мені в ЦСУ сказали до 25 січня )

Відповісти
  • Иришка
15.01.18 11:59

@, на сайте статистики по своему коду ЕДРПОУ можно увидеть отчеты,сдаваемые предприятием, там же и сроки сдачи

Відповісти
  • оа
15.01.18 11:44

@,все отчеты за 25 января можно посмотреть на гл.странице в "Календаре бухгалтера".

Відповісти
  • Oleg7
15.01.18 12:15

ЗИР ГФСУ как обычно - цитата и никакого ответа. Называется сами додумывайте... 
И без них понятно было, что не позже 1 марта сдается дека за 2017 год.

Відповісти
  • Алиса
15.01.18 12:51

А баланс

Відповісти
  • Ирина
15.01.18 15:01

Алиса, до 28.02

Відповісти
  • Аудитор
15.01.18 12:56

Мне до этой консультации было все понятно- в соответствии с измененным п. 49.18 НКУ срок подачи годовой декларации по прибыли за 2017 год один для всех плательщиков - 60 дней после окончания отчетного периода как годовиков так и для квартальщиков . Изменения этого пункта являются процедурными изменениями, поэтому они начинают действовать с момента введения в действие соответствующего закона - а это 1 января 2018 года.
Эта консультация все запутала.

Відповісти
  • ТП
16.01.18 21:37

Аудитор,за 2018 год-дека до 01.03.19, за 2017 год-годовики до 01.03.18, квартальщики в течении 40 дней..

Відповісти
  • ЛЛ
16.01.18 21:36

Аудитор,

Відповісти
  • Людмила
15.01.18 14:28

Для тех, кто сомневается. Вспомните 2015 год, когда в п. 57.1 НК Украины предусматривалось, что:
«Податкова декларація, в тому числі розрахунок щомісячних авансових внесків, за базовий звітний (податковий) рік подаються до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком».
Затем с 01.01.2016 г. эту норму убрали и все отчитывались до 29.02.2016 г. (60 дней).
Если бы хотели применить старый срок, то его нужно оговаривать в переходных положениях.

Відповісти
  • RK
15.01.18 14:56

Дзвонила в свою податкову і в податкову офісу великих платників ДФС- їм дали вказівку- декларація з податку на прибуток для квартальщиків ( хоч і подаємо наростаючим) здається 9 лютого 2018року! От-такої! А це баланс і всі форми потрібно зробити, щоб все зійшлось, тоді деку здавати Все для людей!!!!

Відповісти
  • ТП
16.01.18 21:39

RK,вы правы во всем!! до 9 февраля!!

Відповісти
  • Джаконда
15.01.18 16:07

На семинаре нам говорили, что для квартальщиков до 9 февраля. Я возмущаюсь..... Закрутили так ,что вообще ,, сделайте для  бухгалтеров по-человечески- всем  60 дней  после окончания отчетного периода!

И главное одинаковую дату поставьте и в налоговую и статистику!

Відповісти
  • СВ
15.01.18 16:25

я поняла что для малых предприятий
в статистику финансовая отчетность до 28.02
годовая прибыль - 60кд

Відповісти
  • 888
15.01.18 17:04

Колеги, для всіх платників податку на прибуток (крім певних с/г виробників) поддаткова звітність з податку на прибуток подається протягом 60 к.д. До кінця цього тижня буде офіційна інформація від ДФСУ. Норма прямої дії, та ніяких двозначностей не передбачає. Почекайте 20.01.2018, не слухайте не підготовлених лекторів.

Відповісти
  • Бух
15.01.18 17:13

Только что с семинара, сказали - квартальшики 40 дней, а за 2018 - уже 60

Відповісти
  • Мурена
16.01.18 10:25

Бух,зачем ходить на семинары, где некомпетентные лекторы, наверное вам время и деньги девать некуда

Відповісти
  • ОК
16.01.18 14:19

Не поминайте Черновецкого всуе - новопришедшие ничем не лучше в плане здравомыслия, но он хотя бы из бюджета сотнитысячную зарплату тянуть не наглел, за 1 грн работал. Больше таких нет!!!

Відповісти
  • Киев
18.01.18 09:58

ОК,если Вы лично как бухгалтер-расчетчик  начисляли ему зарплату в 1 грн., или имеете доступ к его личным банковским выпискам, тогда поверю, что он работал за 1 грн. Ему даже 1 грн. не нужна, Он приобрел на своей должности нечто более ценное - "пистолет". Поэтому ему зарплата и не нужна. У любой власти альтруистов нет. С трибун можно наплести все, что угодно.

Відповісти