Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.03.18
25770 48 Друкувати

Знайте свою (позитивну податкову) історію

Тамошюнас Андрій, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії "ADA Group"

Після аналізу положень про «позитивну податкову історію» («ППІ») багато платників задаються питаннями - де «позитивна»? І де «історія»?

Ось ми і спробуємо знайти відповіді в даному «прес-релізі».

Спочатку про «позитивну» ...

Хороша «податкова історія» рятує тільки в випадках відповідності критеріям ризиковості операцій (тобто від критеріїв ризиковості платника вона не допомагає). При цьому, всі показники і коефіцієнти «ППІ» віддані на відкуп ДФС (причому як в кількісному, так і якісному вимірах) і частота їх змін не обмежена !!! У свою чергу, ДФС зобов'язана розраховувати ці показники щомісяця до 10 числа місяця, наступного за звітним і викладати їх в електронні кабінети платників!

Однак, по-перше, не зазначено термін, протягом якого ДФС повинна «відкрити» доступи;

по-друге, незрозумілим залишається принцип застосування «ППІ» щодо ПН, які подані на реєстрацію до моменту розрахунку показників (наприклад, це відноситься до ситуації, коли розрахунок буде виконано 9 квітня, а ПН, видані з 15 по 31 березня, будуть подані на реєстрацію до 8 квітня). Створюється враження, що ДФС навмисне «заганяє» платників на «пізню» реєстрацію, адже багато хто буде чекати їх появи до останнього;

по-третє, як КМУ, так і фіскали промовчали про те, скільки показників і коефіцієнтів з 8 потрібно мати платнику в своєму активі, щоб вважатися «позитивним»?! Швидше за все, хоча б 1, але на практиці фіскали люблять дивувати! І це все при тому, що розробку критеріїв «ППІ» закон зобов'язав КМУ, а згідно з ПКУ ДФС на це не уповноважена.

«Історія» пізнається в ... конкретиці

Як було вже зазначено, ДФС захотіла почати з 8 показників і коефіцієнтів «ППІ» (далі буде видно). Але справа тут не в кількості, а в тому, що до самої історії багато з надуманих «маркерів» відношення не мають. Судіть самі:

- «обсяг постачання поточного місяця ≤ 150 тис. грн. на 1 покупця-платника» - перше питання, яке виникає у деяких - деякі трактують арифметичну складову даного критерію через призму ПДВ і тоді загальна сума «пільгового» постачання дотягує аж до 900 тис. грн. Але, на жаль, уважне вивчення норми говорить про помилковість такої позиції. При цьому, з одного боку, в даному випадку відсутня прив'язка до «ризикових» груп ТМЦ і під «негатив» підставляються торговці дорогою продукцією, але з іншого, - поставка будь-якої номенклатури товарів (навіть ризикових) на будь-яку кількість покупців в межах зазначеного ліміту робить цей критерій в якомусь сенсі більш лояльним, ніж відсікаючим (500 тис.);

- «за 6 місяців продажу без видачі ПН покупцю > 50%» - очевидно, що пункт заточений під посилення позицій торгових мереж, адже поставки на неплатників ПДВ передбачені в якості окремого «відсікаючого» критерію. При цьому, абсолютно незрозумілий вибір 6 місяців в якості періоду для розрахунку.

- «за 6 місяців один товар становить в покупці і постачанні (виробництві) > 50%» - критерій загадка-помилка-непонятка: по-перше, поставка і виготовлення характеризують різні стадії життєвого циклу товарів/послуг і не можуть ототожнюватися; по-друге, придбання і постачання одного товару/послуги не може передбачати їх виробництво в принципі (адже при виробництві відбувається заломлення кодів); по-третє, абсолютно незрозумілий механізм розрахунку питомої ваги обсягів купівлі і поставки товару/послуги в загальній сумі поставки товарів/послуг.

- «в 4х із 6 місяців постійно продавався товар з одним кодом = 20% загальних продажів» - явно неробочий «маркер» з огляду на необхідність дотримання фіксованого значення постачань (не "більше/менше», а саме 20%)! Як і в попередніх 2-ох умовах в розрахунок беруться будь-які товари/послуги (про ризикові ні слова).

- «задекларовано основних засобів > 1млн. грн. + засновник і директор не змінювалися з 1.01.17р.»- таким чином з одного боку, до уваги не беруться орендовані ОЗ, але, з іншого, - показники базуються не на фактичних даних, а на задекларованих (деякі платники взяли цей момент собі на замітку заздалегідь). При цьому, майте на увазі, що мова в даному випадку йде про розмір залишкової вартості ОЗ, а значить щороку необхідно буде нарощувати їх обсяг.

- «наявність власних/орендованих земельних ділянок > 200 га або оренда земель ≥ 0,5 га держ./комунальної власності» - на відміну від попереднього пункту в даному випадку враховуються і орендовані земельні ділянки, а не тільки власні. При цьому, як і в ситуації з попереднім критерієм, потрібно пам'ятати про уразливість активів при їх знаходженні на проектних компаніях.

- «ЄСВ на 1 працівника > 1,5 * МЗП * ЄСВ за останні 12 місяців + засновник і/або директор не змінювалися з 01.01.17 р.» - не уточнюється, про якого працівника йдеться: кожного або середньостатистичного. При цьому, абсолютно незрозумілий зв'язок між розміром сплаченого ЄСВ і ПДВ (реєстрацією ПН).

- «за попередній рік сплачено > 5 млн. податків» - подарунок для «крупняків і «фінт» для всіх інших. Фактично «відсікаючий» критерій з минулого року перетягнули в «ППІ» нинішнього.

Така ось «позитивна історія» ...

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юля
23.03.18 08:46

Эх, Надя, Надя, что ты нас так подвела!!!!((((((((

Відповісти
  • Олег
24.03.18 08:49

Юля, нас, это кого, тех 400 000 человек которых она на записи списала на плановые чистки? Во имя революции. Вы уверены, что там будут лишь чиновники, депутаты и т.п.? Что уж нынешние г.....ы, но тех кто считает - 400тыс туда, квартал взорвать сюда, нам нафиг не нужно. 

Відповісти
  • ...
24.03.18 09:20

Олег,
Да уж! Печально, что и среди коллег есть люди не склонные к анализу и падкие на шоу! Что-ж show must go on!!!! 

Відповісти
  • Ія
23.03.18 08:55

объем поставки текущего месяца ≤ 150 тыс. грн. на 1 покупателя-плательщика - это чего 150 тыс грн - ндс, без ндс, с ндс?????

Відповісти
  • Ира
23.03.18 11:03

Ія, объем поставки - это реализация, а вот с учетом НДС или нет,  вопрос... Если рассуждать по аналогии, то возможно сумма 150 тыс. грн. - это без НДС. Поясню, в критериях самого первичного отбора есть показатель 500 тыс. грн., сначала тоже было не понятно, появились разъяснения - эта сумма без НДС.

Відповісти
  • Вера
23.03.18 08:56

Мы новое предприятие- можем ли мы подать Таблицу??? Какой код в Медке ??? Или ждать первой заблокированной ?? Как это узнать ?? Где почитать ???

Відповісти
  • Марі
23.03.18 10:10

Вера,
Ви у електронний кабінет заходите? Якщо так, подивіться спершу у ньому, чи потрапляють надіслані вами на реєстрацію ПН у розділ "Перегляд звітності". Якщо ні - поки що живіть спокійно. Якщо потрапляють - подивіться, чи всі, чи з певними кодами, і от вже по цих кодах варто готувати таблицю. Наче сьогодні вже не відмовляють у її прийнятті.

Відповісти
  • ННД
23.03.18 10:29

Марі, я правильно зрозуміла, що податкові накладні, які можуть  бути зупинені попадають у розділ "Перегляд звітності"? Чи ті, які зупинені? Поясніть, будь-ласка.Передивилась розділ---тільки звітність

Відповісти
  • Марі
23.03.18 10:32

ННД,
У перегляд звітності потрапляють ПН, у яких ДФС "сумнівається". Вони можуть бути як зареєстровані без блокування, так і заблоковані.

Відповісти
  • ННД
23.03.18 12:24

Марі,дякую

Відповісти
  • Крист
23.03.18 10:27

Марі,Таблица в электронном кабинете есть для заполнения???? где и под каким кодом она. Спасибо.

Відповісти
  • Марі
23.03.18 10:36

Крист,
Ще вчора точно не було. Раніше (при попередніх хвилях блокування) була у вибірці звітності за місяць "податкові накладні" чи щось таке (здається останній рядок з можливих).
Я працюю через Медок, у ньому у розділі звітності до ДФС за відповідний місяць у вкладці "інше".

Відповісти
  • Крист
23.03.18 10:53

Марі,нашла код таблицы 1312302 .

Відповісти
  • Ирина
23.03.18 09:20

Вера,зачем подать таблицу, если все нормально с регистрацией налоговых накладных

Відповісти
  • Налоговый адвокат Андрей Тамошюнас
24.03.18 00:56

Ирина, "все нормально с регистрацией налоговых накладных" - Вы об Украине говорите?

Відповісти
  • lumiers
24.03.18 09:27

Налоговый адвокат Андрей Тамошюнас
 Я живу в Украине! И, слава БОГУ!!!!! Пока не было ни одной блокировки!

Відповісти
  • Rina
23.03.18 09:17

Теперь согласно новым кретериям учредитель/директор не могут умереть, уйти на пенсию или просто уволиться. У нас предприятию 26 лет все время один директор, постоянные учредители -но человеку восьмой десяток и попросился уволиться, чтобы еще успеть пожить на пенсии, а не вынесли его с рабочего места вперед ногами и вот так на ровном месте мы получаем негативную налоговую историю.

Відповісти
  • Арифметика
23.03.18 11:27

Rina,Анологичная ситуация диру-75лет, работает с самого начала открытия фирмы (с 1993) и тоже уже хочет уходить(((

Відповісти
  • Oleg7
23.03.18 09:26

В ГФСУ, да и МФУ, согласовавшем эти критерии, похоже не знают что такое история. 
Читая эти идиотские критерии даже нормальный человек матом ругаться начнет...

Відповісти
  • Светлана
23.03.18 14:30

Oleg7, Не знают ни что такое "история", ни что такое "налоговая"

Відповісти
  • Вера
23.03.18 09:41

Для Ирины
ТАБЛИЦА, которую подавали раньше - наперед, чтобы не блокировали, с перечислением кодов входящих и исходящих, мы производители, новое предприятие, Объемы сразу зашкаливают, положительную историю еще не наработали- вообщем сразу можем влипнуть!! Вот и спрашиваю-как перестраховаться заранее??  ЕСЛИ КТО ЗНАЕТ- ОБЬЯСНИТЕ !!

Відповісти
  • ок
23.03.18 09:58

Вера, а в прошлом году поданные таблицы у вас приняты? 

Відповісти
  • )))
23.03.18 10:34

Никогда не сдавала никаких таблиц, что за таблица? а сейчас по критериям налоговой нагрузки мы минимизаторы боюсь что начнут блокировать. Что за таблица расскажите, или ссылку пришлите почитать. 

Відповісти
  • Ира
23.03.18 11:21

))), надо же, я Вам сильно завидую, честно.....
А таблицу подают, если происходит остановка регистрации НН, вместе с сопроводительными документами по операции, указанной в остановленной НН, для рассмотрения комиссией. В начале марта, ели не ошибаюсь, утвердили основные положения по СМКОР (системе мониторинга и контроля). Там есть пояснения о таблице и перечне подаваемых документов (многое осталось в прежнем виде). Поищите на этом ресурсе (бухгалтер 911). Вот одна из них: https://buhgalter911.com/news/news-1035933.html

Відповісти
  • )))
23.03.18 11:31

Ира,спасибо, меня не трогали наверно из за маленьких оборотов, три предприятия и обороты в месяц меньше 500тыс. а как сейчас с этим критерием.

Відповісти
  • Марі
23.03.18 10:57

На форумі є тема "Блокування реєстрації ПН/РК частина 2" Всім "новачкам" раджу прочитати перші 3-4 сторінки обговорення у ній.

Відповісти
  • )))
23.03.18 11:30

А критерий до 500тыс. объем поставки в силе??? только это меня спасет. 

Відповісти
  • Ира
23.03.18 12:28

))), да, он остался в силе, это первый этап просеивания

Відповісти
  • ИРЭН
23.03.18 11:44

Уже три дня не регистрируют  налоговые накладные....Одни пи пи пи Есть профессия налоговый инспектор  а есть профессия трах..щики.Доколе?

Відповісти
  • 123
23.03.18 12:36

ИРЭН,наши тоже висят. Сегодня не отправляем, ждём...

Відповісти
  • Alex
23.03.18 12:18

Уже все перерыла, как подать на разблокировку налоговые за 2017 год? Повідомлення J1312602 не принимает, каким документом отправлять этот скарб в ДФС?

Відповісти
  • Tina
23.03.18 12:19

Так де ж в электронному кабінеті будуть викладені данні про позитивність історії??

Відповісти
  • Светлана
23.03.18 14:31

Tina, Та какое там.... Показатели D и P уже полгода ждем

Відповісти
  • Андрей
23.03.18 14:09

Скажите что с регистрацией? Третий день не можем регистрировать налоговые, налоговых много, ни ответа ни привета. ДФС будет продлевать регистрацию из за их некомпетентности?

Відповісти
  • Марі
23.03.18 14:32

Андрей,
На "гарячій лінії" пообіцяли, що система запрацює сьогодні після 15-00. Чекати залишилося недовго. Скоро побачимо, чого варта ця обіцянка.

Відповісти
  • Светлана
23.03.18 14:31

Андрей, Ага, щас

Відповісти
  • ок
23.03.18 14:59

После дождичка в четверг  - звучит как-то более обнадеживающе, чем в пятницу после 15.00...

Відповісти
  • злой бух
23.03.18 15:17

захожу в кабинет платника, а там почти все разделы по НДС не окрываются - ошибка, это только у меня?

Відповісти
  • Дутф
23.03.18 15:56

злой бух, угу. Доопрацьовують.

Відповісти
  • Марина
23.03.18 15:35

злой бух,я в кабинет зайти не могу,не то,что посмотреть

Відповісти
  • 123
23.03.18 21:14

Марина, если в строке типа того https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/login.jspx или еще больше кракозяров очистите до gov.ua. вот так https://cabinet.sfs.gov.ua и Enter

Відповісти
  • Дутф
23.03.18 16:42

Марина, нее, это косяк браузера, чаще всего - если вы долго не выходите из него и браузер не может автомкатически обновиться. Такое, чтоб зайти нельзя - сейчас редко. Я смотрю по 5-10 раз в день, проблем нет. Один раз в этом году с оперы заходила, когда мозилу не обновила.

Відповісти
  • с-т
23.03.18 15:40

сомневаюсь,что сроки регистрации продлят.Это ж мы виноваты,понакидали налоговых на регистрацию,а не техслужба гфс.У них все ок,проблемы индейцев не волнуют шерифа.Юмор.Черный.Целый день на взводе.

Відповісти
  • Дутф
23.03.18 15:58

А помнится раньше обещали, что после отмены отмены блокировок в субботу-воскресенье НН регистрироваться не будут, это в силе осталось?

Відповісти
  • злой бух
23.03.18 16:51

А где по их "плану" должны отражаться заблокированные накладные? Я вижу, что ничего не поменялось в разделах по НДС электронного кабинета.

Відповісти
  • Дутф
23.03.18 17:02

злой бух,я так поняла, что у них хатки снова порушились - работают все модули, кроме НН. Чуйка говорит, что все 100% отправленных вчера налоговых попали в блокировку.

Відповісти
  • финмин
23.03.18 18:01

вас прижали с ножом к стене, а вы пытаетесь понять мотив и логику поведения грабителя

Відповісти
  • МС
01.04.18 16:02

Так вроде же, по схеме от ДФС https://buhgalter911.com/news/news-1036204.html , наоборот, если есть положительная налоговая история, то до критериев рискованности операций дело не доходит при отсеве для блокировок или я что-то неправильно поняла?

Відповісти