Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


05.07.19
16797 8 Друкувати

З’явилась можливість складати електронну ТТН

Мінінфраструктури змінило Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні. Відтепер є можливість складати товарно-транспортну накладну не тільки в паперовій формі, а й в електронній (далі — е-ТТН).

Е-ТТН підписують за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача.

Якщо оформлюєте е-ТТН, то супровідні документи також додаєте в електронній формі.

У разі використання е-ТТН Замовник (вантажовідправник) друкує, підписує і надає водію (експедитору Перевізника) в одному примірнику паперову копію е-ТТН, для пред'явлення особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху.

Водій (експедитор Перевізника) ставить свій підпис на паперовій копії е-ТТН про прийняття ним вантажу для перевезення.

Також документом визначено, що сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.

У тих випадках, коли в ТТН немає можливості зазначити всі найменування вантажу, підготовленого для перевезення, до такої накладної Замовник додає документ довільної форми з обов'язковим зазначенням відомостей про вантаж (графи 1 - 10 ТТН).

При цьому в ТТН необхідно зазначити, що до неї додано як товарний розділ документ у паперовій або електронній формі, без якого ТТН вважають недійсною і її не можна використовувати для розрахунків із Замовником.

Наказ Мінінфраструктури від 03.06.2019 р. № 413.

За матеріалами Головбух

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Пампукская Хрюря
05.07.19 08:45

Электронный документ который подлежит обязательной распечатке в бумажной форме...В чем смысл кто подскажет? Электронный документооборот по-Укрински это что то за гранью добра и зла...

Відповісти
  • Фрося
05.07.19 10:51

 Даёшь всем водителям токены на шею и доступ в Медок!Типа проекта "ГИПЕР заЛУП" при раздолбанных дорогах.Цівілізація.

Відповісти
  • ппп
05.07.19 09:16

Пампукская Хрюря, во-во бред редчайший

Відповісти
  • Чувырло Неопрятнович Мурловский
05.07.19 11:11

ппп,
По сути надо говорить, что вводится электронный реестр ТТН, а то что у водителя на руках это вытяг. Например вы купили квартиру, но вытяг на бумаге вам не помешает. При проверке НДС, все налоговые накладные надо будет распечатать, для проверяющих. Они могут конечно, как и судья сами зайти в реестр, но проверять лучше по бумажному вытягу, если конечно видеть в проверяющем человека,

Відповісти
  • Перекатиполе
05.07.19 10:17

Очень хорошие изменения.
Осталось только изменить требования к содержанию ТТН.
ТТН должна стать документом, подтверждающим только перемещение груза, но не налоговый кредит и право собственности. Заполнение должно быть аналогично ж/д накладной, где есть только ЕЦП отправителя, получателя. Причем те, кто оформляет движение груза, могут совсем не иметь никакого отношения к продавцу и покупателю груза.
И, кроме того, чтобы такая система заработала, все водители и кладовщики должны иметь ЕЦП.

Відповісти
  • Плюс
08.07.19 10:57

якраз то ТТН може цілком замінити видаткову накладну, ТТН-кою підтверджується перехід права власності на товар, і у перевізника (транспортної компанії) це і є підставою для складання акта виконаних робіт (рахунку-фактури). Детальніше читайте: "Товари в дорозі" Бухгалтер 911, № 44, Жовтень 2016

Відповісти
  • дина
05.07.19 10:47

Когда же мы дождемся.. каких то разумных- конструктивных перемен..?!
:
"бесконечная перестановка тех же кроватей.."
..имитация бурной деятельности...десятки лет...
эти "нововведения"- как мне кажется..--отражение..деградации..в системе

Відповісти
  • Александр
05.07.19 12:33

Мечта всех бухгалтеров и директоров в Новогоднюю ночь:
ДФС/ДПС с вашими ТТН, лицензиями, акцизными складами, нереальными сделками и т.п. - ЗАКРОЙТЕСЬ !!!
П.С. У директора и  главбуха с этими новациями крышу рвёт, а у собственника НЕЗАКОННОЙ АЗС, что в 3-х км от нас - лыба до ушей: его эти все проблемы не коснулись - как торговал без РРО, так и торгует!!!

Відповісти