Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте новини поштою!


03.07.19
3400 1 Друкувати

Допустили помилку у назві контрагента при заповненні податкової накладної. Як отримати податковий кредит?

Реквізит податкової накладної "Назва покупця (отримувача) товарів/послуг", який віднесено до складу обов'язкових згідно з п. 201.1 ПКУ, має відповідати формулюванню у статутних документах та не повинен містити інших даних.

При цьому, з урахуванням норм п. 185.1, п. 187.1, п. 198.1, 198.2, 198.3, п. 201.1, 201.7 та 201.10 ПКУ податкова накладна (далі — ПН) за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних періодах.

Таким чином, ПН, в якій зазначено назву покупця, яка на дату складання такої ПН не відповідає формулюванню у його статутних документах, є такою, що складена з порушенням норм ПКУ, заважає ідентифікувати здійснену операцію, а також суми ПДВ за такою ПН не можуть бути віднесені до податкового кредиту.

З метою виправлення помилки, допущеної у заголовній частині ПН у назві покупця (отримувача) товарів/послуг (при цьому індивідуальний податковий номер покупця (отримувача) зазначений правильно), постачальник (продавець) таких товарів/послуг згідно з п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мініфіну від 31.12.2015 р. № 1307, на дату виявлення зазначеної помилки має право скласти розрахунок коригування до такої ПН, в якому всі правильно заповнені реквізити заголовної частини ПН повторюються, а назва покупця (отримувача) товарів/послуг, в якій допущено помилку, заповнюється без помилки.

У цьому випадку графи 1 - 13 розділу Б розрахунку коригування та розділ А, до яких вносяться узагальнюючі дані щодо сум коригування, не заповнюються (залишаються пустими).

Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем) товарів/послуг та після такої реєстрації є підставою для включення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у ПН, до якої його складено.

За матеріалами Офіс ВПП ДФС
Рубрика:
Коментарі
  • бух
03.07.19 19:51

Ну как "заважає ідентифікувати здійснену операцію"?

Відповісти
фото автора У фокусі
Амброзяк Наталя Подаємо бенефіціарів: коли та як [час настав]...
60083 223
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Дякуємо, що читаєте сайт Бухгалтер 911 Увійдіть та читайте далі безкоштовно