Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


01.07.19
2541 7 Друкувати

Трудові відносини фактично становили 20 днів, а сплата страхових внесків зазначена як за 30 днів. Яка кількість днів зараховується до страхового стажу?

Що стосується зарахування до страхового стажу кількості днів з моменту початку трудових відносин, то страховий стаж, відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону № 1105, це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється в місяцях.

А отже, не має значення скільки застрахована особа перебувала у трудових відносинах, але якщо за особу, яка пропрацювала 20 днів, було сплачено єдиний внесок у розмірі, не меншому, ніж мінімальний страховий внесок, то такій особі страховий стаж зараховується як повний календарний місяць.

За матеріалами Фонд соцстраху
Коментарі
  • наталія
01.07.19 09:05

Шановні колеги, підпишіть будь ласка петицію про скасування токенів.
https://petition.president.gov.ua/petition/60428
Дякую

Відповісти
  • Постійний читач
01.07.19 09:20

Що за гон.
Якщо працівник був звільнений 20 числа, то не важливо скільки ЄСВ оплатили - страховий стаж буде 20 днів.
Якщо працівник не звільнявся і з-п була менше мінімалки, а ЄСВ робили доплату  - страховий тсаж буде пропорційни оплоченому ЄСВ з НАРАХОВАНОЇ з-п, доплати в стаж не йдуть.
Але яке питання - така і відповідь

Відповісти
  • @@@
01.07.19 10:24

Постійний читач, я увольнялся 1 декабря 2015 и больше в декабре не работал. З/п за один день +компенсация за отпуск составила около 0,5мин.  Посмотрел себя на портале ПФ -стаж в декабре 14 дней

Відповісти
  • а у нас
01.07.19 10:22

Постійний читач, і, до речі, доплата до мінімальної враховується при нарахуванні страхового стажу - але не врахувується при обчисленні пенсії

Відповісти
  • а у нас
01.07.19 10:20

Постійний читач, все вони правильно написали - дивіться форми ок-5 або ок-7 - навіть якщо у вас 2 календарних дні в трудових відносинах, а зарплата нарахована в розмірі мінімальної або більше, то страховий стаж рахується як повний місяць!


Відповісти
  • Амбасадор
01.07.19 10:00

Постійний читач, Чушь.

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
01.07.19 11:16

Стаття 21. Закона № 1105 Обчислення страхового стажу:
1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.
...
3. Страховий стаж обчислюється в місяцях.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:
ТП = Св:В,де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;
Св - сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
64081 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно