Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


30.08.19
771 0 Друкувати

Виробляєте спиртовмісні ліки: чи потрібно реєструватись платником акцизного податку?

Відповідно до п.п. 14.1.6 ПКУ акцизний склад, зокрема, це спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Розпорядником акцизного складу є суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку (п.п. 14.1.224 ПКУ).

Перелік осіб, які відносяться до платників акцизного податку визначено п. 212.1 ПКУ. Платником акцизного податку є особа, на яку покладається виконання умов щодо цільового використання підакцизних товарів (продукції), на які встановлено ставку податку 0 гривень за 1 літр 100-% спирту, у разі порушення таких умов.

Отримання (придбання) спирту етилового виробниками лікарських засобів  здійснюється з метою його використання як сировини для виробництва лікарських засобів, зокрема, відповідно до п.п. «б» п.п. 229.1.1 ПКУ.

Постановою КМУ від 05.01.2011 р. № 19 «Питання використання спирту етилового для виробництва лікарських засобів» затверджено щорічні квоти на відвантаження виробникам лікарських засобів спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (у тому числі компонентів крові та виготовлених з них препаратів), крім лікарських засобів у вигляді бальзамів і еліксирів, за ставкою акцизного податку в розмірі 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту етилового.

Відповідно до вимог п. 229.1.4 ПКУ на підприємствах, де використовують спирт за нульовою ставкою, встановлені податкові пости, порядок роботи яких затверджено наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 9.

Отже, ПКУ не передбачено зобов’язання щодо реєстрації платником акцизного податку підприємств, які здійснюють виробництво лікарських засобів з використанням спирту етилового, крім випадків порушення суб’єктом господарювання виконання умов цільового використання спирту етилового, та утворення на території виробника лікарських засобів акцизного складу.

За матеріалами Офіс ВПП ДФС
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
3186 2
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд