Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.06.19
25811 70 Друкувати

Підприємцям розсилають повідомлення про необхідність купити захищені носії для їх ЕЦП

Автор: Тетяна Римаренко, UBR.ua.

Державна фіскальна служба в кінці квітня звинуватила тисячі платників податків в порушенні закону. При поданні податкової звітності за березень багато бізнесменів, які вже використовують ключ електронного підпису (КЕП), отримали повідомлення від податківців, що їх особистий ключ цифрового підпису розташований не на захищеному носії (токені), що суперечить нормам закону «Про електронні довірчі послуги».

І хоча проблем з поданням самого звіту не виникало, сам факт такого повідомлення не на жарт схвилював бухгалтерів. Які тут же кинулися перечитувати згаданий чиновниками документ (він набув сили в листопаді 2018 року), в якому справді виявили згадану вимогу. Правда, з одним застереженням: до листопада 2020 року ЕЦП можна користуватися і по-старому.

До слова, у ДФС швидко визнали, що перегнули палицю і відкоригували повідомлення. Зараз платників податків попереджають інакше: «Особистий ключ електронного підпису розміщений на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог закону «Про електронні довірчі послуги» особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатися на захищеному носії інформації».

Готуй токени влітку

Як уточнили UBR.ua у ДФС, ці повідомлення користувачі почали отримувати лише тому, що відомству підключили можливість перевірки, зберігається ключ на захищеному носії чи ні. Тепер, якщо до контролюючого органу надходить документ, підписаний ключем зі звичайної флешки, користувач автоматично отримує квитанцію про обробку його документів і звітності, а також згадане попередження.

І тут же заспокоїли: повідомлення ніяк не впливає на прийняття й оброблення електронної звітності. Його мета - заздалегідь поставити всіх користувачів до відома про необхідність використовувати захищені носії особистих ключів.

UBR.ua розібрався, що це за носії, відколи вони обов'язкові, і які носії обрати для зберігання ЕЦП.

Не всі ключі рівні

До травня 2019 року центри сертифікації ключів, в тому числі акредитовані при ДФС (АЦСК), використовували в якості основного носія ключів для користувачів флеш-накопичувачі або компакт-диски, які приносили з собою оформлюючі сертифікат українці і підприємці.

Однак стаття 17 Закону «Про електронні довірчі послуги» дійсно передбачає, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси та інші суб'єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, можуть засвідчити дію відкритого ключа тільки якщо у нього є кваліфікований сертифікат.

Однак під час дії перехідного періоду (2 роки з моменту вступу в силу закону), визначеного в самому законі, можна користуватися і ЕЦП, які були оформлені за старими правилами. Іншими словами, до 7 листопада 2020 року допускається використання і ключа ЕЦП, записаного на звичайну флешку.

Захищені носії випускаються двох видів:

  • електронний ключ (найчастіше з інтерфейсом USB).
  • смарт-карта.

Зовні електронний ключ мало чим відрізняється від флеш-карти, але має вбудовані апаратно-програмні засоби, які забезпечують захист записаних на ньому даних від несанкціонованого доступу. На практиці це означає, що всі операції з ключем здійснюються на носії, з якого його неможливо прочитати, скопіювати або видалити.

Симетричне шифрування.

  • Обчислення електронного цифрового підпису.
  • Протокол обчислення загального секрету.
  • Містити механізм, що запобігає підбору PIN-коду.
  • Містити механізм «двофакторної аутентифікації» з використанням PIN-коду і апаратного елемента.

Який носій купити

При виборі між електронними ключами і смарт-картами варто мати на увазі особливості використання. Смарт-карта набагато дешевше електронного ключа - коштує близько 200-500 грн. Однак для її використання знадобиться додатковий пристрій, що зчитує, який обійдеться в кілька разів більшу суму. Так що вартість набору «смарт-карта + зчитувач» перевищує вартість електронного ключа з USB-інтерфейсом, ціна якого знаходиться зазвичай в діапазоні від 700 до 1600 грн. за ключ.

Крім того, слід врахувати, що далеко не всі носії Мін'юст визнає захищеними. Перелік токенов, з якими працюють реєстри та бази даних відомства містить зараз всього кілька пристроїв:

  • Електронний ключ «Алмаз-1К» виробництва ЗАТ «Інститут інформаційних технологій», а також аналогічний пристрій в металевому корпусі.
  • Засіб криптографічного захисту інформації «SecureToken-337К», а також «SecureToken-337м» виробництва ТОВ «Автор».
  • Засіб криптографічного захисту інформації «CryptoCard-337» виробництва ТОВ «Автор».

Щоб не було черг

Як видно, великою різноманітністю покупців пристроїв Мін'юст не порадував, що, до речі, багатьом довелося не до смаку. Антимонопольний комітет України навіть отримав скарги з приводу внесення до списку захищених носіїв лише двох виробників.

Але, як повідомила UBR.ua державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська, за даними попереднього аналізу ринку Комітет не виявив перешкод для виходу на ринок інших виробників або підтвердження, що ДФС вимагає використовувати захищений носій якого-небудь одного бренду.

При цьому і в АМКУ, і в ДФС настійно просять усіх, кому за законом слід записувати ключі ЕЦП на захищені носії, не зволікати з покупкою пристрою. Справа в тому, що законодавство вимагає ідентифікувати заявника, який звернувся за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Це означає, що обов'язкова особиста присутність одержувача ЕЦП.

Дистанційно можуть сформувати нові сертифікати тільки ті користувачі, які мають:

  • Діючі сертифікати (наприклад, до закінчення терміну дії сертифікатів залишилося кілька днів).
  • Незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації і т.п.).
  • Особистий ключ, доступний тільки користувачеві і який не є скомпрометованим.

З огляду на урядовий девіз Digital First, за яким всі послуги та взаємодія з державними органами за замовчуванням здійснюються через Інтернет, з захищеними носіями краще не затягувати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ЕЦП
13.06.19 07:15

Пожалуйста коллеги поддержите петицию, об отмене Е-токенов для бизнеса https://itd.rada.gov.ua/services/Petition/Index/5881

Відповісти
  • Любовь
14.06.19 15:48

ЕЦП,как-то не приходит код активации, сорри

Відповісти
  • Яна
13.06.19 17:38

ЕЦП, + и + на  сайте президента

Відповісти
  • Jktyf
13.06.19 14:17

ЕЦП,  +

Відповісти
  • Цирк на дроті
13.06.19 11:59

З АП  вкрали комп'ютери з державними таємницями- трохи побалакали, а тут таке піклування за підпис на податковій накладній приватного підприємця. Рамси не попутали?

Відповісти
  • Алла
13.06.19 12:06

Цирк на дроті,
вже давно спростовано і доказано, що то був наклеп, а ви продовжуєте брехню таскати по форумах.

Відповісти
  • антиПЕС
20.06.19 20:41

Алла, Вы наверное бухгалтером в сети "Рошен" работаете ? 

Відповісти
  • бурундук
13.06.19 12:35

Алла,кем опровержено? То в аренду брали, то не брали....То забрали свое, то не свое.....У Пети все так...

Відповісти
  • Дмитрий
11.07.19 13:06

бурундук, забрали свои арендованные мониторы и телевизоры. О какой информации вы говорите - не понятно вообще. Разберитесь в вопросе. (То не своё). Это кто сказал ? Пресслужба порошенко или фантазии конкурентов ?

Відповісти
  • СержК
13.06.19 08:06

Есть префиксы, есть суффиксы, а есть и суккинсы... вот и вылезли ушки выгодополучателей. Следует лишь попытаться отследить связь их конечных бенехфициаров с чиновьим людом и деятелями от ЕЦП...

Відповісти
  • Ева
13.06.19 08:18

На частный бизнес это не распространяется (только по желанию), только на госсектор. Но, в любом случае, это слишком неприкрытое лоббирование "чьего-то" бизнеса.  

Відповісти
  • *
13.06.19 12:00

Ева, эта страна уже не вызывает доверия. Грабли уже много раз. Сначала отработают на гос, потом обяжут всех.

Відповісти
  • заинтерисванный
13.06.19 11:45

Ева,почему же тогда рассылают предпринимателям ( смотрите заголовок этой статьи) ?

Відповісти
  • Ева
13.06.19 12:39

заинтерисванный, я смотрю не на заголовки статьи, а читаю законы. А рассылают всем подряд в надежде, что кто-то не читает законы (а только заголовки) и купит.

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 10:33

Ева,поделитесь, пожалуйста, нормативной аргументацией. Где написано, что только для госсектора?

Відповісти
  • Людмила
26.06.19 08:55

Купувати токени чи ні: коментар юриста для власників ЕЦП 


 14.06.2019 

https://news.dtkt.ua/accounting/automation/55908?utm_source=news_18062019&utm_medium=email&utm_campaign=weeklyletter

Відповісти
  • Ева
13.06.19 12:34

Наталья, ст. 17 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2155-19

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 13:49

Ева, обратите внимание на положения НКУ (в актуальной редакции). Там везде для налогоплательщика упоминается об использовании "кваліфікованого електронного підпису чи печатки" (КЕП): п. 42-1.5 (вхід до електронного кабінету), п. п. 48.5.1 (підписання звітності), п. 201.1 (НН) и т.д.

Смотрим в Закон про електронні довірчі послуги.п. 23 ч. 1 ст. 1 Закона: КЕП - це удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

п. 12 ч. 2 ст. 23 Закона: кваліфіковані сертифікати відкритих ключів обов'язково повинні містити: відомості про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки (для КЕП).
п. 17 ч. 1 ст. 1 Закона: засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону (т.е. Закона про електронні довірчі послуги).
Одним из требований Закона про електронні довірчі послуги является то, что засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки должен иметь специальные разрешительные документы или заключение специальной госэкспертизы (ч. 3 ст. 19 Закона про електронні довірчі послуги).
У обычной флешки есть такие разрешительные документы? А у жесткого диска? А у лазерного диска? Вопрос риторический.
П.с. честно пыталась найти способ уйти от этих токенов, но, похоже, сейчас это сделать нереально ((((
Может кому-то удастся разработать спецПО и получить под это разрешительные доки?! Ибо храниться КЕП может и там...
Вот такие пироги, граждане...

Відповісти
  • СержК
13.06.19 14:13

Наталья, осталось лишь выяснить, как это они умудрились связать НКУ в таком виде вот с этими положениями профильного Закона:

Стаття 17. Використання електронних довірчих послуг

1. Електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних, аналоги яких на паперових носіях не повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, а також автентифікація в інформаційних системах, в яких здійснюється обробка таких електронних даних, можуть здійснюватися з використанням електронних довірчих послуг або без отримання таких послуг, за умови попередньої домовленості між учасниками взаємодії щодо порядку електронної ідентифікації учасників таких правових відносин.

2. Електронна взаємодія фізичних та юридичних осіб, яка потребує відправлення, отримання, використання та постійного зберігання за участю третіх осіб електронних даних, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, а також автентифікація в складових частинах інформаційних систем, в яких здійснюється обробка таких електронних даних та володільцями інформації в яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, повинні здійснюватися з використанням кваліфікованих електронних довірчих послуг.


Если я это понимаю правильно, то использование КЕП необходимо лишь в тех случаях, когда вместе с электронной отчетностью мы несем в ДФС собственноручно подписанные бумаженции (чего нет и в помине). И, кстати, а кто является владельцем подаваемой информации? Полагаю, - мы. И нас трудно отнести к  "органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціїям державної форми власності"...

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 15:28

СержК,а Вы уверены, что владельцами являемся именно мы? Если мы заходим в электронный кабинет (условно, собственность ГФСУ) и видим там инфо из реестров (также, условно, собственность ГФСУ)...Далее. Дека - это же тоже документ. Причем тот, который должен иметь власноручний підпис відповідно до законодавства.

Відповісти
  • СержК
13.06.19 15:44

Наталья,а когда мы не пользуемся электронным кабинетом? И в данном случае дека подпадает под 17.1, ибо НЕ сдается подписанная в ДФС дополнительно в бумажном виде с оригиналом подписи, как этого требует 17.2. Инфо во всех документах изначально принадлежит исключительно предприятию. Статистикка вон даже просит подписать соответствующее разрешение на ее распространение... Но это все риторические мысли вслух, а после частых аргументов при проверках типа "а у вас квадратики не перпендикулярные" (утрирую) - даже просто в воздух...

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 16:38

СержК, по поводу информации в реестрах - соглашусь с Вами. Не все так просто. А вот с декой, 17.1 и 17.2, как по мне, расклад другой Думаю, что все-таки в 17.2 речь идет немного о других вещах.Попытаюсь объяснить свою мысль на примере.Итак, есть декларация. Она может подаваться в 2 вариантах:бумажном и электронном. НДС-деку сейчас не будем брать во внимание.
Если подаем деку в бумажном виде - она должна иметь собственноручную подпись налогоплательщика. Правильно? Так того требует, как минимум, НКУ.
Если мы подаем деку в электронном виде, то "аналогом документа на паперовому носії" будет дека в бумажном виде, которая (см. абзац выше) должна содержать собственноручную подпись.
В 17.2 не говорится о том, что мы подаем сразу два документа и в электронном виде, и в бумажном виде.Тут говорится о следующем:Обмен бумажками с собственноручными подписями мы заменяем на электронные документы с КЭП.

Відповісти
  • СержК
13.06.19 16:53

Наталья, перечитал, переосмыслил... пожалуй, соглашусь... но это вообще беда будет((( Если меняется дир, бух - новый токен, а если юр адрес - снова все новые токены? Тут явно есть, где порезвиться АМКУ. Вначале навязывают отчетность исключительно в электронном виде (самые важные, по крайней мере), потом заставляют покупать для этого недешевые ключи, которые довольно часто доведется менять... По сути, принимая такой закон, они обязаны были вернуть возможность подачи отчетности в бумажном виде (хрен с ним, пусть и с идентификацией по пачпорту)...

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 17:00

СержК,что касается АМКУ. Цитата из статьи:"Антимонопольный комитет Украины даже получил жалобы по поводу внесения в список защищенных носителей всего двух производителей.Но, как сообщила UBR.ua государственный уполномоченный АМКУ Агия Загребельская, по данным предварительного анализа рынка Комитет не обнаружил препятствий для выхода на рынок других производителей или подтверждения, что ГФС требует использовать защищенный носитель какого-либо одного бренда."

Но, как сообщила UBR.ua государственный уполномоченный АМКУ Агия Загребельская, по данным предварительного анализа рынка Комитет не обнаружил препятствий для выхода на рынок других производителей или подтверждения, что ГФС требует использовать защищенный носитель какого-либо одного бренда.

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 16:57

СержК,токены многоразовые. Т.е. на старый токен можно генерить новый ключ.
Только эти самые токены имеют свойство ломаться в самый неподходящий момент...

Відповісти
  • СержК
13.06.19 17:57

Наталья, что-то мне подсказывает, что цена по"регенерации" будет сопоставима с приобретением новых)))

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 13:50

И да, эти гребаные токены (которые пытаются втюхать всем) такие разрешительные доки имеют

Відповісти
  • Фая
13.06.19 08:44

Ева, я согласна с вами. И если мне будут втюхивать токен при продлении ключей, буду отчаянно сопротивляться. Но как же этот разводняк уже надоел! И кто-то же поведется. Сплошное "МММ" уже десятки лет (

Відповісти
  • Фая
13.06.19 08:23

Когда-нибудь эта вся ..... закончится или нет? Эта патология всегда наё.. народ, а по сути самих себя, вообще излечима?

Відповісти
  • c-т
13.06.19 08:29

Простая арифметика: в Украине более миллиона юрлиц,дальше можно не продолжать. И почему не предлагают спецкоробочку или спецверевочку для хранения токенов? 

Відповісти
  • Лара
13.06.19 10:29

c-т, ну зачем подсказывать. Сами пусть справляются

Відповісти
  • клава
13.06.19 09:13

c-т, еще не вечер, сначала купите токен, потом заставят и коробочку с ключиком, потом и коробочку для коробочки...Где Кащеева смерть?

Відповісти
  • СержК
13.06.19 09:27

клава, а там и спецсейф на подходе...

Відповісти
  • хаха
13.06.19 09:49

СержК, а затем проверки по качеству хранения ключей, а потом еще и ведение специальной книги учета использования ключа, веревочки и коробочки

Відповісти
  • СержК
13.06.19 11:56

хаха, и штрафы тыщ по 120 за неправильное хранение...

Відповісти
  • клава
13.06.19 10:06

хаха, ответственного по приказу забіли и спецобучение в спец комбинате

Відповісти
  • ок
13.06.19 08:39

c-т, пока не предлагают

Відповісти
  • Гостья
13.06.19 09:15

Подписала петицию. Но вот как-то возмущенных много, а подписантов не очень ) Удивительное дело)

Відповісти
  • заинтерисванный
13.06.19 11:52

Гостья,подскажите пож, как это делается?
, там сначала нужно зарегистрироваться? прописать все свои данные? а потом зайти на сайт петиций, найти ее и потом подписать

Відповісти
  • Виктория
13.06.19 11:34

Гостья, я прошла по ссілке, хотела подписать, не дает, хотя я там зарегистрирована и ранее подписівала петиции

Відповісти
  • Шурик
13.06.19 13:46

Виктория,
Меня тоже удалили, наверно за то что против Падла Рашенка голосовали.

Відповісти
  • ппп
13.06.19 11:27

Гостья, ага, всего 40 подписей, люди подписуйте

Відповісти
  • Ігор
13.06.19 10:42

Ти ба, як викриваються корупційні консерви.
ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/print
42-1.5
...
Єдиною підставою для відмови у проходженні електронної ідентифікації платника податків в ЕК є недійсність КЕП такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа.
49.3.
...
Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі є недійсність КЕП ... такого платника податків, у тому числі у зв’язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки.
Ці зміни внесені Законом № 2725 - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2725-19

Відповісти
  • Наталия
13.06.19 10:44

Эх, как бы этому научиться!
Три ключа - директор, бухг., печать. Стоимость от 2100 до 4800,00 грн.
На ровном месте. А предприятий сколько по стране!
Жаль, не умею так зарабатывать...

Відповісти
  • SHADOW
13.06.19 10:44

вот не пойму одного, какое их дело где я лично храню ключ? это должен быть выбор пользователя. у иных без присмотра и не чихнуть толком. есть компы, которые только под программу отчетности приобретались и без интернета и т.д. когда надо получить или отправить подключают по паролю. ну кто туда залезет без спроса то?

Відповісти
  • Галина
13.06.19 11:15

Все уже забыли о рекламируемых "бесплатных" ключах ЭЦП

Відповісти
  • Наталия
13.06.19 11:36

Я, в силу своего слабоумия, не могу понять, а для чего защита
этих ключей? Кто на них покушаться будет, на какой предмет?
Кому нужна наша отчетность, кроме ДФС и статистики?
Или они для чего-то другого могут использоваться?
Поясните, добрые люди!

Відповісти
  • Ігор
13.06.19 11:49

Наталия, фіскальня вирахує вам податкове навантаження, здасть звітність від вашого імені; а потім буде вимагати сплати зобов'язання та ще нарахує штрафи за прострочення.
Або фіскальня видасть від вашого імені ПН на "ями", які знаходяться під її дахом - реєстраційний ліміт буде втрачено, а потім спробуйте домогтись від "ями" зареєструвати РК.

Відповісти
  • *
14.06.19 18:19

Ігор, это уже уголовное дело)))) у фискальни и их подельников есть IP-адрес. Как минимум. он не Ваш. Это работа полиции. И это не повод покупать "ключ" для никому не нужной отчетности по цене 100 ключей от квартиры, где деньги лежат))))).

Відповісти
  • Наталия
13.06.19 11:59

Ігор, т.е. эти ключи просто необходимы, чтобы защититься от ДФС?
Чудны дела твои, Господи!

Відповісти
  • Алла
13.06.19 12:09

Подскажите пожалуйста как среди всей петиций отыскать нужную? Что написать "пошук в назві петиції"?

Відповісти
  • Елена
13.06.19 12:21

Алла, либо по поиску, либо, если вы зарегистрированы, войдите на свою страницу на сайте петиций (авторизируйтесь), а затем перейдите просто по ссылке отсюда. потом нужно будет, подисав петицию там, подтвердить подпись у себя в почте (они пришлют ссылку для подтверждения)

Відповісти
  • Наталия
13.06.19 12:20

Алла, она высвечивается то ли третья, то ли четвертая по счету в разделе петиции

Відповісти
  • ЯЯЯ
13.06.19 13:48

К стати с ключами на защищенке ни один сервис эл. документооборота не работает. Возможность использовать "аппаратный ключ" есть, на сколько я знаю, только в электронном кабинете.....

Відповісти
  • Шурик
13.06.19 13:55

Все маразмы ЗЛОЧЫННОЙ ВЛАДЫ должны быть отменены. Вся ЗЛОЧЫННА ВЛАДА должна сидеть в тюрьме.
Втюхивание токенов (токен - это жетон по-английски) явно корруционная схема с верхов ДФС. Никакой американец или китаец никогда флэшку жетоном не назовёт (потому что это совсем из другой оперы) , это точно изобретение украинских чинуш.

Відповісти
  • 111
13.06.19 14:20

Шурик, по нашему флешка,. а у немце - стик!

Відповісти
  • СержК
13.06.19 14:17

К слову - упаси Бог после этого кого-то при проверке ляпнуть, что бухгалтер подписывает отчетность ключами и директора в том числе))) Только сам... лично... сидя на Мальорке... Еще по ip начнут выяснять, принадлежит ли помещение, откуда оправлялся "доверительный" документ, предприятию на правах очень личной собственности. Людей, склонных к шизофрении, в тех рядах становится, по наблюдениям, все больше...

Відповісти
  • Ігор
13.06.19 14:38

СержК, взагалі зараз будь хто може підписати: 1. В машині; 2. Кафе; 3. Транспорті; 4. Театрі; 5. В парку; 6. Переходячи дорогу на "зебрі"; 7. Вдома у ванній; 8. В перукарні ...

Відповісти
  • Скажена
13.06.19 16:50

ЗА ОТМЕНУ БЛОКИРОВКИ НН!!
Пожалуйста поддержите петицию. Подписывайте.
Она по отмене блокировок налоговых накладных. 
Максимальный репост, сообщите своим коллегам и руководству.
Присоединяйтесь https://petition.president.gov.ua/petition/57168

Відповісти
  • Галина
13.06.19 17:04

Публикуя статью об использовании защищенных носителей необходимо для начала хоть немного разобраться в теме предмета!!! Минюст по своей деятельности НЕ может признать или не признать защищенными любые носители! Подтверждением защищенности носителя в нашей стране занимается государственная служба специальной гос.связи, а именно Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України, именно эта служба проводит экспертизу носителей на защищенность согласно законодательства, и если носитель соответствует всем гос.требованиям - выдает экспертное заключение. Минюст же некоторые из существующих носителей защищенной ЭЦП интегрировал в свои реестры. Просьба внести данную информацию в Вашу статью чтобы не дезинформировать Ваших читателей!

Відповісти
  • ок
13.06.19 18:49

Галина,  минюст или не минюст - суть от этого не меняется. важно то, что мы все в квитанциях этот бред читает уже второй месяц 

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 17:33

Галина,так внести может только автор статьи! Автор статьи - не Бух911, т.е. админ Бух911 не может внести изменения. Статья взята из источника, там в комментах и нужно автору материала написать.

Відповісти
  • Галина
13.06.19 18:09

Наталья, я там уже разместила свой комментарий. Но Бух911 разве не должен проверять корректность информации при ее репосте?

Відповісти
  • Наталья
13.06.19 17:35

Глянула в источник. Там нет возможности написать коммент... Пардон Тогда пишите админу сайта UBR

Відповісти
  • Инна
19.06.19 00:04

может, если отойти чуть дальше и посмотреть вообщем и глобально, то получается - сначала бесплатно заманить удобствами ЭЦП, затем , когда привыкли- поломать систему новыми "(не)удобствами" токен , который, (о, ужас )))  может глючить, его надо не забывать носить с собой, его можно украсть, подделать и т. д. А давайте каждому на тело- точно не украдут. Вот тут и подходим к нанесению апокалиптических начертаний. К сожалению, за мышиной возней с стремлением к удобствам любой ценой этого как то и не заметно вовсе

Відповісти
  • любовь
03.07.19 17:21

дайте пож номер петиции об отмене ключей

Відповісти
  • Елена
05.07.19 11:00

любовь,№22/060428-еп. Или напишите в поиске "токен"

Відповісти
  • Anatol
08.07.19 08:21

Подскажите, пожалуйста! У юр лица в Приватбанке есть ключи для подписи платежных доручень. Можно ли этими ключами подписывать отчетность? И не опасно ли это судя по данной статье? Ранее сдавали "вручную" т.е. ножками) В ГНИ пригрозили не принимать по старому. Руководителю 80 лет. Сопротивляеся...

Відповісти
  • Нина
24.07.19 11:58

номер петиции 5881

Відповісти
  • ШАНХАЙ
29.07.19 12:49

підтримайте петицію!!!!
https://petition.president.gov.ua/petition/60428

Відповісти