Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


22.07.19
9062 65 Друкувати

Продовжено строки реєстрації акцизних накладних на розподіл залишків пального

Державна фіскальна служба України повідомляє.

Відповідно до пункту 23 підрозділу 5 розділу ХХ Податкового  кодексу України:

Для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального, між акцизними складами / акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 1 липня 2019 року:

а) платники податку та суб'єкти господарювання, які з 1 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до пункту 212.1 ПКУ та у яких станом на 16 липня 2019 року в системі електронного адміністрування реалізації пального обліковуються обсяги залишків пального, зобов'язані скласти акцизні накладні в двох примірниках на такі обсяги пального, перший примірник зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних з 16 до 20 липня 2019 року (включно), із зазначенням в акцизних накладних акцизних складів / акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 1 липня 2019 року, та розпорядників таких акцизних складів / акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов'язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених підпунктами "г", "ґ", "з" та "и" пункту 231.1 статті 231 ПКУ ;

б) після виконання платником податку вимог підпункту "а" цього пункту щодо відповідного розпорядника акцизного складу / акцизного складу пересувного такий розпорядник акцизного складу / акцизного складу пересувного зобов'язаний з 16 до 22 липня 2019 року (включно) зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних другий примірник отриманої акцизної накладної, складеної платником податку згідно з підпунктом "а" цього пункту.

Обсяги ввезеного на митну територію України пального або спирту етилового з 1 до 15 липня 2019 року (включно) обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового в такій послідовності:

1) 16 липня 2019 року зараховуються автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій у розрізі платників податку та умов оподаткування пального або спирту етилового за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;

2) з 16 до 22 липня 2019 року (включно) розподіляються між акцизними складами пересувними, що використовуються під час такого ввезення, на підставі акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних, складених платником податку - розпорядником таких акцизних складів пересувних.

При цьому наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. № 262, зареєстрований в Мін’юсті від 09.07.2019 за № 753/33724 (далі - Наказ №262)  затверджено форми:акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, а також Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, який станом на 20 липня 2019 року (граничний термін реєстрації першого примірника акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних) не опубліковано.

З метою забезпечення прав платників та дотримання норм  чинного законодавства реєстрацію перших примірників акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних буде продовжено на п’ять днів з дня опублікування Наказу №262 та відповідно других  примірників акцизних накладних буде продовжено на сім днів з дня опублікування Наказу №262.

Опублікування Наказу №262 заплановано на 23 липня в Офіційному віснику України. 

За матеріалами ДФСУ
Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ola
22.07.19 09:02

Столько нервов за выходные.... пффф и когда они на своем сайте это опубликовали, все выходные мониторила какую то информацию по поводу продления сроков - этой статьи у них не было

Відповісти
  • МК
22.07.19 09:17

Ola, в субботу около 17)

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 09:47

Простите, а на каком основании ДФС позволило себе менять сроки которые прописаны в НКУ? Они 01.07.2019, во все трубы гласили ,что готовы и ситема работает. До каких пор они будут себе позволять подобное?!!!!

Відповісти
  • April
22.07.19 12:19

Наталья,Если к них ничего не работает, почему бьі таким наказом не сделать до конца года переходньій период без штрафов?

Відповісти
  • April
22.07.19 10:10

На самом деле они себе продлили сроки,а не нам. Мьі уже до 20.07 подали 1 єкз АН на остатки, но воз и ньіне там.

Відповісти
  • Татьяна
22.07.19 10:43

В электронном кабинете в закладке просмотр отчетности есть первый экземпляр АН, есть регистрационный номер, но  квитанция 1 так и не пришла. Можно подавать второй экземпляр АН или надо ждать квитанции. Кому-то пришла первая квитанция? 

Відповісти
  • Лена
22.07.19 14:09

Татьяна, аналогично. Попробуем на одной акцизке сделать второй экз

Відповісти
  • Ирина
22.07.19 11:15

Это какие нервы надо иметь... Интересно каким "местом" принимался этот закон и сроки выполнения. База не работает, ВСЕ в удручающем состоянии. Разве так можно принимать Законы. Очень жаль, что из-за не компетентных  "специалистов"  проводятся ОПЫТЫ на бухгалтерах. Все должно работать как часики, а затем устанавливать сроки. Печаль в том,что это не конец истории.....

Відповісти
  • Марта
22.07.19 12:20

Если остатки в лутьшем случае подтянут 27.07., то все акцизки за июль нужно  зарегистрировать до 31.07!

з 1 серпня 2019 року – АН реєструються в ЄРАН у терміни, передбачені п. 231.6 ПКУ.

Відповісти
  • Мария
23.07.19 08:42

Марта,
Вы НКУ читали? Акцизные накладные за июль регистрируются в срок с 23.07.-15.08 (вкл.). И "в лутьшем" пишется "в лучшем"!!! 

Відповісти
  • Oleg7
22.07.19 12:35

Марта,
п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ ПКУ:
"23. Акцизні накладні / розрахунки коригування, складені:з 1 до 31 липня 2019 року (включно), реєструються в Єдиному реєстрі акцизних накладних у період з 23 липня до 15 серпня 2019 року (включно)"

Відповісти
  • Марта
22.07.19 12:49

Oleg7, а как вы будете регистрировать в августе день-в день с дальнейшей нумерацией если не зарегистрированы июльские?

Відповісти
  • Oleg7
22.07.19 13:44

Марта,
не вижу, по какой причине могут быть сложности?
Что касается нумерации, то если она у вас сквозная, то можно составить АН за июль (посчитать, сколько их должно быть), чтобы взять номер. 
А кроме того, с моей точки зрения, нумерация каждый месяц может начинаться с №1, что удобней. 

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 15:09

Oleg7,В порядке заполнения АН четко прописано: нумерация АН начинается с 01.07.2019 и заканчивается 31.12.2019

Відповісти
  • Oleg7
22.07.19 17:44

Наталья,
где именно вы такое прочитали? 
В п. 6 раздела 1 Порядка № 262 указано:
"У порядковому номері акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру такого документа, складеного платником податку (філією або структурним підрозділом платника податку) протягом певного періоду". 
Тут говорится об определенном периоде.
А поскольку отчетный период по акцизу - месяц, то и нумерация может быть ежемесячная.

Где именно вы прочитали то, что пишите???

Відповісти
  • Мария
23.07.19 08:46

Oleg7,
Порядке заполнения акцизных накладных пункт 7

Відповісти
  • Михаил
23.07.19 08:25

Oleg7,

Нарешті повідомимо про спеціальне правило щодо нумерації акцизних накладних, про яке йдеться в проекті наказу Мінфіну (п. 7 розд. І проекту Порядку): у 2019 році здійснюється окрема наскрізна нумерація акцизних накладних, розрахунків коригування акцизних накладних, складених:

із 01.01.2019 по 30.06.2019;із 01.07.2019 по 31.12.2019.

Відповісти
  • Oleg7
23.07.19 09:52

Михаил,
вы все еще по проекту читаете, но в утвержденном тексте приказа № 262 такого нет. 
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE33724.html

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 18:26

Oleg7, Смотрю две версии порядка не ваша не моя официально не утверждена. Приказ 262 в силу не вступил и  в нем нет этого пункта.

Відповісти
  • Oleg7
23.07.19 09:26

Наталья,
я привел цитату с официальной версии приказа, сегодня, 23.07.2019, официально опубликованной
Текст тут
http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE33724.html
А вот вашей цитаты я все же не нахожу.
Если найдете, процитируйте пож.

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 18:30

пункт 7. Платником податку здійснюється наскрізна нумерація акцизних накладних складених : с 01.01.2019 по 30.06.2019(включно)
з 01.07.2019 по 31.12.2019
Не допускається повне дублювання порядкових номерів акцизних накладних

Відповісти
  • Oleg7
23.07.19 09:50

Наталья,
приведенной вами цитаты  нет в Порядке № 262.
возможно что-то подобное было в проекте, но в утвержденном приказе № 262 такого нет.

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 18:27

Наталья,

Відповісти
  • Наталья
22.07.19 18:27

Наталья,

Відповісти
  • Валентина
22.07.19 12:49

Глядя на сложившуюся ситуацию с акцизными накладными,кто это придумал ,точно был обкуренный.С мая месяца мы толчемся ,а результата  ноль,все делается задним числом, никто ни чего не знает,а как нам работать в этом дурдоме

Відповісти
  • Oleg7
22.07.19 13:47

Валентина,
я думаю, это даже не вопрос, кто это придумал, а вопрос, кто это не захотел реализовывать вовремя. Ведь все это не так уж и сложно было сделать. 
Более того, кто-то рапортовал, что ГФСУ готова. Вот всех этих людей нужно в первую очередь привлекать к ответственности. Правда, пока не ясно как... 

Відповісти
  • клава
22.07.19 14:04

Oleg7, расстрелять хотя бы одного.Может тогда и законы не будут приниматься по типу "поехали, заведемся потом". Полстраны лихорадит уже года два. а они для себя, любимых сроки продлевают, а нас штрафуют.

Відповісти
  • April
22.07.19 12:58

Самое главное  - никто не несет ответственность.

Відповісти
  • Наталія
22.07.19 16:08

Подскажите, пожалуйста, если одна акцизная накладная зарегистрировалась дважды (два первых номера), а вторая потом (наверно из-за не хватки остатка по формуле) не прошла. можно ли подать корректировку?

Відповісти
  • 111
22.07.19 16:26

Наталія,
Вам, что пришла 2 квитанция 
Раньше акцизная  накладная под одним номером не регистрировалась. Я думаю,необходимо дождаться 2-ю квитанцию....

Відповісти
  • Наталія
22.07.19 16:34

111, Квитанций нет, в электронном кабинете все проверила и выявила. Два первых номера от 01.07.19, но с разным количеством. Думали одну отбросит, потом решим какую кинуть с другим номером, а в итоге 2 первых прошло,а нужная нет.

Відповісти
  • Наталия
22.07.19 17:14

Наталія, ждите нормальные квитанции, одинаковые номера не пройдут

Відповісти
  • Возмущенна
22.07.19 16:37

А все-таки, ДАЛЬШЕ ЧТО ДЕЛАТЬ???
В едином кабинете отправленные акцизные накладные видно, присвоен какой-то номер, но статус
"дозволено тільки перегляд, отриманий по E-Mail "  Но 2-й квитанции НЕТ. 

Відповісти
  • Татьяна
22.07.19 17:07

Возмущенна,так в старых акцизных накладных тоже нет ни первой ни второй квитанции в разделе просмотр отчетности. Толька АН и рег. номер. Вроде бы номер есть, а отправлять второй экземпляр или нет не знаем. 

Відповісти
  • Наталія
22.07.19 16:41

Возмущенна, там уже есть регистрационный номер, значить они прошли регистрацию.

Відповісти
  • ПОМОГИТЕ!!!!!!!!
22.07.19 17:26

Наталія,
А 2-й примірник акцизной накладкой  дату так-же ставим 01.07.2019г ? Ведь 
регистрация прошла  20.07.2019г 
Наша налоговая ответить не смогла, каким числом 2-й-примірник ставить....
Порядковый номер 2-го примірника такой -же как и 1-го ????

Відповісти
  • Наталія
22.07.19 17:36

ПОМОГИТЕ!!!!!!!!, во 2-ом экземпляре ничего не надо исправлять, копируете и регистрируете. 

Відповісти
  • Наталія
22.07.19 17:38

Наталія, кроме номера экземпляра

Відповісти
  • Ирина
22.07.19 17:43

Наталія, Спасибо ВАМ огромное.....

Відповісти
  • Александр
22.07.19 16:51

Наблюдаю за работой незаконной АЗС и, честно сказать, стал им завидовать - они вообще не парятся этими проблемами (лицензиями, акцизными складами и т.п.)!
Рубают капусту и, наверное, ржут со всех нас - ЗАКОНОПОСЛУШНЫХ субъектов предпринимательской деятельности!

Відповісти
  • Мари
22.07.19 18:17

Александр, Наблюдаем за такими же "коллегами" по соседству.

Відповісти
  • Тина
22.07.19 17:38

когда бы не обратился за консультацией в ДФС,никогда не дадут внятной консультации с одного пункта на другой перекидывают, позорники,только ума и хватает на штрафные санкции.к работе нет ни какого интереса,с их дурацкими новшествами

Відповісти
  • Елена
23.07.19 11:49

у кого еще есть квитанция не прийнято дфс, потому что не указан первый акцизный склад, которого нет?????

Відповісти
  • Елена
23.07.19 11:49

у кого еще есть квитанция не прийнято дфс, потому что не указан первый акцизный склад, которого нет?????

Відповісти
  • О-лена
23.07.19 12:03

в медке пришла первая квитанция примірника 1, но номера регистрационного для второго  єкз. в ней нет. статус ожидается квитанция № 2. Отправляла акцизку 17.07.19 получено ДФС 20,07.19 в 23,45. В медке получили квитанцию 1 час назад. Что делать дальше? ждать кв.2???

Відповісти
  • Наталия
23.07.19 12:38

пришла по одной АН принято, 1 экз, осталось дождаться еще около 120. Попробовала послать 2 экз., в первой квитанции пишет ошибку, что имя покупателя и продавца одинаковы. Жду вторую квитанцию. 

Відповісти
  • Яна
23.07.19 14:04

якщо зареєструвало невірну акцизну на розподіл, як тепер її виправити, Відправляли декілька

Відповісти
  • Яна
23.07.19 14:10

Яна, тв що невірна відправиласьна 10 хв пізніше вірної, думали що її автоматом відхилять.

Відповісти
  • Людмила
23.07.19 14:34

Яна, такая же история, віписала ан с датой отличной от 01,07,19,следом отправила с 01,07,19. а они зарегили с неправильной датой, хотя ясно біло сказано,что только 01,07,19 должно біть. и литрі списали .и даже если сейчас подтвердить 2-й екземпляр, и потом віписать корректировку. то где гарантия,что єти литрі вернутся....

Відповісти
  • Яна
23.07.19 18:00

Людмила, гаряча лінія відповідає, що дфс не знає як коригувати помилково розподілені залишки.

Відповісти
  • БухгалтерВШоке
23.07.19 14:05

Пришли квитанции № 2 на 1 экземпляр 

Відповісти
  • SOS
23.07.19 14:18

БухгалтерВШоке,
Как в  МАРИО, УРА первый этап пройден. А теперь второй этап -2-й примірник не регистрируется:
"Попередження - Акцизна накладна реєструється отримувачем пального (отримувач співпадає з відправником)"
Может у кого-нибудь получилось ?????

Відповісти
  • Людмила
23.07.19 14:27

SOS, может єто из-за того,что сегодня они взяли опять технический день. может завтра попробуйте

Відповісти
  • Татьяна
23.07.19 14:32

Так отсылаем сегодня 2-й экземпляр или надо ждать завтра? У кого-то прошел 2-й экземпляр АН? 

Відповісти
  • Олена
23.07.19 14:50

у меня  2 эк. зарегистрировался через час после отправки, есть кв.2

Відповісти
  • Ирина
23.07.19 15:28

Ура !!!!!!
2-й примірник  зарегистрировался, 2-я квитанция пришла..
На сегодняшний день, я счастлива...... 

Відповісти
  • Алла
26.07.19 13:23

Ирина, во 2м примірнике ви ставите реєстраційний номер 1-го примірника ???

Відповісти
  • галина
23.07.19 15:31

А как узнать свои остатки в этой новой системе, в вытяге показывает 0,

Відповісти
  • ИРИНА
23.07.19 16:16

у нас вообще выдает ошибку на запыт по остаткам, "неверно указан код платныка", и так с 18 числа:))))

Відповісти
  • Таня
23.07.19 18:00

Добрый вечер)) Очень срочно нужна консультация бухгалтера по оптовой торговле топливом.Кто может помочь??? Напишите свой номер на почту 

sahar-2019@ukr.net

Заранее благодарна.

Відповісти
  • Анна
29.07.19 16:29

Добрый вечер! Кто может подсказать , если не успели зарегистрировать остатки по акцизным складам , какие варианты решения?

Відповісти
  • Валерия
29.07.19 20:19

Добрий вечір!Підкажіть,будь ласка,як зареєструвати другий примірник АН на розподіл залишків.Прийшла 2 квитанція з помилкою,що не вказаний реєстраційний номер в ЄРАН 1 примірника акцизної накладної. Перший примірник прийнятий - є 2 квитанції,але в самій накладній немає номера реєстрації. Де його можна подивиться і що робити?

Відповісти
  • Светлана
06.08.19 16:55

Добрый день, народ подскажите, что делать  первый экземпляр акцизной зарегистрирован . а второй не успели в срок (остатки на 1.07.19)
пишет "Некоректний код напрямку використання". как быть ? может кто знает?

Відповісти
  • Ирина
13.08.19 21:16

Светлана,добрый вечер! У нас та же история, Вы нашли выход? 

Відповісти