Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


26.03.19
18147 24 Друкувати

Роз’яснення Мінфіну стосовно оподаткування ПДФО коштів, витрачених працівником на господарські потреби підприємства

Довгий час тривала дискусія між представниками бізнесу та фіскальних органів щодо оподаткування коштів, які компанія відшкодовує своєму працівнику за витрати на господарські потреби підприємства (Докладніше про це читайте за посиланням).

Тож у разі якщо співробітник компанії не отримував кошти під звіт (наперед) з каси підприємства та за дорученням керівництва придбав будь-які господарські товари для підприємства за власні кошти, відшкодування таких витрат працівнику необхідно оподатковувати, як додатковий дохід працівника, чи все ж ні?

Нещодавно Міністерством фінансів України у відповідь на звернення Європейської Бізнес Асоціації надало роз’яснення для ДФС України по даному питанню. В даному роз’ясненні зазначається, що якщо придбання товарів здійснювалось у рамках трудових обов’язків  працівника, то незалежно від того чи видані кошти під звіт, чи витрачені з такою ж метою власні кошти працівника (які потім відшкодовані роботодавцем) необхідно розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю. Тобто, якщо керівник підприємства  підтверджує доцільність здійснених витрат працівника у зв’язку з виконанням дорученої йому роботи (придбанням канцелярії, витратами під час відрядження тощо), виплачена сума компенсації такому працівнику не є доходом для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб – ПДФО і військовим збором.

Ознайомитись з повною версію листа Міністерства фінансів

Європейська Бізнес Асоціація дякує Міністерству фінансів за роз’яснення. Звертаємо увагу бізнесу на цю інформацію. Сподіваємось, відтепер ДФС буде це використовувати як керівництво у своїх підходах до перевірок бізнесу. 

За матеріалами Європейська Бізнес Асоціація

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Кузя
26.03.19 08:12

Мы тоже надеемся. Но пока для ГФС даже ВСУ не был авторитетом. 

Відповісти
  • Абзац
26.03.19 11:55

Кузя, бо там відповідь ВСУ була відносно індивідуальної податкової консультації, а не по реальному акту перевірки

Відповісти
  • Абзац
26.03.19 11:57

і таке рішення/постанова стосувалася виключно конкретного платника податків, із-за того цирк продовжувався...

Відповісти
  • Паламея
26.03.19 09:22

Скоро с таким подходом будем доказывать: что небо голубое! ГФС постоянно создаёт проблемы не ровном месте. Достали.

Відповісти
  • Ксю
26.03.19 09:39

Відповісти
  • Тетяна
26.03.19 09:47

Спасибо хоть у кого-то остался разум!

Відповісти
  • Ігор
26.03.19 09:49

Ти ба як діє заклик хряка ДУМАТИ!
В Чорногорії та багатьох Європейських країнах будинки з 2 поверху ширшають, так менше податок на землю. Єгипет, Туніс, Марокко ... будинки без даху - вважаються недобудованими - нема податку на нерухомість. Таїланд, Камбоджа ... будинки на палях над водою - нема податку на землю. Так сотні років в усьому світі і ніхто не вважає закрити цю "шпарину" в законодавстві. Всі розуміють, що така фіскальна поведінка не має нічого спільного з цивілізованим оподаткуванням. Це радше схоже на дії по обкладанню даниною часів Татар-Монголів або звичайний рекет часів комуністичного правління Пітерських злочинців та регіоналів.

Відповісти
  • Галина
26.03.19 12:27

Ігор, как не стыдно называть или обзываться человека хряком будь кого. А вы кто? 

Відповісти
  • иго-го
27.03.19 11:51

Галина,харяку на гиляку

Відповісти
  • Ігор
26.03.19 13:21

Галина, вважаю, що мені не повинно бути соромно. Погляньте самі. Ви одразу здогадались про кого іде мова. це і доводить, що мова іде не про людину. Просто в істоті, про яку мова, є якісь органи з однаковою як у людей назвою: рот, ніс, вуха.

Відповісти
  • !!!
26.03.19 10:45

Даже при Азарове нологовики понимали что такое подотчетные средства и так не свирепствовали и незамарачивались и никакое ПДФО никто не  удерживал из сумм которые были потрачены и на покупку горючего и запчасти если работник потратил свои деньги , а что изменилось , просто трактовка статьи убогого кодекса надо  так прописывать статьи законов, чтобы они имели однозначное толкование а то бред напишут !

Відповісти
  • С.И.
02.04.19 22:51

!!!,При АзИрове были свои вывихи, может покруче ещё. Но, это не снимает ответственности с этих "неуков"! .... Кухарки и дворники пытаются учить остальных уму-разуму.... 

Відповісти
  • кабздец
27.03.19 11:49

!!!, вот  непонятно,чтотакого плохого  было при Азарове????? зачем повторять пропагандисткий  бред  телебачення, ведь хуже чем сейчас  никогда не было. какм вообще можно это обсуждать. потратил  деньгт  - возместил,а при чем здесь ндфл.  они суки уже скоро с людей шкуру будут  драть

Відповісти
  • С.И.
02.04.19 22:54

кабздец, А не пытались спросить у тех, кого азарики задавили просто так!!! подставили и уничтожили!

Відповісти
  • хе
27.03.19 10:20

!!!, как ни странно, азаровщики были налоговоиками изначально, а не не майданными скакателями, они понимали работу предприятий, в отличие от мыздобульщиков

Відповісти
  • TATA
26.03.19 10:58

Може цього разу ДФС прислухається і признає свою позицію абсурдною.
А то гра у шахи виходить- одні наступають, інші відходять, і за абсурд штрафують.

Відповісти
  • АЛЛА
26.03.19 13:48

Они не поймут, нечем понимать!!!

Відповісти
  • Абзац
26.03.19 14:49

АЛЛА, Мінфін їм не указ

Відповісти
  • Абзац
26.03.19 14:50

це треба писати лист-звернення до Конституційного суду, ще раз до Верховного...петиції не знаю кому..... вибори на носі....

Відповісти
  • Лорик
26.03.19 15:20

Та не можна все прописати в Трудовому договорі, що може трапитися і потрібно швидко зреагувати, щоб щось купити, або зробити. Водіям про запчастини та паливо, ще якось зрозуміло.  А іншим?  Я недавно пішла на почту відправляти листи.І не відправила, бо черга була, а одне віконце тільки працювало. Вернулася, аж через 10 днів знову пішла відправляти листи, бо захворіла. А якби в той день мені скинули на відправку листів кошти, як би я за них відчиталася, чи носилися б з тими 42 грн туди - сюди? якось все неоднозначно. Хай би якусь граничну суму ввели, чи що..

Відповісти
  • Андрей
26.03.19 16:58

Ще б було бажано, тих хто надавав попередні консультації, притягнути до відповідальності, хоча б дисциплінарної, що б іншим руки не свербіли писати подібні дурниці

Відповісти
  • С.И.
02.04.19 22:57

Андрей,Якби ..... але штрафи і покарання діють тільки в "одні ворота"....  От сидять ці бездарі і права качають.

Відповісти
  • И-на
27.03.19 14:41

Напоминает анекдот про козу - вначале заведи козу, потом избавься от нее...(((

Відповісти
  • С.И.
02.04.19 23:01

Якщо вирішення такого питання потребує стільки часу, стороннього втручання і звернень Євргопейських інституцій .....  Наша ДФС - непереможна!!!!

Відповісти