Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.10.18
35092 37 Друкувати

Аліменти по-новому: що потрібно знати підприємствам

Кінець літа запам’ятався аліментним бумом. Проте всі зміни зводяться до двох новел:перерахування аліментів на рахунок держвиконавця та щомісячного звітування про їх виплату. Про це й поговоримо далі.

Сплата аліментів 

З 28.08.2018 р. змінено процедуру перерахування аліментів (ст. 69 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404-VII, далі Закон № 1404).

Якщо раніше роботодавець утримував аліменти із зарплати й перераховував їх на рахунок стягувача, то тепер він утримує аліменти із зарплати й перераховує їх на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Нова процедура перерахування стосується аліментів з примусовим характером стягнення через державного або приватного виконавця. Проте для цього потрібно отримати рахунок держвиконавця. Якщо його немає, слід продовжувати перераховувати кошти на ті рахунки, які вказані в виконавчих листах. Для роботодавця вони чинні, а самовільна маніпуляція з реквізитами рахунків під забороною.

В усних консультаціях виконавці наполегливо просять звертатися до них щодо отримання нових реквізитів. Стягувачу аліментів не потрібно хвилюватися про те, що такі кошти «зависнуть» у виконавця. У нього обов’язок – не пізніше наступного робочого дня перерахувати отримані кошти отримувачу на рахунок у банку або іншій фінустанові, яка зазначена в заяві про примусове виконання рішення (заяві про зміну реквізитів рахунку) (ч. 2 ст. 47 Закону № 1404).

А що буде, якщо не звернутись по нові реквізити? Ми бачимо це так: виконавці проінвентаризують направлені виконавчі листи й надішлють реквізити свого рахунку. Тож усе зводиться до того, що запит виконавцю на отримання нових реквізитів – каталізатор виконання норм Закону № 1404. Ненаправлення запиту лише розтягне строки переходу до нової процедури перерахування коштів. Це не порушення, тому штрафонебезпечні норми не спрацюють. Нагадаємо, їх застосовують за:

  • невиконання законних вимог державного виконавця, приватного виконавця щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження (ст. 188-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, далі КпАП);
  • умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню (ст. 382 Кримінального кодексу України).

Виконавці й роботодавці працюють у команді. Тож якщо ви ще не отримали нових реквізитів, зв’яжіться з вашим виконавцем – можливо, вони вже «в дорозі».

Звітування за аліменти щомісячно

Звіти про здійснені відрахування та виплати за виконавчими листами тепер необхідно подавати щомісяця (раніше – щокварталу), а також після закінчення відповідних виплат або в разі звільнення працівника-аліментника (ст. 69 Закону № 1404 та п. 8 р. Х Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Мін’юсту від 02.04.2012 р. № 512/5).

Як і раніше, форму звіту можна знайти в додатку 9 до Інструкції № 512/5 – вона не змінилась. Граничних строків для подачі звіту немає. Проте загляньте у свій виконавчій лист, можливо, у ньому вони закріплені.

Про виплату аліментів потрібно звітувати своєчасно, адже за неподання (несвоєчасне) подання Звіту винним особам роботодавця загрожує адмінштраф у розмірі від 850 до 1 700 грн (ст. 188-13 КпАП). Рішення про його стягнення і конкретний розмір ухвалює суд (ст. 221 КпАП).

Залишилось з’ясувати, коли вперше подавати місячний звіт. Формально вже за серпень, адже нововведення запрацювали з 28.08.2018. Проте думки виконавців різняться. На нашу думку, вперше місячний звіт слід подавати за жовтень.

Аліменти у формі № 1ДФ

У звітуванні аліментів без змін. Їх роботодавець показує у формі № 1ДФ під ознакою доходу «140». Водночас «прив’язує» до реєстраційного номера облікової картки стягувача (кінцевого одержувача аліментів).

Отже, радимо перераховувати аліменти на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця. Звітувати про виплату аліментів тепер потрібно щомісяця, уперше зі звіту за жовтень.

За матеріалами DeVisu.ua

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • NN
26.10.18 07:51

Вчера получила исполнительный лист с перечислением на банковскую карточку получателя алиментов.

Відповісти
  • Елена
26.10.18 09:01

Не перечисляет исполнительные службы алименты на следующий день, перечисление затягивается на недели а то и на больше . 

Відповісти
  • ***
26.10.18 10:17

Может ещё средства контрацепции за счёт работодателя выдавать?

Відповісти
  • Ната
26.10.18 09:33

При добровольной выплате алиментов отчеты же сдавать на надо? А куда их сдавать-то?

Відповісти
  • Ната
26.10.18 11:16

Ната, потрібно відправляти на адресу держ.виконавяця, навіть коли ви самі платите за себе, а не роботодавець. Як тільки не відправите звіт, у реєстрі боржників аліментів світять ,як боржника. Уже пройшли через це. Ще й на майно наклали арешт. Довелося відвозити особисто квитанції про оплату+звіти.

Відповісти
  • Оксаночка
26.10.18 09:39

А у меня постанова на перечисление исполнительной службе. Теперь получается я плачу не физ. лицу, а юр.лицу. Так и зачем тогда показывать в 1-ДФ?

Відповісти
  • Аня
26.10.18 11:21

Оксаночка, исполнительная служба не отчитывается по этим выплатам. не царское это дело )) я звонила и общалась с ними по этому поводу. У них и так работы много, чтобы еще в отчеты фиксировать ))

Відповісти
  • Оксаночка
26.10.18 16:25

Аня, бедненькие, а мы со своими алиментами не даем людям расслабиться.. Пи..ц 

Відповісти
  • Єва
26.10.18 11:38

Аня,Так-так, багато в них роботи. Одного разу зайшла, щоб віднести звіти, так вони у відкрито карти на компі луплять. Хоч би прикрилися чимось.  

Відповісти
  • клава
26.10.18 16:19

Єва, предварительно надо было согласовать время, приходить по предвариельной записи. А Вы так неосторожно!

Відповісти
  • Аня
26.10.18 11:40

Єва, )) Вы застали врасплох 

Відповісти
  • Елена Е.
26.10.18 09:49

Так а отчеты возить в исполнительную службу, что бы для уверенности еще и отметка была о принятии отчета? Письмом, наверное, ненадежно?

Відповісти
  • Ната
26.10.18 11:12

Елена Е., надійно, відправляю постійно з повідомленням. Завжди доходять.

Відповісти
  • Ольга
06.11.18 15:39

Ната, я еще и с описью, Вы их лица видели? Что с них потом можно спросить?

Відповісти
  • ***
26.10.18 10:18

Курьером на такси, шоб в автобусе отчет не помяли.

Відповісти
  • Елена Е.
26.10.18 10:25

***,это издевка в мой адрес?

Відповісти
  • бух
26.10.18 10:58

Елена Е., это бухггалтерский черный юмор, на злобу дня

Відповісти
  • клава
26.10.18 16:23

бух, вот скажите, на милость, какой-то козел довел до алиментов, а отдувается бухгалтер. Я в свое время, еще и на почту бегала перечисляла по почте, т.к. дама его сердца не хотела открывать банковский счет- типа они в ссоре и не хотела выполнять его требования, а подметки у меня горели! А теперь еще и отчитайся из-за каких-то придурков!. 

Відповісти
  • Аня
26.10.18 10:56

Елена Е., я отправляю письмом с уведомлением. Думаю, если что-то не так с отчетом - они позвонят ))

Відповісти
  • Лана
26.10.18 11:10

Подскажите кто в курсе  1-- срок подачи отчета  , до какого-то числа или   определенный срок после уплати;2-- в 1ДФ показываем как и зарплату  (начислено-выплачено)  или начислено ,например, в октябре а выплачено  в ноябре

Відповісти
  • Аня
26.10.18 11:17

Лана, 1. срок до 10 числа. Я отправляю сразу же в день выплаты ЗП и перечисления алиментов (числа 4-5). 2. за 3 кв ставила что начислено, то и выплачено.

Відповісти
  • Оксаночка
26.10.18 16:27

Аня, до 10 числа оплата алиментов. Сроков подачи отчета нет.
Так как и нет начислений алиментов, есть удержание и выплата.

Відповісти
  • Ната
26.10.18 11:10

Писали лист на держ.виконавця з проханням пояснити або надати реквізити для перерахування. Відповідь: закон не має зворотньої дії, нові правила діятимуть тільки по відношенню до нових судових рішень. Аліменти продовжуйте платити на рахунки аліментоотримувача, як і раніше.

Відповісти
  • Аня
26.10.18 11:19

Ната, жесть. Мне исполнитель прислала новое постановление с расчетным счетом исполнит службы. Должно быть и у Вас новое. Все (и старые и новые) алименты должны быть на счету исполнит службы.

Відповісти
  • Анатольєвна
26.10.18 11:15

Ната, а на рахунок щомісячного подання звітів також застосовуються тільки для нових виконавчих листів?

Відповісти
  • Ната
26.10.18 11:19

Анатольєвна, надсилати звіти про відрахування щомісячно ( щомісячно виділили жирненьким))))

Відповісти
  • Анатольєвна
26.10.18 15:48

Ната, Дякую. От чомусь так завжди: якщо нам щось робити- то по новому, а як їм - то по старому.

Відповісти
  • Наталия
26.10.18 12:21

Ната,подскажите пожалуйста,а что это за отчет?Где его найти?У меня есть один работник,который платит элементы,ему сказали,что теперь надо чтобы ФОП перечислял элементы( а я вообще не знаю,как это делать,как показывать в ведомости на з/ту,как показывать в 1ДФ)....

Відповісти
  • Анатольєвна
26.10.18 15:55

Наталия,ФОП повинен утримувати аліменти з з/пл найманого працівника тільки у випадку, якщо на ім'я ФОПа надійшов виконавчий лист про їх утримання, або найманий працівник написав заяву про добровільне утримання з нього аліментів.  

Відповісти
  • Люська
26.10.18 12:26

Дармоеды плодятся в геометрической прогрессии

Відповісти
  • Ігор
26.10.18 13:23

"Якщо ... роботодавець ... аліменти ... перераховував їх на рахунок стягувача, то тепер ... й перераховує їх на рахунок органу державної виконавчої служби або приватного виконавця." - це доказ того, що на підприємства переклали роботу інших, як і звикла радянщина. Держслужбовці це величезний резерв робочих рук в час, коли всі їдуть в розумово-розвинуті країни. Настав час розконсервировать цей резерв. Нехай працюють на застарілих олігархічних підприємствах.

Відповісти
  • Ігор
26.10.18 14:59

Взагалі, не зрозуміла різниця: 1. За самозайнятих осіб (нотаріуси та самі приватні виконавці) та ФОПів-одинаків відповідають безпосередньо приватні виконавці і ті їм повинні звітувати та перерахувати гроші. 2. За найманих працівників відповідають роботодавці.
Це така пільга найманим працівникам (безвідповідальність, звільнення від "головняка" - куди перерахувати гроші, подавати вчасно звіт) за яку розраховуються підприємства? Чому подвійні стандарти: одним аліментникам пільга (за рахунок підприємств) інші самі безпосередньо?

Відповісти
  • *
26.10.18 13:51

Ох...ть. Завтра роботодавцев еще заставят заглядывать в спальни сотрудников. И отчитываться.  Какое мне дело, куда и кому платит мой сотрудник по делам, никак с работой не связанным. Пусть исполнительная служба сама пишет отчеты и строчит эти ДФ. Почему бухгалтер маленького предприятия, часто в единственном лице, должен треснуть? Или малышам нанимать деловодов больше, чем рабочих рук?

Відповісти
  • Анна
29.10.18 13:03

"В составлении отчетности алиментов без изменений. Их работодатель показывает в форме № 1ДФ с признаком дохода «140». В то же время «привязывает» к регистрационному номеру учетной карточки взыскателя (конечного получателя алиментов)."     Есть вопросы: 1.Пришел исполнительный лист с реквизитами исполнительной службы и нигде нет  регистрационного номера взыскателя. Где его брать? Бухгалтер должен ещё и гадалкой работать? 1ДФ как подавать?  2. В исполнительном указывают ежеквартальный отчет.  Правильно по-новому ежемесячно или как указано в исполнительном?

Відповісти
  • Ольга
06.11.18 15:52

Анна, у меня давно было такое. Я через директора так-то  и так, вызывает он этого алиментщика на ковер и через 15 минут у меня копия ИНН его жены. Иначе не получится.

Відповісти
  • Оксана
06.11.18 12:35

Анна, я телефонувала держ.виконавцю щодо іден.кода отримувача аліментів, то ці відомості були мені люб'язно повідомлені в телефонному режимі. Я, правда, ще і офіційного листа надіслала держ.виконавцю, то буквально на наступний день мені зателефонували: "Вам код по телефону можна продиктувати чи листом повідомити?" Тож тут питання вирішуване. При наявності бажання звичайно.

Відповісти