Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


16.07.19
28258 13 Друкувати

Змінено фінзвітність для малих підприємств

Мінфін вніс зміни до:

  • до наказу Мінфіну «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва» від 25.02.2000 № 39. Тепер цей стандарт матиме назву — Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність».
  • наказу Мінфіну «Про затвердження спрощеного Плану рахунків бухгалтерського обліку» від 19.04.2001 р. № 186. Спрощений План рахунків можуть застосовувати юридичні особи, що визнані мікропідприємствами, малими підприємствами, непідприємницькі товариства, підприємств, які ведуть спрощений бухоблік доходів та витрат, а також представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності.

Також є зміни до деяких нормативно-правових актів Мінфіну з бухгалтерського обліку, зокрема:

  • до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291. Тепер рахунки класу 9 «Витрати діяльності» ведуть всі підприємства, з відкриттям за власним рішенням рахунків класу 8 «Витрати за елементами». Раніше виняток стосувався суб'єктів малого підприємництва, а також інших організацій, діяльність яких не спрямована на ведення комерційної діяльності» виключено;
  • визначено, що «Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність» можуть застосовуватися для складання Фінзвітності застосовуються мікропідприємствами, малими підприємствами, непідприємницькими товариствами, представництвами іноземних суб'єктів господарської діяльності та підприємствами, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства (крім підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності)

Крім того у Фінансову звітність малого підприємства додають окремі рядки для нематактивів. А форму № 1-м після рядка доповнено новими позиціям:

  • Нематеріальні активи — 1000
  • первісна вартість — 1001
  • накопичена амортизація — 1002

Наказ Мінфіну від 31.05.2019 р. № 226.

За матеріалами Головбух
Теги:
Коментарі
  • c-т
16.07.19 08:24

надеюсь,что за полгода сдаем по старой форме. С праздником!

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 0
  • Я
16.07.19 09:08

c-т,я по старой сдала

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Лариса
16.07.19 08:44

Всех Бухгалтеров с праздником-пусть везет во всем и всегда и Дт с Кт никогда не расходиться.Терпения и мужества!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 35
  • 0
  • Людмила
16.07.19 10:20

В статье что-то не так, в самом приказе написано, что стандарт 25 могут могут использовать в т.ч. и малые предприятия, а не только микропредприятия.   Редакция, зачем людей вводить в заблуждение вашими выводами:  визначено, що «Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність» можуть застосовувати для складання Фінзвітності мікропідприємства і непідприємницькі товариства.   ?????????

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • бух
16.07.19 10:39

А вести обычный бух.учет микропредприятиям не запрещено?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бух
16.07.19 10:54

Для Людмили! Там не вірно написано. Читайте "Можуть застосовувати". Тобто також використовувати. Ну і по традиції, всіх зі святом!

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Вита
16.07.19 11:05

Всех бухгалтеров с Днем Бухгалтера !!!!!

Відповісти
    Оцінити
  • 20
  • 0
  • Ульяна
16.07.19 21:17

Вита, и бывших бухгалтеров тоже.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Лара
16.07.19 11:43

Коллеги, всех с праздником! 
Я что-то пропустила, ведь баланс и Ко можно сдавать 1 раз в год?

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Елена
17.07.19 08:55

Если декларация по налогу на прибыль раз в год . То да.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 0
  • Лариса
16.07.19 14:41

Лара, я сдаю раз в год вместе с Декой

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • Ирина
16.07.19 15:29

С Днём бухгалтера!!!Пусть математика жизни поставит перед вами весьма сложные задачи – сосчитать количество счастливых мгновений и радостных улыбок, объем полученной любви, внимания и заботы, процент достигнутого успеха и профессионализма. Пусть статистика отчётности бьёт все рекорды предполагаемого роста благополучия ваших семей, а здоровье увеличивается в геометрической прогрессии.

Відповісти
    Оцінити
  • 33
  • 0
  • Бух2
16.07.19 21:19

Бажаю Вам вдалого балансування між директором і контролюючими службами.

Відповісти