Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


11.05.18
40992 37 Друкувати

Уряд спрощує ведення господарської діяльності: скасовує дублювання документів та проставлення печатки

10 травня 2018 року Кабмін прийняв розроблену Мінфіном постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка скасовує необхідність проставлення відбитку печатки на документах під час подачі до органів державної влади, а також скасовує обов’язок дублювання електронних документів на папері.

У чому суть?

Законом України від 23.03.2017 р. № 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями» 
скасовано обов’язок використання печаток на документах суб’єктів господарювання та передбачено адміністративну відповідальність посадових осіб державних органів за вимогу у суб’єктів господарювання наявності відбитку печатки на офіційному документі.

Крім того, чинне законодавство містить норми, які не відповідають сучасним пріоритетам щодо розвитку електронних комунікацій та є невиправдано обтяжливими для бізнесу. Як наслідок, виникла необхідність аналізу та перегляду законодавства.

Тому Мінфін розробив постанову, яка скасовує вимоги використання печаток суб’єктами господарювання (незалежно від їх наявності) під час надання інформації на запит Держфінмоніторингу; надсилання запитів суб’єктами первинного фінансового моніторингу до державних органів, державних реєстраторів; ведення реєстру фінансових операцій. Цією ж постановою скасовується необхідність дублювати на паперовому носії документів, складених в електронній формі.

Що це дає?

Постанова направлена на реалізацію політики дерегуляції щодо спрощення ведення господарської діяльності, зокрема шляхом скасування вимог використання печаток суб’єктів господарювання та необхідності дублювання на паперовому носії документів, складених в електронній формі. Зазначене приведе до зменшення затрат часу та коштів суб’єктів господарювання та забезпечить розвиток інформаційних ресурсів.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
11.05.18 05:31

Где хранить электронные документы ? Пока єто не решено, бред відумівать подобное.
На сервере налоговой создайте личные хранилища.

Відповісти
  • Мотря
11.05.18 12:09

З воза впав, чи досі не чув про засоби  зберігання
інформації? 

Відповісти
  • ппп
11.05.18 10:11

Шурик, интересно а чего это налоговая должна заботиться о хранение Ваши ЭД, Вы ведь не требуете от налоговой хранить Ваши бумажные документы или ваши базы данных.

Відповісти
  • Wonder woman
11.05.18 08:25

Для того, чтобы это работало в отношении налоговиков, нужно четко в постановлении прописать, что это их касается, потому что на деле налоговая все так же будет требовать распечатки.

Відповісти
  • Оксаночка
11.05.18 09:00

А что имеется ввиду под документами в электронной форме? Те, что подписаны ЕЦП?

Відповісти
  • ппп
11.05.18 10:12

Оксаночка, документы в ЭФ это файлы, они не обязательно должны быть подписаны ЭЦП

Відповісти
  • Ирина
11.05.18 09:28

Смешно и страшно ,проблема не в наличии  печати ,а в том ,что у бизнеса нет права исправить ошибку без штрафных санкций ,

Відповісти
  • ХА
11.05.18 09:40

Пока налоговая сама будет трактовать законы это все бесполезно.

Відповісти
  • Сергей
11.05.18 10:06

ХА,
Налоговая вынуждена трактовать законы,потому как к ним обращаются с вопросами налогоплательщики.Кто же их будет трактовать?Проказница Мартышка,Осел,Козел да косолапый Мишка?

Відповісти
  • Людмила
11.05.18 09:56

Ихнее так называемое "упрощение", превращается в очередную головную боль бухгалтера. Работать некогда, только и следишь, какая сегодня очередная дурь пришла в головы нашим "правителям".

Відповісти
  • АлександрСС
11.05.18 09:58

Ну, если отмена печати у нас считается великой реформой деригуляции, то это фсе. А плановые проверки предприятий (к которым нет вопросов) и кассовых аппаратов, как во всем цивилизованном мире, слабо отменить? Козлы одним словом.

Відповісти
  • ппп
11.05.18 10:14

АлександрСС, в каком цивилизованном мире (или стране) отменены кассовые аппараты?

Відповісти
  • Арифметика
11.05.18 11:14

ппп, Отменить указ 436, где дерут неадекватные штрафы за мелкие проступки. Наказание должно быть адекватно ошибкам

Відповісти
  • Валентина
11.05.18 10:08

Да, пусть отменят блокировку налоговых, СЕА НДС и сумашедшие штрафы за каждый неверный шаг, и я согласна ставить по три печати и дублировать документы в трех экземплярах. Тоже мне упрощение... Нашли чем хвастаться!

Відповісти
  • Анна Ив.
11.05.18 10:12

Это для МВФ: видишь, все класс! А что у нас законы не работают - ну это временно...(Хотя " ничто не бывает так постоянно, как временно").

Відповісти
  • Таня
11.05.18 10:15

Я не поняла. отменили печать как таковую, или просто можно не ставить печать на копиях при запросе из налоговой, а оригиналы с печатью? И вообще в чем заключается такое маштабное "облегчение" для бизнеса?

Відповісти
  • ппп
11.05.18 10:16

По мне так полезное постановление, не из-за отмены печатей, а именно из-за отмены необходимости держать ЭД в печатном виде.

Відповісти
  • Тата
11.05.18 11:12

перед проверкой будем печатать, можно подумать всех проблем было в хранении бумажек

Відповісти
  • ОК
11.05.18 10:21

Согласна 100% - перед Европой выеживаются, чтобы очередной транш получить и сдерибанить по бырыку, а нам как выносили мозг по поводу и без, так и будут...

Відповісти
  • Люда
11.05.18 11:03

Лучше б кассу в печатном виде отменили, как во всех нормальных развитых станах. Такой пережиток СССР. Но как же они ее отмнят если это самая лучшая кормушка на прверках

Відповісти
  • Економіст
11.05.18 11:09

В принципі постанова правильна.Проте уряд її прийняв не для полегшення бізнесу .а для того щоб відзвітувати в міжнародні фінансові органи і підняти рейтинг ведення бізнесу в Україні. Що це так, показує практика.Наприклад для розблокування податкових накладних фіскали вимагають копії довіреності на отримання матеріалів (вже кілька років тому обовязковість довіреностей відмінена) ,копії договорів (хоч згідно закону договори можуть укладатись і в усній формі) і т.д.

Відповісти
  • ТАНЯ
11.05.18 11:14

Говорю вам как бухгалтер -запомните поговорку "Без бумажки ты какашка, а с бумажкой человек" Документы ваши никакая ГФС хранить не будет И если что случиться ,например, какой-то петюн  залезет и все ваши файл накроются медным тазом, то вы сможете прикрыться только бумажкой.

Відповісти
  • ппп
11.05.18 14:27

ТАНЯ, а если Ваши бумажки сгорят, то чем вы прикроетесь

Відповісти
  • Мотря
11.05.18 12:17

Хранить информацию надо не на ПК, а на внешних HDD и
М дисках ( срок хранения  информации 1 000 лет).
Стоимость гораздо ниже,  чем  хранение бумажных архивов.

Відповісти
  • Алиса
14.05.18 10:04

Мотря,да нужно и нужно в этом разбираться.Нужно что-то сделать для этого,обьяснить бухгалтеру.Лично мне никто этого не сделает.Теперь суд-для этого ваши эл.копии никому не нужны-нужны как раз бумажки.И совсем недавно мы распечатывали из айдиай все накладные и нас заставили ставить там печати покупателя,которые ставить тот(крупная торговая сеть) вообще не захотел.В результате нам повезло что был акт сверки и мы его предьявили.Как по вашему-что делать в такой ситуации?

Відповісти
  • Ігор
18.05.18 11:12

Алиса, валіть з цієї країни. Якщо Вам себе не шкода, згадайте про дітей.

Відповісти
  • Полюс
18.05.18 14:00

Ігор,Звичайно,валити легше,ніж зробити тут!А хто повинен тут зробити?Пушкін?Той,хто валить,там  в першому поколінні ніхто!!!
Тут,хоч є права,а там ти "твар безсловесна"!Валіть!

Відповісти
  • Андрій
11.05.18 12:21

Після слів "Уряд спрощує", відразу стає якось неспокійно 
.

Відповісти
  • Lumiers
11.05.18 12:46

Андрій,
Не в бровь, а в глаз сказано!!!!!

Відповісти
  • Алена
11.05.18 12:21

Не по теме,но очень нужна помощь!из 1С в медок мастером выгрузки налоговых накладных выгрузились налоговые без Х-ознаки імпортного товару и благополучно зарегистрировались в ДФС. Письмо Письмо ГФСУ от 30.01.18 г. № 345/6/99-99-15-03-02-15/ІПК конечно гласит,что это необязательный реквизит налоговой накладной(согласно ст.201.1 НКУ), но это индивидуальная консультация и как-то стрёмно. Вопрос или оставить так как есть или РК, но с какой причиной коригування??? кто как думает???

Відповісти
  • Андрій
11.05.18 12:49

Алена, Краще скоригуйте, бо контрагенту при перевірці можуть зняти податковий кредит, я роблю зміною номенклатури, але в мене дісно оплата по договору і рахунку йде за український товар, а по факту приїжджає імпортований....в вашому випадку думаю теж підійде Україна (-) Імпорт(+), ніби теж зміна номенклатури в ПН є.

Відповісти
  • Алена
11.05.18 13:14

Андрій,спасибо за ответ,я склоняюсь тоже к РК,не хочется контрагентов подводить,мы же все в одной лодке

Відповісти
  • Михайло
12.05.18 07:55

Рецепт це також письмове звернення ... Як бути з значною кількістю печаток та штампів на рецепті? Часом їх кількісь доходить аж до (!) п'яти.

Відповісти
  • 404
13.05.18 09:07

"зміни" (постанова КМУ від 10.05.18 №343):
https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-ministriv-ukrayini0101

Відповісти
  • Meduza
14.05.18 10:44

теперь на налоговой накладной электронную печать можно не ставить?

Відповісти
  • Юра
14.05.18 13:36

ну такое...

Відповісти
  • бух
15.05.18 09:34

ну в принципе, хоть не обязательно отчеты и налоговые накладные распечатывать, меньше макулатуры и то легче. В кабинете и так они есть.

Відповісти