Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.06.18
10707 17 Друкувати

Парламент ухвалив Закон "Про валюту і валютні операції"

Нацбанк вітає рішення Верховної Ради підтримати історичну реформу валютного регулювання. За схвалення Закону "Про валюту і валютні операції" у другому читанні та в цілому проголосували 228 народних депутати. 

Це рішення парламентарів дає Україні можливість здійснити довгоочікуваний перехід від застарілого, репресивного та заплутаного до свободи проведення валютних операцій без обмежень і підтверджує її спроможність бути частиною Європи.

"Закон "Про валюту і валютні операції" створить комфортні, прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу в Україні і відкриє двері іноземним інвесторам. А українці отримають право інвестувати в цінні папери на глобальних ринках та розміщувати кошти на рахунках будь-яких банків світу", - підкреслив Голова Нацбанку Яків Смолій.

Схвалений Закон передбачає, що валютні обмеження будуть скасовані поступово і обережно і за наявності сприятливих макроекономічних умов, щоб не похитнути фінансову стабільність, до настання повної свободи проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено законом". Разом з тим, його прийняття дає Національному банку "зелене світло" для більш швидкої лібералізації валютного регулювання. Найбільш болісні обмеження, наприклад, щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після набуття чинності Законом.

Водночас, зауважив Голова Нацбанку, Закон дозволить забезпечити цінову та фінансову стабільність і, відповідно, надійне бізнес середовище. Для цього схвалений Закон дає Національному банку можливість вчасно та ефективно реагувати на ознаки кризи і запобігати її розгортанню незалежно від її природи, відповідно до кращих практик центральних банків світу.

Зокрема, у Законі передбачено, що за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України та інших кризових явищ, що загрожуватимуть фінансовій стабільності, Правління Національного банку зможе приймати рішення про первинне запровадження заходів захисту. Ці обмеження будуть мати тимчасовий характер - до шести місяців.

Також Закон визначає, що для продовження строку дії валютних обмежень або запровадження нового, якщо з дня припинення дії аналогічного попереднього минуло менше ніж шість місяців, наявність ознак кризових явищ повинна буде підтверджувати Рада Національного банку. Крім того, у Законі передбачено підзвітність та публічність Національного банку під час запровадження заходів захисту, продовження строку їх дії і оцінки результативності їх запровадження.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності. У тому числі, шість місяців перехідного періоду триватиме доопрацювання нормативно-правових актів НБУ, після чого Нацбанк оприлюднить їх для завчасного ознайомлення громадськості.

Цей Закон буде введено в дію через 30 днів після оприлюднення відповідних нормативно-правових актів.

За матеріалами НБУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Pyka 3AKOHA
22.06.18 09:17

..."при наличии благоприятных макроэкономических условий". Ух ты! А они ожидаются в обозримом будущем?

Відповісти
  • Светик
22.06.18 09:53

Pyka 3AKOHA, Вы не дочитали :" чтобы не поколебать финансовую стабильность, до наступления полной свободы проведения валютных операций".   у нас УЖЕ  финансовая стабильность ..ЯТЬ! И  КОЛЕБАТЬ ЕЕ НЕ  МОГИ!

Відповісти
  • бублик
22.06.18 10:12

Все чудесатее и чудесатее!
Экономическая стабильность - наше ФСЕ ( не уточнили чье фсе то), а как только померещится пушной зверек, опять таки - для кого он померещится то, если с нами он живет?) то сразу "первичное введение мер защиты" на 6 месяцев, а там посмотрим?????

Відповісти
  • ***
22.06.18 10:23

Украина 22 июня Праздник тли капустной. Чергова перемога!

Відповісти
  • Всё себе любимым
22.06.18 11:08

"Наиболее болезненные ограничения, например, относительно инвестирования за границу и внешнеэкономических операций, будут отменены сразу после вступления в силу Закона"
Вот так они и выведут всю зелень абсолютно законным путем и схем не надо!

Відповісти
  • Светик
22.06.18 11:16

Всё себе любимым,  верно подметили!  еще и  ручное управление непосредственным исполнителем  ставит фильтры, чтобы  "левые" не пользовались такой  дыркой.

Відповісти
  • ТАНЯ
22.06.18 12:16

Светик,Опять будут валить чужие банки Под шумок запретят банку валютные операции и кто с этим банком будет работать Будет жить только свой банк.

Відповісти
  • неутомимые
22.06.18 11:27

им  пора уже чемоданы паковать,а вони все законы клепають

Відповісти
  • ***
23.06.18 08:57

неутомимые, так  и собирают, видать, а, чтобы комфортнее улепетывать, такие вот законы и клепают. Явно не для нас стараются. Вот и срок себе наметили -6-9 месяцев. 

Відповісти
  • мотя
22.06.18 11:58

неутомимые,на опыте прошлых правителей, защищают свои чемоданы (батоны) на государственном уровне

Відповісти
  • Шурик
22.06.18 15:43

Теперь свой личный накопительный пенсионный фонд можно делать в Банке Англии. Гривна будет в вечной жопе с такими правителями. Инфляции на Украине идут 100 лет без остановочно при разных государствах. Ждём следующего, но верить всё равно не стоит, править же будут те-же самые уроды.

Відповісти
  • 123456
23.06.18 10:31

Шурик,АГА АГА прям все все  !!!

Відповісти
  • SHADOW
22.06.18 16:25

если таки разрешат без лицензии ежегодной простым гражданам хранить деньги за бугром, то думаю такие потоки начнут переводить, что им это станет не выгодно. или наоборот сначала разрешили, а потом бац и нарушение. плати штраф или придут отжимать.

Відповісти
  • 123456
23.06.18 10:30

SHADOW, (то думаю такие потоки начнут переводить,) Извините да сарказм: А Вас это волнует? и Вас эти потоки есть ? ну типа лишнее ,что-бы отложить-перевести было?? Для себя любимых , и зар.пл. миллионные и потоки легальные. Опять песня эти руки ни-ни !!!

Відповісти
  • SHADOW
23.06.18 10:36

123456, я имел ввиду потоки не от одного человека, а от всех кто изъявит такое желание. 
и меня это волнует, да. я бы хранил за бугром  на депозите деньги(которые удалось отложить).
за бугром какой никакой, а процент капает. нашим банкам доверить даже мои крохи, я не могу...
но ежегодная валютная лицензия от нацбанка(платная) меня как то не вдохновляет.

Відповісти
  • 123456
23.06.18 11:23

SHADOW,Полностью с Вами согласна, тоже хранила бы и более тихо :кричала на кухне : почему не могу белую зар.пл.(обложенную все всем) держать где хочу . Но как говорил  Станиславский : не верю!!! и хоть что не рассказывают !! Только избранные будут будут пользоваться. А всем другим опять экономическое благосостояние страны.... и вывод валютных ценностей из страны ... объяснять будут. Типа Мы с Вами подорвем благосостояния своими 10-300 дол.ежемесяч. перечислениями

Відповісти
  • бывший
05.07.18 19:50

продвинутый "цивилизованным человечеством" закон призван выдурить остатки валютных чулков украинцев.

Відповісти