Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.07.19
9652 41 Друкувати

Держпраці оновлять, а інспекторам повернуть їх право на перевірки в будь-який час

Схоже, з 2020 року на роботодавців чекають суттєві зміни в законодавстві про працю. Їх уже оформили у законопроекті "Про безпеку праці та здоров'я працівників". Документ напрацьовують спільно Уряд та профспілки, інформує Бухгалтер.ua. Перше засідання робочої групи, яка розгляне і опрацює первинну редакцію зазначеного законопроекту, має відбутися 04.07.2019 р.

Основні положення законопроекту направлені на охорону праці. Але разом із ними внесуть й зміни до КЗпП.

Вони стосуються, зокрема, повноважень Держпраці та інспекторів праці.

Наведемо декілька із цікавих норм, котрі хочуть прописати в КЗпП:

1. Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування здійснюватимуть контроль за додержанням законодавства про працю на підприємствах, в установах і організаціях, що перебувають у їх функціональному підпорядкуванні. Виключення - органи доходів і зборів, які мають право контролювати на всіх підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та підпорядкування додержання податкового законодавства при нарахуванні та виплаті всіх сум, що належать працівникам.

2. Оновлять Держпраці і, як наслідок, з'явиться центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки праці та здоров'я працівників.

3. Визначать й основні права інспекторів праці. І тут уже на законних основах вони матимуть їх "улюблені" права:

- безперешкодно, без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення юросіб незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізосіб, які використовують найману працю, а також робочі місця працівників, розташовані поза цими приміщеннями, для проведення інспекційних відвідувань з питань, що належать до їх компетенції;

- доступу до будинків, приміщень, споруд та інших об'єктів, у яких перебувають фізособи, стосовно яких є достатньо підстав вважати, що вони виконують трудові обов'язки, або до них застосовується примусова праця;

- ознайомлюватися з оригіналами та отримувати копії нормативних актів роботодавця, колективних угод, колективних або трудових договорів, відомостей, книг, реєстрів та інших документів, ведення яких передбачено законодавством про працю, що використовуються роботодавцем з питань, віднесених до компетенції інспектора праці.

4. Заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю здійснюватимуть у формі інспекційних відвідувань та/або невиїзних інспектувань.

Нічого не нагадує? Ну звісно ж, це норми скасованої судом Постанови № 295, яка визначала порядок перевірок інспекторами праці. Уряд не полишає ідею тепер перенести їх до рівня закону.

Також зазначений законопроект передбачає 4 нових штрафи за:

1) неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірних відомостей, що визначені законодавством про безпеку праці та здоров'я працівників, - у розмірі 1% від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше трикратного розміру мінімальної зарплати;

2) виконання робіт в умовах підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосуванні) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки без дозволу; здійснення госпдіяльності без ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки, а також експлуатація технологічних транспортних засобів без передбаченої законодавством реєстрації - у розмірі 3% від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше п'ятикратного розміру мінімальної зарплати;

3) невиконання приписів інспекторів праці - у розмірі 5% від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше 10-кратного розміру мінімальної зарплати;

4) завдання шкоди життю або здоров'ю працівників в наслідок допущених недоліків на споруді, в обладнанні або методах роботи, щодо усунення яких інспекторами праці вносились приписи, - у розмірі 25% від середньомісячного фонду оплати праці юридичної чи фізичної особи, з якої стягується штраф, за попередній рік, але не менше 50-кратного розміру мінімальної зарплати.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Oleg7
03.07.19 08:39

Лучше б вместо дюжины КЗоТ и разных законов уже приняли б новый Трудовой кодекс, а то все новые и новые законы, регулирующие те же самые вопросы...

Відповісти
  • Любовь
03.07.19 08:54

Да,лафа открылась!Опять пойдут поборы! Всегда можно к чему-то прицепиться! Это разве борьба с коррупцией???????? Это новое корыто взяток открывают.....

Відповісти
  • александр
03.07.19 09:02

скоро некого будет проверять.Выедут очень многие.

Відповісти
  • Вуйко
03.07.19 10:04

александр, головне, щоб виїхали руцькіє. 

Відповісти
  • хаха
03.07.19 11:29

Вуйко, да, это решит все экономические проблемы в стране ... по мнению дураков.

Відповісти
  • Оксаночка
03.07.19 09:10

Я думаю еще все сто раз поменяется. Будет новый парламент, новые законы. 
Вообще непонятна сейчас политика нынешнего парламента, премьер-министра. Они идут на выборы, хотят опять заседать, но законы принимаются как и раньше - драконовские. Покращень нема.
Порох вообще наверное забыл, что его партия еще в раде сидит.
Где же обещанные законы об отмене и уменьшении трудовых штрафов, о которых так красиво рассказывал перед выборами???
У старых политиков "схема" не меняется - одни обицянки... потом... колысь.... 
Зае...и 

Відповісти
  • Галина
03.07.19 12:24

Оксаночка, а ничего что рада распущена?

Відповісти
  • Оксаночка
04.07.19 09:46

Галина, где она распущена? Законы то принимает.

Відповісти
  • Буржуй
03.07.19 09:19

Надеюсь , что месяца через 3 ни этих взяточников и вымогателей-проверяющих как и самой охраны труда,  ни этого правительства, ни марионеточных профсоюзов уже не будет. Я Сам наемное лицо , очень редко выступаю как работодатель. Если сейчас работодатель платит вовремя и адекватно, не смейте его вообще трогать никакими проверками. Спасибо за то что он вообще есть.

Відповісти
  • бух
03.07.19 15:56

Буржуй, то есть  -ваш работодатель все последние три военные года работает нормально и система , нормативная база , реформы не мешали ему, а наооборот, была стабильность  и возможномь к росту?

Відповісти
  • Буржуй
03.07.19 21:09

бух, как спрашивала Орнелла Мути у Челентано - " Ты и в самом деле такой или прикидываешься? - В самом деле такой, прикидываюсь!" Один из моих работодателей платил мне в 2013 600-700$ сейчас 250 -300$. Благодарен ему за пунктуальность.Он ездил на Лексусе, сейчас на Шкоде -октавии. Хочет допродать бизнес и сдавать недвижимость которая у него есть. Говорит деньги почти те же а мороки и нервов в разы.

Відповісти
  • Галина
03.07.19 12:25

Буржуй, а куда же они денутся? 

Відповісти
  • 1
03.07.19 10:56

Буржуй, золотые слова! Не нужно рубить голову курице, которая несет золотые яйца. Гоструда забыли еще в законопроекте написать, что все работодатели и наемные работники их рабы

Відповісти
  • хаха
03.07.19 11:30

1, не рабы, правильно - крепостные.

Відповісти
  • Oleg7
03.07.19 09:32

Буржуй,
У нового Президента никакой новой команды нет. Это все те же старые региональные кадры...
Поэтому эти взяточники через 3 месяца уйдут, но надеяться, что вместо них не придут новые (фактически те же старые) взяточники, к сожалению, не приходится...

Відповісти
  • Ігор
03.07.19 10:02

Коли вже почнуться реформи на заміну дискредитованої системи? За цей місяць бездіяльності ми ще на рік відстали. А з нашою розумово-фіндиректорною системою, щоб надолужити цей рік знадобиться 3 - 4 роки зусиль. Красти, як порохоянукович Зе може і не буде, однак схоже, як ющенко буде бджілок розводити, а ні країну реформувати. Знов 5 років втратимо.
Чому в Україні не з'явиться той, хто хоче лишити по собі пам'ять реформатора? Або ненажерливо мародерять-крадуть, як Партія Регіонів. Або займаються подорожами, як новий. Вже з макронами, меркелями зустрівся, в Канаді кілька днів побував. В країні жодних реформ.

Відповісти
  • Марина
03.07.19 17:11

Ігор,что то никто не увидел за пять лет результаты расследований по воровству регионалов, ни нашими, ни международными комиссиями.

Відповісти
  • Галина
03.07.19 12:27

Ігор, никто мне не может ответить, что и у кого украл прежний президент? заученное ля ля!

Відповісти
  • ТАНЯ
03.07.19 12:03

Ігор, Ви дивний. Чого ми чекаємо від цього президента, коли насправді помінялась тільки команда олігархів? І взагалі я думаю, що тут справа не в регіоналах яких ви звинувачуєте, тут справа в тому що в нас взагалі не має справжньої еліти яка б думала хоча б другу чергу про державу, а не в першу,другу і т д чергу про себе. Поміняли в 2014 році владу, провели люстрацію , а лижі  не їдуть. То може тут якась інша заковика. Наші олігархи не вміють орієнтуватись , не вміють реально оцінювати ситуацію в тому числі і на майбутнє. Ось зробили в 2014 році ставку на Європу , бо злякались російських олігархів, а европейські їх теж в своє коло не пускають. От і бовтаємось  в ополонці. Не вміють стратегічно мислити. живуть сьогоднішним днем.

Відповісти
  • Ігор
03.07.19 12:33

ТАНЯ, у 2014 владу не поміняли, люстрації не було. Та і Революцію Гідності робили якісь 15%-ві патріоти - тільки почали - одразу все кинули.
Не за наших олігархів треба думати, а за малий бізнес - він сам знайде собі партнерів аби йому не заважали.
А з президента вже настав час питати. В нас нема 5 років. Не здатен змінювати систему - до кінця року подивились і гнати.
Ось у Вірменії Пашинян реформував суди: закликав народ блокувати суди поки ті не почнуть по справжньому реформуватись. І ба, почали!

Відповісти
  • 458
03.07.19 13:38

Ігор, геволюция  гнидности

Відповісти
  • ТАНЯ
03.07.19 13:11

Ігор, Як це не було люстрації? А що то було, коли  людей в сміттєвих баках  катали під улюлюкання "патріотів"? В 2014 році міняли на нові обличчя, зараз збираються міняти на нові обличчя, а лижі не їдуть. Не має значення які погляди у чиновника, має значення його профессіоналізм . А так нинішня Рада з нових обличь наприймала законів що не лізуть ні в тин ні в ворота Тепер щодо малого бізнесу. Світова економіка- це великі корпорації , а малий бізнес це тільки маленький локомотив, котрий підштовхує економіку. Пашинян популіст, причому  не в кращому смислі цього слова. Він рідний брат нашого президента. Реформи не робляться шляхом ура , вперед. Їх потрібно прораховувати і зважувати. Самі реформи повинні робити фахівці, а от стратегію розвитку повинні виробляти політики.

Відповісти
  • Ігор
03.07.19 13:20

ТАНЯ, шкода, але в нас дуже велика різниця в поглядах. Вважаю ваш пост маніпулятивним та таким, який робить підміну понять. По якості прирівнюю його до дописувача "Галина". Тому відповіді по суті не буде.

Відповісти
  • шойбля
03.07.19 13:44

Ігор,и меня приравняй, вот любите вы ,упоротые , лишьсвое мнение

Відповісти
  • Ігор
03.07.19 11:17

Два тижні не пройшло, як в Молдові арештували активи олігарха Плахотнюка: https://www.eurointegration.com.ua/news/2019/07/2/7098017/
Скільки часу витратить Зе на "розведення бджілок" та поїздки в Канаду, перш ніж активи рошенів-свінарчуків опиняться під арештом?

Відповісти
  • бух
03.07.19 16:02

Ігор, чего ж вам так  рошени покоя не дают? а феросплавные заводы и грабеж привата на миллиарды -это мелочь?

Відповісти
  • Оксаночка
03.07.19 11:46

Ігор, я так понимаю в нашей стране президент особо ничего не решает. Все решает рада. Потому как реально, действий нет, кроме отмены некоторых указов. 
Ждем выборов в раду.....

Відповісти
  • Ігор
03.07.19 12:13

Оксаночка, пропоную такий погляд: міняти систему яка (кнопкодавленими законами на користь олігархічної Ыліти) привела нас до такого стану і удосконалювати цю систему - різні речі.
Якби Польща, Чехія, Литва ... діяли по окупаційним-комуняцьким законам вони б і досі нічого не досягли (лишались під окупацією) і, відповідно, позбулись окупації у незаконний спосіб (з точки зору того права).
Тому: або у Зе є воля, або він "соплі жує" - або він реформує (тобто міняє всю), або чекає слушної нагоди та потроху вдосконалює, як в нас "вдосконалювали" систему адміністрування ПДВ.
В Молдові роблять - в нас імітують.

Відповісти
  • Жесть
03.07.19 10:05

Опера, опера, напишите оперу.

Відповісти
  • КХМ...
03.07.19 10:35

Знаете, меня что бесит, это бездействие профсоюзов и их совковый менталитет. Они не хотят выполнять основную свою функцию. Почему они перелаживают свои обязанности на государство? Они должны контролировать это и защищать, а государство вмешиваться когда стороны не дошли к согласию. Это работает во всех странах Европы, Азии, Африки и Америки. Видать у нас свой глобус... Глобус Украины 

Відповісти
  • ТАНЯ
03.07.19 15:30

КХМ...,Отвечаю, у нас нет профсоюзов. В царской России не было профсоюзного движения. Профсоюзы были созданы большевиками. А поскольку большевики боролись за нужды трудящихся, то профсоюзам отводилась роль сателлита власти. Наши профсоюзы и наш народ не имеет понятия как бороться за свои права. Мы ждем что кто-то нам что-то сделает. Вы видели выступления наших трудящихся во главе с профсоюзами против грабительских тарифов.? Единственный профсоюз который хоть что-то делает- это профсоюз горняков. Вот сейчас шахтеры бастуют и требуют выплаты задолженности по з-плате.Сидят в забоях и не поднимаются га-гора. Кто нибудь видел это в телевизоре? Советская власть нас "розбестила", не научила бороться за свои права.

Відповісти
  • бурундук
05.07.19 17:43

ТАНЯ,советская власть

Из неучей сделала грамотное большинство. А то что оно ленивое и дурное ( кичится тем, что кто-то когда-то и что-то)---то не советская власть виновата. А гены патриотов мутировали….


Відповісти
  • @@@
03.07.19 10:48

Они должны контролировать это и защищать, а государство вмешиваться когда стороны не дошли к согласию.-------------------------100%

Відповісти
  • Andrey
03.07.19 12:34

Якщо ви так піклуєтесь про людей, то і штрафи повинні стягуватись на користь людини, якій наприклад затримали з/п чи виплатили в неповному обсязі, а не в бюджет і інспекторам з держпраці

Відповісти
  • SHADOW
03.07.19 12:44

Зе, надо как в фильме. пришел и положил всю раду из узи.
закрыть границы, поставить условие олигархам. отдаешь добровольно 90% всех активов и имущества, вали из страны с лишением гражданства, не хочешь, расстрел и конфискация всего. ну и дальше, всех этих нациков, голубков и прочую шушару на нары. нужна диктатура, а не мнимая "демократия".

Відповісти
  • Бусяка
03.07.19 17:32

SHADOW,Да не может,судя по всему,Зе сделать все,как в фильме.Хочет по закону.А в этом случае,если не будет в раде большинства-ничего у него не выйдет.

Відповісти
  • 0307
03.07.19 15:01

SHADOW, так и поступил Саакашвили у себя в стране ( кроме расстрелов). И все  конфисковал у шушеры назад в бюджет. Почему же его все здесь так не любят? Во вопрос! 

Відповісти
  • шойбля
03.07.19 13:39

шо опять???????????????

Відповісти
  • Шурик
03.07.19 14:31

Гройсман одной ногой в тюрьме, ещё  "тапа решает". Держтруда там же место.

Відповісти
  • Диагноз-бухгалтер
28.08.19 12:38

Уважаемые администраторы сайта! Прошу удалять политические, экстремистские и не толерантные комментарии. 

Відповісти
  • Диагноз-бухгалтер
28.08.19 12:39

Уважаемые бухгалтера!
Это сайт бухгалтерский. Прошу политические распри проводить в других местах. Не засоряйте эфир

Відповісти