Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.04.14
2243 26 Друкувати

Закон 1200: ожидаемые законодательные новации (валютный курс, налогообложения процентов и дивидендов, 7% НДС и другие)

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Наталія Чепіга
   
   Як вже повідомлялося раніше, 10 квітня 2014 року прийнято Закон, який усуває окремі неузгодженості норм законодавства, що виникли внаслідок прийняття "антикризового" Закону N 1166-VII від 27 березня 2014 р. Недоліки виправляють шляхом внесення відповідних змін до ПКУ та Закону N 1166.
   
   Зокрема, при імпорті ліків та виробів медпризначення (за переліком КМУ) сплачується ПДВ за ставкою 7%, а не 20% (відкориговано пп. "в" п. 193.1 ПКУ).
   
   В той же час на період із 1 квітня до 1 червня 2014 року до платників ПДВ за ставкою ПДВ 7% відтерміновано вимоги щодо зазначення в касових чеках наступних відомостей:
   
   - коду ставки ПДВ за одиницею товару;
   
   - загальної суми ПДВ за кожною позицією (групою товарів);
   
   - загальної суми коштів, що підлягає сплаті покупцем, з урахуванням ПДВ.
   
   Крім того, на сайті Держказначейства щомісячно публікуватимуть повний перелік платників податку, які отримали бюджетне відшкодування з обов’язковим зазначенням сум відшкодувань (новий пп. 200.18.21 ПКУ).
   
   В ПКУ зафіксовано норму (стаття 391 ПКУ), якою урегульовано питання застосування курсу НБУ для визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів. Так, застосовується офіційний курс НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а в разі якщо митна декларація не подається - дня визначення податкових зобов’язань.
   
   За цим самим курсом здійснюється перерахунок інвалюти в гривні під час визначення:
   
   - бази обкладення ПДВ для товарів, що ввозяться в Україну (пп. 190.1 ПКУ);
   
   - бази обкладення ПДВ для товарів, які ввозяться на митну територію України в міжнародних поштових та експрес-відправленнях, несупроводжуваному багажі (ст. 191 ПКУ);
   
   - бази обкладення акцизним податком під час увезення товарів на митну територію України (пп. 214.2 ПКУ);
   
   - суми акцизного податку з підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України (пп. 218.2 ПКУ).
   
   Нагальна потреба в цьому виникла після прийняття НБУ Постанови N 180 від 31.03.2014 р.
   
   Вже стала притчею во язицех ситуація, що виникла з 01.04.2014 р. з обкладенням ПДФО доходів у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок.
   
   Відповідно до абз. 6 п. 1 р. XIX "Перехідні положення" ПКУ, на період до 01.01.2015 р. було відстрочено обкладення процентів на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, вклад (депозитний) до небанківських фінансових установ або на депозитний (ощадний) сертифікат. Тобто такі доходи не включали до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. З 01.04.2014 р. відповідно до змін, унесених Законом N 1166, ця норма ПКУ скасована. В зв’язку з цим з 01.04.2014 р. проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок фактично мали обкладатися за ставкою 5% ПДФО.
   
   Наразі цю "технічну помилку" виправлено шляхом внесення у розділ XX "Перехідні положення" ПКУ відповідної норми. Нагадаємо, що починаючи з 01.07.2014 р. запрацюють нові зміни до ПКУ в частині обкладення ПДФО процентів за депозитами, передбачені Законом N 1166, і такі доходи обкладатимуть за прогресивною шкалою.
   
   Що стосується аналогічних норм щодо оподаткування дивідендів, то вони наберуть чинності лише з 01.01.2015 року (абзац другий п. 1 розділу IV "Прикінцеві положення" Закону N 1166).
   
   Перенесено строк набуття чинності норм щодо збільшення ставок акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої з 1 вересня 2014 року на 1 липня 2014 року (абзац третій п. 15 розділу I Закону N 1166).
   
   Корективи торкнулися також відшкодування державою шкоди, завданої посадовій особі контролюючого органу. Виплати, передбачені ст. 346 ПКУ, здійснюються за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
   
   ---------------------------
   
   Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства" (N 1200-VІІ від 10.04.2014 р.)
   
   Офіційна публікація: "Голос України" N 77 від 18.04.2014 р.
   
   Дата набрання чинності: 19.04.2014 р., за винятком деяких положень
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ррр
22.04.14 08:42

дивиденды остались под 5% до 01.01.15?

Відповісти
  • ****
22.04.14 08:49

Про обязательства по НДС, доходы в инвалюте, балансовая стоимость ин.валюты как в бухгалтерском, так и в налоговом учетах, почему не разъяснили???!!! Пакращенцы, мать его так! Минюст, Минфин, Минэкономики, депутаты - "ноль" в законодательстве, гнать поганой метлой!!! Законы нормальные писать, и внедрять не могут!

Відповісти
  • Оптимистка
22.04.14 08:56

РРРР Дивиденды 5% до конца года!,здравый смысл победил, т.к . ситуация с комментариями по перерасчетам НДФЛ за весь год была непонятной!

Відповісти
  • Таня
22.04.14 08:57

**** Согласна на 100%! значит мы не люди? еще через месяц внесут изменения?!

Відповісти
  • АЙАЙАЯЯЯЯЯЙ
22.04.14 09:15

ЯК МЕРТВОМУ ПРИПАРКА!!! з 01.01.2015, ЗА 2014 БУДЕТ 15, 20, 25 %

Відповісти
  • Вася
22.04.14 09:15

Народ, а чего вам не прнятно с курсами? Все ясно как белый день. Ну а если у вас проблемы из знанием законодавтельства, то звиняйте: как это вам розъяснять еще надо? Это

Відповісти
  • Луганск
22.04.14 09:32

Вася... на то он и Вася)

Відповісти
  • o
22.04.14 09:35

*****, поддерживаю . По валюте учет курс. разниц нужно прописать в бух. и налоговом учете.

Відповісти
  • Таня
22.04.14 09:49

Вася, Вася... а вы при прыгающем курсе снимите валюту на командировку после обеда, я посмотрю как вы это в учете проведете и не нарушите 15000 грн. ограничение...Или поступление валюты на р/с по утренннему курсу , если реально валюта зашла после обеда, в таком случае банк.выписки с их эквивалентами в гривне сами по себе, а налоговый и бухучет учет сами по себе?..

Відповісти
  • Джаконда
22.04.14 10:01

ВАСЯ , ВЫ ВСЕ ЗНАИТЕ , РАЗЬЯСНИТЕ НАМ ПОЖАЛУЙСТА ПО ВАЛЮТЕ!

Відповісти
  • для Тани
22.04.14 10:01

Не могу понять, при чем здесь прыгающий курс. Для операций, связанных с валютой, применяем курс на 00-00 часов текущего дня, т.е. с утра курс взяли и пользуетесь им в течении всего дня и неважно во сколько часов у вас происходит какая-нибудь операция.

Відповісти
  • Светик
22.04.14 10:23

почему же на сайте НБУ стоит официальный курс. который устанавливается после обеда, а до обеда пишется, что это "курс на вчера"?

Відповісти
  • гостья из ...
22.04.14 10:56

Или как быть с курсом валюты если покупается валюта. Банк выставляет курс НБУ на момент покупки - т.е. после 14-00. Вот мне какой курс ставить в учету на 00-00 или 14-00 и от этого будут разные курсовые разницы????

Відповісти
  • ****
22.04.14 11:28

Для Гостьи из ... - в банковской выписке не времени совершения операции)), с калькулятором на перевес)). 1C*вцы написали на форуме - по П(С)БО 21 курс берется на дату операции, про время ни чего не сказано, пока не внесут изменения в стандарт, программу трогать не будем. Вот свои ивцешники и ломают голову, лепят пятое колесо(.

Відповісти
  • Таня
22.04.14 11:39

для для Тани Вы не поймете , раз с этим не связаны, едем в банк после 14.00, снимаем на командировку валюту 970 eur х 15,46 = 14996,20 грн., где 15,46 - это курс НБУ после 14.00, т.к . курс мы берем на момент подачи заявки в банк, как требует банк, а не до 14.00 как советует Миндох. В банк. выписке тоже будет фигурировать сумма 14996,20 грн, т.к операция проведена после 14.00 и курс банк берет естественно после 14.00. Если в учете проводим курс до 14.00 и например он 16,04 , то эти 970 eur х 16,04= 15558,80 грн.- это сразу превышение ограничения в 15 000, 00 грн., установленное на снятие валюты в этом эквиваленте. Так как проводить ? по какому курсу предлагаете? Вторая ситуация. Зашла валюта от покупателя после 14.00, в банк. выписке курс после 14.00, значит и эквивалент в гривне в банк.выписке тоже по курсу после 14.00. В учете бух-ом и налоговом предлагаете брать курс до 14.00? и по этому курсу курсовые разницы считать? и с чем сверять поступление, если не с банковскими документами? А если добавить покупку- продажу валюты и т.п. валютные операции, и их несколько, и все в один банк. день ?

Відповісти
  • гостья из ...
22.04.14 12:06

Согласна, времени в банковской выписке нет, но есть курс НБУ. и это курс на 14-00. курса на дату операции два...я для себя решила брать курс на 00-00 на дату операции

Відповісти
  • Ольга24
22.04.14 13:34

Таня, 100 %. Не тратьте время на непонятливых , бесполезно.

Відповісти
  • Догадливая
22.04.14 13:42

Гостья из - да, это Ваше решение. Но не факт, что оно будет правильным с точки зрения фискалов! И ответственность за это решение нести Вам. А должны не мы догадываться, как правильно, а нам дать четкие разъяснения как делать, что, в общем-то Таня и спрашивает! И я с ней солидарна в этом вопросе. Так как до смерти надоело быть "догадливой " в вопросах законодательства. Это как по минному полю-попадешь, не попадешь!

Відповісти
  • ksanka
22.04.14 13:43

Податковий кодекс: 135.2. Доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу. Я бы отражала по банковской выписке, ведь она является первичным документом. А изменения касаются только таможни (ведь они выписывают ГТД с самого утра и не могут ждать 14:00). "Так, застосовується офіційний курс НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації," А лучше всего получить индивидуальную консультацию в ГНИ.

Відповісти
  • гостья из ...
22.04.14 13:50

Я и не говорю, что мое решение правильное. Я исхожу из данной статьи НКУ, пока это по-моему единственное(пусть не прямое, но...): Стаття 39 1. Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів 39 1.1. Для цілей визначення податкових зобов'язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов'язань. (Кодекс податковий, ВР України, від 02.12.2010, № 2755-VI "Податковий кодекс України")

Відповісти
  • гостья из ...
22.04.14 13:52

а будет прикольно дать запрос на индивидуальную консультацию, у них 30 дней, пока ответят НКУ опять изменят или НБУ что-нибудь новенькое придумает..и так бесконечно....

Відповісти
  • Ольга24
22.04.14 14:00

ksanka, написала я письмо (о валютн. курсах на 00. и 14.00) в свою налоговую, жду разъяснений..... Сомневаюсь, что они дадут нормальный ответ.....

Відповісти
  • гостья из ...
22.04.14 14:48

я тоже наваяла запрос про курсовые разницы

Відповісти
  • Таня
22.04.14 15:59

ksankе спасибо за пунктик 135.2, еще б в своих разъяснениях и Минсдох ссылался именно на него

Відповісти
  • Олеся
22.04.14 22:32

гостья из ... 22.04.2014 11:56:19 Или как быть с курсом валюты если покупается валюта. Банк выставляет курс НБУ на момент покупки - т.е. после 14-00. Вот мне какой курс ставить в учету на 00-00 или 14-00 и от этого будут разные курсовые разницы???? гостья из ... 22.04.2014 13:06:19 Согласна, времени в банковской выписке нет, но есть курс НБУ. и это курс на 14-00. курса на дату операции два...я для себя решила брать курс на 00-00 на дату операции ------------------------------------ Ну, и чего Вы решили, что новшества касаются расходов? Вообще-то, налоговое обязательство это: 14.1.156. податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк); ----------------------------------- И закон № 1200-VII четко указал те случаи, когда применяются положения новой статьи 39-1: 3. Абзац другий пункту 190.1 статті 190 викласти в такій редакції: "При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу". підпункт 191.1.1 викласти в такій редакції: "191.1.3. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу"; 8. Пункт 214.2 статті 214 викласти в такій редакції: "214.2. При визначенні бази оподаткування перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу". 9. Пункт 218.2 статті 218 викласти в такій редакції: "218.2. Податок із підакцизних товарів (продукції), що ввозяться на митну територію України, обчислюється у національній валюті за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу". ----------------------------- Ну, и еще сама статья 39-1 указывает на то, что ее положения применяются для "визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів": "Стаття 39-1. Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів 39-1.1. Для цілей визначення податкових зобов’язань зі сплати митних платежів застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений Національним банком України, що діє на 0 годин дня подання митної декларації, а у разі, якщо митна декларація не подається, - дня визначення податкових зобов’язань". ----------------------------- И что тут не понятно... Расходы - это одна свадьба. База обложения НДС в момент завоза товара - другая свадьба. Да, будут расхождения в цене импортированного товара, которая пошла в расходы, и той базой, которая отражается во второй части декларации по НДС (налоговый кредит). Ну, и что? Как мне кажется, бухгалтерам в этому не привыкать.

Відповісти
  • Илона
02.07.14 14:27

В данной статье ошибка: В ПКУ зафіксовано норму (стаття 391 ПКУ), не статья 391, а Стаття статтею 39' 1 згідно із Законом України від 10.04.2014 р. N 1200-VII)

Відповісти