Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.04.18
10768 34 Друкувати

Пропонується надати платникам право на включення до податкового кредиту сум ПДВ при придбанні електроенергії без реєстрації ПН

У Парламенті зареєстровано проект Закону № 8219 про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо включення до податкового кредиту суми податку на додану вартість при придбанні електроенергії без реєстрації податкових накладних в ЄРПН).

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту, останнім часом у суб'єктів господарювання виникли проблемні питання у відносинах з енергетичними компаніями України, що спеціалізуються на передачі та постачанні електричної енергії споживачам, а саме вказані підприємства не реєструють у ЄРПН податкові накладні при постачанні електроенергії.

Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у пункті 201.11 ПКУ, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку.

Підпунктом 14.1.191 ПКУ визначено, що з метою застосування терміна "постачання товарів" електрична енергія вважається товаром. Тобто на поставку електроенергії не розповсюджується норма пункту 201.11 ПКУ, і, відповідно, платники мають право на податковий кредит лише після реєстрації ПН.

З метою захисту прав та інтересів субєктів господарювання - споживачів електроенергії, законопроектом № 8219 визначається, що підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є послуги і поставлені товари, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Оксана
05.04.18 06:21

Если примут Закон, на те оплаты которые уже прошли тоже будем иметь право на НК, плательщики которые используют кассовый метод.

Відповісти
  • Оксана
05.04.18 06:49

А как же с регистрационным лимитом, когда он появится? Или это уже другой законопроект?

Відповісти
  • 111
05.04.18 12:54

Оксана, Будет то же что и с чеками. Включать можешь, а лимит "балалайку".

Відповісти
  • СержК
05.04.18 08:21

Оксана, а "кормить в дороге никто не обещал"... мало того, - потом, после насильственного включения в деку такого вот кредита, в СЕА могут повылазить всякие перевыщення-недоотримання и прочая хрень (о которой в законе недодумали, а реализаторы по-своему внедрили), и народ замается доказывать свое происхождение не от верблюда. А Ахмет-хан спокойно будет продолжать игнорировать свои обязательства...

Відповісти
  • Бух
05.04.18 07:04

А чего они не регистрируют? Вот в чем вопрос. И кому принадлежат эти компании?

Відповісти
  • Тина
05.04.18 08:47

Так все облэнерги работают по предоплате и первое событие оплата, а счет на потребленную электроэнергию в конце месяца, как быть с датами??? и с рег.лимитом оплучиться полная чехорда. Явный популистический законопроект, который ничего не решает.... получается, что кому-то нужно регить налоговые, иначе штраф, а кому-то - нет....

Відповісти
  • Марийка
05.04.18 08:59

Тина, я Вам больше скажу. Харьковводоконал ВООБЩЕ никогда не регил и не регит НН, и НИЧЕГО! Спокойно живут... 

Відповісти
  • ТАНЯ
05.04.18 12:11

Марийка,Херсонводоканал тоже не регистрирует Говорят нет денег

Відповісти
  • Rina
05.04.18 14:56

ТАНЯ, Славгорводоканал не регистрирует, но я думаю водоканалы всей Украины тупо забили на регистрацию налоговых.

Відповісти
  • Таїса
06.04.18 03:41

Rina, Вінницяоблводоканал реєструє.  Цікаво 256 постановою субсидії та пільги населенню зараховуються на спецрахунок у казначействі з якого вони можуть заплатити тільки за електрику,  з цього місця очистку води, і отримати зарплату. Обленерго же сума пільг і субсидій зараховується на їх рахунок відкритий в Ощадбанку. Водоканали комунальні, а обленерго належать олігархам. З суми пільг і субсидій вони можуть платити податки згідно 9 статі ПКУ крім ПДВ і податку на фізосіб. Яка логіка не розумію у тариф входить ПДВ і грязна зарплата. 

Відповісти
  • Бандерівець
05.04.18 17:45

Львівводоканал таж саме хрень. ПН ніхто не реєструє

Відповісти
  • лю-лю
05.04.18 09:05

так заставьте Ахметова выполнять законы, а не придумываете исключение исключительных из правил! Если эти НН они не регистрируют, значит и НДС не платят, хорошо устроились!!! А тарифы повышают, чтобы еще больше денег себе в карман положить?

Відповісти
  • Облікове Діло
05.04.18 09:17

Киршу вообще башенку повело.

Відповісти
  • Наталія
05.04.18 09:52

печалька. Предлагаю пойти дальше: никому ничего не регистрировать, но всем иметь право на налоговый кредит!!!!!!!!! Ура

Відповісти
  • като
05.04.18 10:53

а кто говорит что ахмет не регистрирует? нам кэ дает НН, у них по оплате.

Відповісти
  • Елена
05.04.18 11:01

като,но при этом обратите внимание на даты, которые они лепят в свои налоговые. Во всяком случае с нашим облэнерго разговаривать на эту тему бесполезно. Они берут предоплату за 2 месяца вперед, мы платим допустим 25-го марта аванс за май, а дату на налог.накладной они ставят 31 марта. Каким боком здесь 31? Или я придираюсь7

Відповісти
  • Светлана
05.04.18 15:26

Елена,ПКУ. РОЗДІЛ XX. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

44. Тимчасово, до 1 січня 2019 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.


Норма цього пункту поширюється на операції, за якими дата виникнення першої з подій, визначених у пункті 187.1 статті 187 та у пункті 198.2статті 198 цього Кодексу, припадає на звітні (податкові) періоди до 1 січня 2019 року.


У разі якщо операції, визначені цим пунктом, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:


покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;


 

Відповісти
  • Елена
05.04.18 15:45

Светлана, извините. но толку от ваших цитат... Если бы мне 31-числом выписывали налоговую накладную согласно показаний счетчиков за ТЕКУЩИЙ месяц, я бы не говорила об авансах. Укртелеком например выписывает сводную за месяц последним днем месяца - вопросов нет, всё подтверждается расшифровками и счетами.

Відповісти
  • ТАНЯ
05.04.18 12:12

Елена,А ИМ РАЗРЕШИЛИ

Відповісти
  • като
05.04.18 11:52

Елена, Поставщики электроэнергии составляют налоговые накладные подекадно на сумму денежных средств, поступивших в счет оплаты за такую электрическую энергию на их текущие счета в течение соответствующего декады. В последний день месяца эти плательщики НДС составляют налоговые накладные/расчеты корректировки по результатам окончательного расчета с потребителями электрической энергии с учетом поставленной электрической энергии и полученных денежных средств в течение такого месяца (п. 201.4 НКУ).

Відповісти
  • Светлана
05.04.18 15:26

ПКУ. РОЗДІЛ XX. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ



 

Відповісти
  • Елена
05.04.18 13:32

като,очень рада за НКУ. Но в наших НН от облэнерго я вижу четко только сумму аванса, уплаченного за два месяца вперед и  дату выписки, не имеющую отношения к дате аванса, без всяких "с учетом поставленной эл.энергии". И кстати водоканал местный нам в 2016 году НН не регистрировал вообще, а потом видать у них аудит прошел, и весь 2017 год мы от них получали "просроченные хвосты".

Відповісти
  • Лето
05.04.18 11:25

Елена,разрешено-100%. Не придирайтесь и берите спокойно в НК.

Відповісти
  • Oksana
05.04.18 11:37

Запорожьеоблэнерго с октября прошлого года перестало налоговые регистрировать! 

Відповісти
  • masha
05.04.18 11:39

лето, согласна с Вами полностью на 100%

Відповісти
  • Рокся
05.04.18 12:21

Вчера вроде на заседании Кабмина должны были рассматривать ситуацию с Запорожобленерго, но на сайте ничего не нашла.Может есть информация??? Уже 1,0млн. кредита собралось

Відповісти
  • Тина
05.04.18 12:27

Рокся, у нас тоже большая сумма НК зависла от Запорожьеоблэнерго с ноября 2017, самой интересно когда ситуация разрулится, или будем 3 года ждать, а потом списывать на убытки

Відповісти
  • Оксана ГТС
05.04.18 12:28

А вы открывали данный законопроект? Интересный момент - данный Закон "набирає чинність з 01 жовтня 2018 року".

Відповісти
  • СВОБОДНЫЙ ПОЛЕТ
05.04.18 13:02

Если, я заплачу, не дай бог не вовремя или не всю сумму, они тут как тут. Штраф и отключат. У меня сейчас дилемма, или заплатить за электроэнергию или дать дать зарплату. Как вы думаете, я поступлю. Правильно, зарплату не дам.

Відповісти
  • Елена
05.04.18 14:21

а вот еще кстати, нам сейчас облэнерго выкручивает руки, требует купить платные ключи и ТОЛЬКО с этими ключами сдавать отчет о потребленной электроэнергии. Кто-то пользуется этой системой, что оно вообще такое?

Відповісти
  • като
05.04.18 14:36

Елена, это ключи от личного кабинета и там будете получать счет - акт в электронном виде от них и они и вы накладываете ецп, только я слышала вроде как они их бесплатно предлагали, ну тут в Киеве во всяком случае.

Відповісти
  • лю-лю
05.04.18 16:01

като, в Киеве нам тоже платно предлагали 120грн квартал или месяц не помню, мы отказались и теперь по пол-дня в очереди стоим. Но, с другой стороны, если все будут предлагать свою платную программу то только успевай плати.

Відповісти
  • Елена
05.04.18 15:42

като,да в том-то и дело, если бы бесплатно или с приватовскими ключами, или ДФС - без вопросов. Так нет, платные эти ключи cesaris.

Відповісти
  • Страница
06.04.18 09:53

Правильно ли я понимаю, что попадут на НДС арендодатели, которые перевыставляют коммунальные услуги арендаторам? Входящего НДС нет, а исходящий плати?

Відповісти