Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


07.08.19
9822 6 Друкувати

Надання частини щорічної основної відпустки у вихідні дні

Чи буде порушенням законодавства надання працівнику на його бажання частини відпустки у вихідні дні, наприклад, на два календарних дні в суботу та неділю?

Відповідь. Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково має бути першою її частиною.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові, як правило, до кінця робочого року, за який надається відпустка.

Статтею 12 Закону передбачено лише можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

З метою недопущення втрат робочого часу та беручи до уваги виробничі обставини, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної основної відпустки або не поділити її взагалі.

Відповідно до статті 5 Закону тривалість відпусток визначається цим законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Отже, щорічна відпустка чи її частина може надаватися працівникові у будь-який календарний день, у тому числі в суботу та неділю.

За матеріалами ГУ Держпраці у Херсонській області
Теги:
Коментарі
  • Елена
07.08.19 11:19

Вот и отлично. Хороший комментарий.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 2
  • Тиса
07.08.19 12:56

Українська мова - обов'язкова.

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 14
  • Елена
07.08.19 20:45

Тиса,а сами написали по-русски украинскими словами. "Українська мова є обов'язковою..." и т.д.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ок
07.08.19 20:33

Тиса, так переключитесь на украинский интерфейс

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • клава
07.08.19 13:32

Интересно, какой дурак будет оформлять отпуск в свои віходніе дни. Ну разве что оплату получить

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • ^^^
07.08.19 14:30

клава, получить компенсацию и не идти в отпуск без увольнения нельзя, оформляя отпуск по выходным получишь ту же компенсацию, только частями.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27572 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд