Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


24.06.19
15348 24 Друкувати

Скасування штрафних санкцій у сфері обігу готівки, передбачені Указом № 418, у дії

Повідомляємо, що 23 червня 2019 року набрав чинності Указ Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019, яким скасовано, зокрема, застарілий Указ № 436 щодо штрафних санкцій за порушення норм обігу готівки з метою зменшення регуляторного та адміністративного тиску на бізнес, поліпшення інвестиційного клімату та покращення умов ведення бізнесу в Україні.

У тексті Указу № 418 зазначено, що він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Зазначений документ було офіційно опубліковано у виданні «Урядовий кур'єр» від 22.06.2019 р. № 116. Таким чином, з 23 червня 2019 року втрачають силу штрафи за порушення норм обігу готівки, передбачені  Указом № 436, а саме:

  • за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у  двократному  розмірі  сум  виявленої  понадлімітної  готівки за кожний день;
  • за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми;
  • за витрачання готівки  з  виручки  від  реалізації  продукції (робіт,   послуг) та  інших  касових  надходжень  (крім  коштів, отриманих із кас  установ  банків)  на  виплати,  що  пов'язані  з оплатою  праці  (за  винятком  екстрених (невідкладних) обставин - соціальних виплат громадянам на поховання, допомоги при народженні дитини,  одиноким  та  багатодітним  матерям,  на лікування в разі хвороби,   компенсацій   особам,   які    постраждали    внаслідок Чорнобильської катастрофи), за наявності податкової заборгованості -  в  розмірі  здійснених виплат;
  • за перевищення  встановлених строків використання виданої під звіт готівки,  а також за видачу готівкових коштів  під  звіт  без повного звітування   щодо   раніше  виданих  коштів  -  у  розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум;
  • за проведення готівкових розрахунків без подання  одержувачем коштів   платіжного   документа   (товарного  або  касового  чека, квитанції до прибуткового ордера,  іншого  письмового  документа), який  би  підтверджував  сплату  покупцем  готівкових коштів,  - у розмірі сплачених коштів;
  • за використання одержаних в установі банку готівкових  коштів не за цільовим призначенням - у розмірі витраченої готівки.
  • за  невстановлення установами банків лімітів залишку готівки  в   касах  - у п'ятдесятикратному  розмірі  неоподатковуваного  мінімуму  доходів громадян за кожний випадок такого невстановлення.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Джур
24.06.19 13:04

даже не смею верить и надеяться, что вместо этого не примется что-то более суровое

Відповісти
  • Инна
24.06.19 16:19

Джур, они уже усложнили процесс снятия наличности в банке предприятиям и предпринимателям со 2 июля 2019 года. Поэтому взамен отменили штрафы по кассовой дисциплине, чтобы не похоронить мелкий и средний бизнес. Зто хорошо.

Відповісти
  • Далі в шоці
24.06.19 13:12

І ЩО ДАЛІ? 

Відповісти
  • На морском песочьке
24.06.19 13:40

Теперь всё по барабану: неоприходование, звит не звит, лимиты, бандиты.... нет, бандиты ещё действуют, правят и травят....

Відповісти
  • МК
24.06.19 14:19

начинать верить в лучшее или готовиться к худшему?

Відповісти
  • Ирина
24.06.19 16:33

МК, смотрели, читали отмененные указы более 150? которые не о чем, столетней давности, И этот для себя любимых хорошо и чтобы все не говорили, что Зе ничего не делает, как кость кинули. ПИАР!!!!  Готовьтесь к худшему

Відповісти
  • ТАНЯ
24.06.19 17:21

Ирина,Вот и я о том., а хуже не будет? Штрафы были драконовские.Это правда, но регулировать наличное обращение необходимо. Зарегулирование наличного обращения призвано было уменьшить тенезацию экономики. Я разделяю радость коллеги у которой точка в пригороде и каждый день выручку возить нет смысла, А эта глупость , когда нас вынуждали писать фиктивные под отчеты? Вы обратили внимание, что в США Европе практически нет налички.? При помощи банковских счетов тотально мониторится вся  жизнь человека. Это метод подглядывания за человеком. И  у нас тоже впереди.

Відповісти
  • хи-хи
25.06.19 11:31

ТАНЯ, теневая экономика не пользуется кассой, не пишет накладных и чеков не выдает, поэтому их этот закон и раньше не касался!

Відповісти
  • ТАНЯ
25.06.19 12:36

хи-хи, А как они по вашему получают кэш? Штраф за не оприходованные деньги- это не то что кассир не успела выписать приходный. Хотела в конце дня , а фискалы пришли в середине. Это деньги левые за левый товар. Так считает ДФС , а мы оправдываемся, что кассир выбежала в туалет и не успела выписать приходный.

Відповісти
  • хи-хи
25.06.19 22:53

ТАНЯ, Вы, видимо, вообще не в теме теневого кэша.

Відповісти
  • Инна
24.06.19 16:20

МК, Верим в лучшее!

Відповісти
  • Ирина
24.06.19 15:01

Очень хочется верить,что все так и будет.У меня точка за городом ,выручку привозят не каждый день.Зато каждый день выдача подотчет фиктивная,а на следующий день возврат.Только бумаги кучу перевожу

Відповісти
  • Светлана
24.06.19 15:57

а наши налоговики сказали внимательно читать, какой номер указа отменил президент, отменен 436, а о штрафах 436/95, номер немного не дописан,,,любой юрист скажет, что это другой указ..... ка-то так

Відповісти
  • Каламбур
25.06.19 10:47

Светлана, вот пусть ваши налоговики и выпишут ППР по недействующему Указу. И подпись, подпись, обязательно поставят. Состав по превышению, как говорится, на лицо будет.

Відповісти
  • 1
25.06.19 11:07

То есть Вы предлагаете сперва оплатить штраф, что бы был ущерб. А потом доказывать 365? Думаю, шансов 0. То, что эту ППРку отменят в суде, так это 99,99%.  Может проще привлечь адвоката (для расходов), отменить в суде ППРку, взыскать с государства расходы, а потом подать заяву на этого налоговика о привлечении к уголовной ответственности за приченение государству ущерба своими халатными действиями. И Вы ничего не теряете, и шансов наказать налоговика больше. 

Відповісти
  • 1
25.06.19 09:53

Пусть Ваши налоговики посмотрят историю внесения изменений в этот Указ. Как там писалось, в какой Указ вносятся изменения? То есть, либо 20.06.2019 отменён 436 Указ, либо все изменения с 1995 года вносились не в этот Указ и не имеют силы.       

Відповісти
  • ЗА ОТМЕНУ БЛОКИРОВКИ НН!!!!
24.06.19 17:45

Не понимаю, за фигню люди голосую (Петиция о Дарте Вейдере) А реальные проблемы.., получается всем хорошо?!!!
Пожалуйста, поддержите петицию по ОТМЕНЕ БЛОКИРОВКИ НН https://petition.president.gov.ua/petition/57168

Відповісти
  • Наталья
25.06.19 11:45

Не по теме. Скажите пожалуйста, это только у меня не работает электронный кабинет?

Відповісти
  • Ирина
25.06.19 12:47

Наталья,у меня работает хорошо(а Гари злюка)

Відповісти
  • Гари
25.06.19 11:57

Наталья,а у вас нет рецепта закатки кабачков...раз уж не по теме

Відповісти
  • Кабачки
25.06.19 15:00

Гари,
https://cookpad.com/ru/search/%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8%20%D0%BD%D0%B0%20%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D1%83

Відповісти
  • клава
25.06.19 12:29

Гари, у меня есть 

Відповісти
  • Україна не Венесуела
25.06.19 14:54

Сумлінні платники податків накінець зітхнуть з полегшенням, для тих, хто мутить з касою - без змін, вони і так все рішали хабарями.

Небо нікуди не падає, тут ще бухоблік/бізнес лібералізувати і лібералізувати

Відповісти