Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.07.18
143896 48 Друкувати

ЄСВ-звіт: нова форма і порядок заповнення

Про нову звітність з єдиного соціального внеску говорили давно. І ось Мінфін своїм наказом від 15.05.2018 р. № 511 виклав в новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Перше запитання, яке виникає у бухгалтерів, — коли звітувати за новою формою? Відразу поспішаємо заспокоїти! Два місяці бухгалтери можуть спати спокійно і здавати Звіт з ЄСВ за старою формою, дотримуючись старих правил. Так, п. 3 наказу № 511 встановлено, що наказ набуває чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного оприлюднення. Його оприлюднення відбулося 06.07.2018 р. в журналі «Офіційний вісник України». А це означає, щонаказ № 511 набере чинності з 01.08.2018 р. Виходить, що ЄСВ-звіт за новою формою уперше подавати будемо починаючи із звітності за серпень, граничний строк подання якого закінчуватиметься 20 вересня 2018 року.

Таким чином, звітність з ЄСВ за червень (граничний строк подання 20.07.2018 р.) і липень(граничний строк подання 20.08.2018 р.) 2018 року подаємо за старою формою.

Друге запитання  що нового приніс новий ЄСВ-звіт? Роботодавець повинен звернути увагу на такі основні моменти при заповненні Звіту «по-новому».

1. Таблиця 1 розширилася новими рядками (3.2.1, 3.3.1, 3.4.1). У них буде інформація про те, скільки б нарахував роботодавець ЄСВ за ставкою 22 %, якби не застосовував «інвалідні» ставки (8,41, 5,3 і 5,5 %).

2. Істотно змінилася таблиця 5 ЄСВ-звіту.

По-перше, в око відразу ж впадає нова назва — «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби». Раніше згадки про проходження військової служби не було.

По-друге, збільшилася кількість граф. Додалося 6 нових: «12. Професійна назва роботи»; «13. Код ЗКППТР»; «14. Код класифікатора професій»; «15. Посада»; «16. Документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду»; «19. Військове звання».

По-третє, з’явилися нові категорії осіб: «7 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами»; «8 — особи з числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу».

Що означають ці зміни? Передусім тепер у ній зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби (графа 11), а також військове звання (графа 19).

Крім того, поява нових граф 12, 13, 14, 15, 16 говорить про те, що «вгорі» вирішили серйозно взятися за виконання своєї обіцянки позбавитися від трудових книжок. Тепер в таблиці 5 зазначатимуть найменування посади, на яку прийнятий працівник. Також у ній буде відображена інформація про переведення працівника з однієї посади (роботи) на іншу в одного й того ж роботодавця. Зазначати її слід так само, як і про прийняття на роботу. Раніше факт переведення в ЄСВ-звіті взагалі не фігурував.

3. Таблиця 6 практично залишилася в колишньому вигляді. Порядок її заповнення також. Одне з нововведень — з’явився новий код категорії типу нарахування 14. Його використовують для дотягування до мінімального страхового внеску за минулі періоди у зв’язку зі здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов’язані з уточненням днів використаної заздалегідь відпустки (у зв’язку із сторнуванням). Крім того, період догляду за хворою дитиною за довідкою відображатимуть у графі 14 «Кількість днів календарних без збереження заробітної плати».

Що ж, змін багато. Ми тримаємо це питання під контролем і пізніше обов’язково повернемося до нього детальніше.

Інші матеріали із "Оплата праці", 2018, № 13:
Щодо виплати посадовим особам місцевого самоврядування допомоги для оздоровлення при поділі щорічної основної відпустки на частини
Щодо середнього заробітку, що не враховується до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня
Щодо застосування п. 10 Порядку № 100 роботодавцями, які не мають колективного договору, та фізичними особами — підприємцями
Про застосування п. 10 Порядку № 100 фізичною особою — підприємцем
Щодо коригування заробітної плати відповідно до п. 10 Порядку № 100 у випадку відсутності колективного договору
«Солдат підприємства»: мінімалка і простій
Індексуємо зарплату за липень 2018 року
Хвороба перед відпусткою — НЕ привід для скасування наказу «на відпустку»
Чи утримувати зайво виплачені відпускні при звільненні працівника з інвалідністю?
Захворів у відпустці → Перенесення і продовження в ЄСВ-звітах
Визначаємо розмір надбавки за престижність педагогічної праці вихователям ДНЗ
Скорочення посад працівників навчальних закладів: чи в компетенції ОМС
Матдопомога у розмірі МЗП. Чи можливо?
Чи має право вихователь-методист дитячого ПЛО-центру на підвищення окладу
Коефіцієнти для коригування зарплати при виході у відпустку в липні 2018 року (оклади за ЄТС)

Передплатити "Оплата праці"

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Нона
13.07.18 09:05

Добрый день ! Пожалуйста подскажите как уволить человека по соглашению сторон посреди месяца? Обычно платился оклад 16 числа 5000 грн и премия по итогам месяца 31 числа каждого месяца. С компенсацией неисп. отпуска разобралась, а тут что-то туплю. :((
 

Відповісти
  • Ольга
13.07.18 16:38

Inwer,А яке це має відношення до звіта по ЄСВ

Відповісти
  • Наталія
13.07.18 09:55

Нона, Розрахувати працівника з окладу з 1-го числа по день звільнення (оклад розділити на 22 дні у липні м-ці помножити на к-ть відпрацьованих працівником у липні днів)+ розрахована Вами компенсація за невикористану відпустку.Що стосується премії,яку нараховуєте в кінці місяця, то все залежить від того як у Вас це прописано у Положенні про преміювання чи Колективному договорі:- це премія фіксована чи залежить від результатів діяльності за місяць та як нараховується премія в місяці прийняття чи звільнення працівників? Особисто в нас на підприємстві премія залежить від результату роботи в місяці і в Положенні про преміювання прописано,що при звільненні з роботи премія в місяці звільнення працівнику не нараховується оскільки результати роботи ще не відомі, а при прийнятті нараховується,якщо працівник прийнятий всередині місяця. Тому,якщо премія у вас фіксована,я вважаю,що при звільненні працівник повинен отримати частину премії,що припадає на відпрацьовані дні (тобто розмір місячної премії поділити на 22 дні і помножити на відпрацьовані дні).

Відповісти
  • ***
13.07.18 09:17

Нона, окончательный расчет (за фактически отработанное время) + компенсация за неиспользованный отпуск. выплата -  в день увольнения.

Відповісти
  • Нона
13.07.18 09:43

***,Спасибо, а отчет какой-то нужно подавать, я раньше только принимала на работу, помню носила какой-то отчетик кажется в "занятось", это было восемь лет назад все ж поменялось сто раз

Відповісти
  • Арифметика
13.07.18 10:02

Нона,Заполните табл. 5 в отчете по ЕСВ и в 1-ДФ покажите увольнение., а отдельного отчета нет.

Відповісти
  • В смысле?
13.07.18 09:46

Нужно указывать для всех принятых "військове звання" ? : /

Відповісти
  • бух
13.07.18 13:25

В смысле?, я тихо надеюсь, что это "не для всех" (есть же для военных отдельный додаток). Просто тогда это умом тронуться можно. Точно так же с отпусками - может это ток по уходу за ребеном, а не ежегодные, где человек иногда берет от 1 дня А с переводом на должности вообще песня будет - чтобы у них все корректно легло явно придется "увольнять-принимать" со всеми вытекающими.

Відповісти
  • Ксюша
13.07.18 12:42

В смысле?,  Я тоже так поняла,  Вот только не понятно зачем это бухгалтеру. Есть же военкоматы.

Відповісти
  • Нона
13.07.18 10:19

Всем спасибо огромное, все понятно. Всех люблю

Відповісти
  • В смысле?
13.07.18 10:46

Нужно указывать для всех принятых "військове звання" ? : /

Відповісти
  • Ирина
13.07.18 11:30

У меня вопрос по поводу названия должности: если у меня работает просто менеджер, мы занимаемся оптовой торговлей, я должна издать приказ о переводе "менеджера" на должность "менеджера в оптовой торговле", а "директора"  на должность "директора предприятия" или можно этого не делать?

Відповісти
  • а у нас
13.07.18 11:35

Ирина, видаєте наказ про приведення у відповідність назв посад, вносите зміни до штаного розпису, вносите відповідні записи в трудові книжки. І усьо!!!!

Відповісти
  • а у нас
13.07.18 11:33

Цікаво, а програмне забезпечення числа 18 вересня буде оновлене?

Відповісти
  • Ігор
13.07.18 13:04

Невже комп'ютерні технології і досі не дозволяють, маючи показник (суму) по ставці 8,41% вирахувати скільки б було по ставці 22%, а потім різницю? Ну зробили б тихенько в себе там та і все. Або в них бажання постійно докоряти людям з обмеженими можливостями шматком хліба?

Відповісти
  • Ольга
13.07.18 16:39

Ігор,дуже гарно сказано

Відповісти
  • бух
13.07.18 13:27

Ігор, больше всего нервирует, что для их стат.данных работать должны мы. Хотя у них все в программе можно сделать, дописав 1 формулу. ну две.

Відповісти
  • Ксюша
14.07.18 22:22

бух, Так они бы может и рады , но хороший специалист за три рубля сидеть у них не будет.

Відповісти
  • бух
13.07.18 13:44

сойти с ума, мало работы у бухгалтера, так "великие умы" создают еще больше проблем. Какими же надо обладать незаурядными способностями чтобы додуматься  до такого отчета!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Справку о своей нормальности эти люди предоставляют?

Відповісти
  • бух
13.07.18 14:33

бух, они скоро будут ее требовать от нас, как новій додаток! )) и каждій месяц ! )

Відповісти
  • МОРЕ
02.08.18 11:07

бух, точно!
интересно, какой одурманивающий газ распыляют над нами?

Відповісти
  • Ігор
13.07.18 16:46

бух, точно.

Відповісти
  • ^^^
13.07.18 14:49

Чудесно, все как всегда, отделы кадров будут куролесить с должностями, а бухгалтера расхлебывать. А за воинское звание отдельное спасибо, мне еще их воинских званий не хватало для полного счастья. 

Відповісти
  • х
13.07.18 16:10

Какое отношение кадровый учет, воинские звание имеют к бухгалтерии, почему все в один отчет зафугасили???

Відповісти
  • Татьяна
13.07.18 17:46

х, У нас нынче бухгалтер- это и швец и жнец и на дуде игрец, то бишь, бухгалтер, кадровик, табельщик, сюда же воинский учет и охрана труда. Не удивлюсь, если в очередном "покращенни" по нормативам по охране труда будем отчитываться

Відповісти
  • БУХ
20.07.18 13:07

О---балдеть!

Відповісти
  • Любовь
03.08.18 08:52

Как надоели их изменения, каждый раз бухгалтерам работы эти умы добавляют. Задолбали.

Відповісти
  • Карина
09.08.18 16:01

а эти все коды,звания это на каждого сотрудника или только на новых надо будет вписывать.

Відповісти
  • Бухгалтер
27.08.18 09:29

Тоже это интересует, не нужно ли будет в таблице 5 указывать, первый раз как "0".

Відповісти
  • Светлана
29.08.18 13:29

Очень хочется, чтобы законодатели читали комментарии  исполнителей " покращених законів".

Відповісти
  • бух.
30.08.18 10:30

по факту не понятно, зачем морока с должностями, если для пенсии важно только начисление и перечисление?!

Відповісти
  • Нина
06.09.18 15:56

Для начала, надо поменять этот допотопный классификатор профессий, с мезазойской эры. Сейчас 21 й век на дворе, а у нас тех профессий  которые появились за последние 10-ть лет днём с огнём не найти в этом горе-классификаторе....Уважаемые  правители!! Вы хоть инигда включайте голову, а не попу.....

Відповісти
  • Н
07.09.18 12:31

Подскажите пожалуйста, с 1.08.18 принят человек на должность тракторист-механик и как теперь заполнять эту..... 5 таблицу?

Відповісти
  • Наталья
09.09.18 08:37

В новой отчётности много ошибок, т.к. правили по живому. Это раздражает, т.к. бухгалтер в своей работе права на ошибку не имеет, сразу неадекватные штрафы. К примеру, 1) в ярлыке, в перечне таблиц, в графе Назва таблиці не откорректированы названия таблиц, 2) в одних таблицах написано "податковий номер", в других написано "реєстраційний номер облікової каартки", 3)  "серія (за наявності)  та/або  номер паспорта страхувальника", что значит "та/або",  этот реквизит предполагает, что можно указать или серию, или номер паспорта. Абсурд. И это не всё. Те кто клепали эти изменения какую сумму штрафа оплатят за свою филигранную работу? Превратили бухгалтеров украины в не понятно кого.

Відповісти
  • Марина
10.09.18 17:51

Наталья, относительно "серія (за наявності)  та/або  номер паспорта страхувальника" скажу, что в новых паспортах (ID картах) есть только номер паспорта, это тут и имеется ввиду. 
А вообще новый отчет по ЕСВ - это ужас ужасный... 

Відповісти
  • Олена
10.09.18 00:08

Подскажите ,пожалуйста, если у меня (ФОП) в августе никто не увольнялся и не принимался на работу, нужно ли заполнять табл. 5 по всем трудоустроенным лицам?

Відповісти
  • Мария
11.09.18 10:46

Подскажите пожалуйста как заполнять таблицу 5, если работали по договору ГПХ?

Відповісти
  • Татьяна
11.09.18 15:22

Добрый день. если в августе уволили человека. Надо ли указывать его должности

Відповісти
  • Виктория
13.09.18 13:30

Добрый день. Заполнила таб. 5, в графе Професійна назва роботи - "Підсобний робітник", в графе посада указала "Інши посади" (підсобного робітника там нет). Отчет не приняли из-за того. что указала "Інши посади". Может кто-то сталкивался с подобным. Подскажите, пожалуйста, что в этой графе можно изменить, чтоб отчет наконец-то приняли. Потому что я кроме как "Інши посади" ничего подходящего не вижу. 

Відповісти
  • Марина
13.09.18 16:10

Виктория, вчера на семинаре у Мойсеенко была, она сказала там набирать вручную так, как записано в трудовой книжке. Например Представник торговельний в классификаторе, торговельний представник в трудовой. в большинстве случаев запись совпадает 

Відповісти
  • Виктория
17.09.18 12:32

Марина, пыталась вручную вписать "Підсобний робітник" в Посадах, но в медке это невозможно((

Відповісти
  • Виктория
17.09.18 12:08

Марина, спасибо

Відповісти
  • Приймак Елена
17.09.18 12:25

Подскажите если новых работников не брали и не увольняли таблицу 5 заполнять

Відповісти
  • Людмила
06.11.18 11:10

Приймак Елена,

Відповісти
  • СЕРГЕЙ
10.10.18 16:34

Приймак Елена, Думаю что -нет

Відповісти
  • Анна
18.09.18 20:12

Добрый вечер! Делаю отчё  у меня ФОП у него работает инвалид, в 6 таблице как всегда пишу код категории 2, сейчас прислали с ошибкой.Пишут что для ФОП запрещено вносить 2,27,28,30,32,44..... Что делать? и как заполнять?

Відповісти
  • СЕРГЕЙ
10.10.18 16:21

Подал отчет по ЕСВ за сентябрь м-ц 18г.
- Перелік
- Табл 1
- Табл 5
-табл 6
Новый работник 
Пришла кв. №2 - не принняли - комплект не в повному обсязи
Кто знает в чем дело???

Відповісти