Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


02.09.19
58851 53 Друкувати

Депутати зобов'яжуть всіх підприємців - єдинників 2 - 4 груп використовувати РРО

Значні обсяги «тінізації» економіки створюють необхідність впровадження окремих мотиваційних заходів, спрямованих на виведення з тіньового обігу частки готівкових розрахунків та «відбілювання» обігу товарів, що реалізуються без офіційного відображеннятими суб’єктами господарювання, які згідно законодавства не звільнені від обов’язку застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, проте реально їх не використовують.

З метою запровадження дієвого механізму контролю обігу товарів та обсягу доходів суб’єктів спрощеної системи оподаткування та виведенню з тіні ряду великих та середніх торгівельних компаній, які зловживають спрощеною системою оподаткування, депутатами розроблено два законопроекти:

№ 1073 Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг та № 1053 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Через шість місяців після опублікування змін до ПКУ (законопроект № 1073) використовувати РРО будуть ФОПи (за виключенням 1 групи), обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. грн, та підприємці - єдинники 2 - 4 груп (незалежно від обсягу доходу), які здійснюють:

  • реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних  послуг у сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • реалізацію уживаних товарів;
  • діяльність із забезпечення стравами та напоями (в тому числі діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, постачання готових страв, обслуговування напоями, діяльність у сфері громадського харчування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов'язану з цим діяльність;
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
  • реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів при продажу яких застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

Ця норма буде діяти тимчасово до 31 грудня 2020 року. З 1 січня 2021 року використовувати РРО будуть зобов'язані всі ФОПи - єдинники 2 - 4 груп незалежно від обраного виду діяльності та обсягу доходу.

Крім того, передбачено:

  • запровадження механізму компенсації вартості покупки споживачам (покупцям), які виявлять порушення встановленого порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг) вартістю понад 100 гривень та направлять відповідну скаргу до контролюючих органів (тобто створення мотивації для покупців в сприянні контролю за дотриманням вимог законодавства про здійснення розрахункових операцій);
  •  запровадження інформаційної системи в межах електронного кабінету, за допомогою якої може бути перевірена автентичність отриманого покупцем в пункті продажу товарів розрахункового документа, оформлена скарга на продавця товарів за порушення порядку проведення розрахункових операцій та в режимі реального часу відстеження руху такої скарги через контролюючий орган;
  • запровадження дворівневої системи перевірок поданих покупцями (споживачами) письмових звернень чи скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій, а саме: на першому рівні проводиться камеральна перевірка поданого звернення; на другому рівні - у випадку не підтвердження продавцем факту продажу товарів (послуг) покупцю в ході камеральної перевірки чи неявки його для її проведення  призначається фактична перевірка дотримання всіх вимог законодавства про застосування РРО, оприбуткування товарів та обліку їх руху, дотримання порядку ведення касових операцій;

Також пропонується внести ряд змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (законопроект № 1053):

  • підвищення відповідальності за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій при здійсненні торгівельної діяльності (більш детально про розміри штрафів, передбачені проектом Закону, дивіться за посиланням);
  • запровадження програмних РРО, що надає суб’єкту господарювання право обирати класичний РРО чи програмний РРО в залежності від його потреб та фінансових можливостей;
  • спрощення процедури реєстрації РРО  - її проведення засобами Електронного кабінету без подання реєстраційних документів, а лише шляхом отримання фіскального номеру, який ідентифікує програмний РРО, у інформаційній системі контролюючого органу;
  • здешевлення процесу застосування РРО за рахунок виключення необхідності отримання еквайєрингових послуг, послуг ЦСО, укладання відповідних договорів, придбання класичного РРО, який на теперішній час є високовартісним;
  • фіскалізація розрахункових операцій, що проводяться через програмні РРО, на фіскальному сервері контролюючого органу, що дозволить легалізувати розрахункові операції;
  • запровадження технологій захисту даних про проведені розрахункові операції, що відповідають Закону України «Про електронні довірчі послуги»;
  • контроль з боку суспільства за легалізацією розрахункових документів, що підтверджують проведення розрахункових операцій.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Сомневающийся Sкептиk
02.09.19 01:16

Интересно, а какая "выгода" останется от избрания упрощёнки ФОПами?
На ОСН ПДФО с "чистого дохода" при обороте 1 млн (в зависимости от видов деятельности, затрат) может получиться меньше, чем  ЕН с оборота 1 млн...

Відповісти
  • Сергей
13.09.19 08:56

Сомневающийся Sкептиk,Выгода от упрощенки выражается  крутых авто ФОПов.Надо платить налоги,а не плакать,что нет дохода.Кого обманываем?Себя и страну.

Відповісти
  • Ольга
02.09.19 22:14

Сомневающийся Sкептиk, а ндс?

Відповісти
  • Оксана
03.09.19 11:53

Ольга, так без НДС до миллиона можно или нет?

Відповісти
  • Юра Г.
02.09.19 06:16

ПРиКОЛЬНО, ПРИШЕЛ В СУПЕРМАРКЕТ, КАССИР ТЕБЕ - С ВАС 300 ГРН., ТЫ ПРОСИШ ЧЕК А ТЕБЕ НА ЭКРАН ВЫВОДЯТ КВАДРАТИКИ ВМЕСТО ЧЕКА. ПОСЛЕ ЭТОГО ТЫ КУЛЬТУРНО ПРОСИШ ОЧЕРЕДЬ  ПЕРЕЙТИ НА ДРУГУЮ КАССУ, А САМ ЖДЕШЬ ОТ КАССИРА ЧЕК В СООТВЕТСТВИИ С ЗАКОНОМ О ЗАЗИТЕ ПРАВ ПОТРЕБИТЕЛЯ, ТАК КАК ТОЛЬКО ЧЕК, МОЖЕТ ЗАЩИТИТЬ ТВОИ ПРАВА ПРИ НЕКАЧЕСТВЕННОМ ТОВАРЕ. А НЕ ДАЛИ ЧЕК, ЗАФИКСИРОВАЛ НАРУШЕНИЕ И В СУД. ПОКА НЕ НАДО ПЛАТИТЬ СУДЕБНЫЙ СБОР С ЗАЯВЛЕНИЙ О ЗАЩИТЕ ПРАВ ПОТРЕБИТЕЛЯ.

Відповісти
  • 777
02.09.19 08:15

Юра Г., Ну,, здесь логика наверно такая - ты можеш сфотографировать QR код, а потом смотреть в интернете. А законодателя соответственно не интересует, есть у тебя фотоапарат/телефон с камерой/интернет или нет. 

Відповісти
  • Андрей
11.09.19 09:42

777,Депутаты считают, что у всех уже есть смартфоны. Нет хлеба - ешьте пирожные!

Відповісти
  • Маргарита
02.09.19 19:56

Наплодят Павликов Морозовых  

Відповісти
  • Юра Г
02.09.19 12:20

777,Зачем камера, я лично буду перерисовывать. А Вам слабо?

Відповісти
  • Маня
10.09.19 14:27

Юра Г, Надо что-бы все перерисовывали. 

Відповісти
  • мотя
02.09.19 08:26

"надання послуг через інтернет" - т.е. все фопы-айтишники покупают кассовые аппараты? круто!

Відповісти
  • с/х
02.09.19 08:28

4 группа -   РРО???!!!   ЗАЧЕМ???! 

Відповісти
  • Буржуй
02.09.19 08:33

Не все так плохо. В Законе не увидел, что должны иметь документы на происхождение товара, учет товарных остатков , ведение учета и т.д. Самое плохое что нет 1 грн. За первое нарушение. За булку с хлебом впаяют 850грн. И граждан мотивируют к стукачеству. Вообщем везде будет цена для "своих" и для незнакомых.

Відповісти
  • Westik
02.09.19 15:18

Буржуй,  доки на происхождение товара  спросят при закрытии ФОПа    

Відповісти
  • Юра Г
02.09.19 12:24

Буржуй, то что продавец фискализирует продажу понятно. Каким образом покупатель докажет, что у него не копия чужого чека. Что приложат к авансовому отчёту и сколько раз?

Відповісти
  • Буржуй
02.09.19 12:52

Юра Г, мне тоже непонятно. Привезли интернет заказ и дали чек. а он левый. Фопа нет. с доказательной базой сложно.

Відповісти
  • Ирина
02.09.19 08:48

Срочно открываю фирму по продаже РРО

Відповісти
  • Иван
25.09.19 17:55

Ирина,

Відповісти
  • СержК
02.09.19 08:55

А кто у нас сидит на потоке "реализации" РРО?.Всем ФОПам - по РРО и токену. Еще - обязательно огнетушитель с гололазерной наклейкой (а то пожары участились), обязательный GPS-трекер (чтобы отслеживать наличие трудовых отношений с работодателем), а еще... "уф послала, так послала (с)"...

Відповісти
  • Юля
02.09.19 09:49

Люди, а куда чат пропал?

Відповісти
  • Админ
02.09.19 10:14

Юля, https://buhgalter911.com/news/news-1045089.html
пока не можем решить проблему 

Відповісти
  • Игорь
02.09.19 10:15

Я вообще с налом не работаю. Все идет через р/с. Зачем мне РРО? Они хоть понимают, что пишут?

Відповісти
  • Татьяна
10.09.19 10:33

Игорь, я тоже. Перевозки по Украине. Все только по безналу. КУДА РРО?

Відповісти
  • 123
02.09.19 10:17

Пенсионеры, которые сами на себя работают, чтобы иметь добавку к 2000грн. пенсии, должны будут закрыться. Может, государство предложит где найти работу?

Відповісти
  • Юра Г
02.09.19 12:25

123,они в массе на первой

Відповісти
  • 123
02.09.19 14:07

Юра Г,на первой только рыночные

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
02.09.19 10:40

Да уж!

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
02.09.19 10:42

А как же ФОПы, работающие с заграницей у которых расчеты только по безналу? Они кому чек давать будут?

Відповісти
  • Оксана
03.09.19 11:56

ГБ (Главбух), я так понимаб на безнал РРО не распростаняется или я не так поняла?

Відповісти
  • Стелла
10.09.19 13:30

Оксана,СЛАВА БОГУ ХОТЬ ОДИН РАЗУМНЫЙ ЧЕЛОВЕК- конечно не надо! а то остальным абы что нибудь писать! 

Відповісти
  • ТАНЯ
02.09.19 10:50

Борьба с тенизацией- это хорошо. И внедрение РРО с этой целью тоже хорошо. Чем меньше не зарегистрированного нала , тем меньше возможности "оптимизировать"налогообложение. Только вот как законодатели теперь будут получать вознаграждение за лоббирование? 

Відповісти
  • Віктор
02.09.19 11:05

Все уже получено и пролобировано. Изготовители РРО одобряют

Відповісти
  • Юра Г
02.09.19 12:28

Віктор,скорее наоборот. В 2020 ожидалась массовая замена РРО теперь активно подпишут на квадратики. Я бы в кабине крутил Пугачёву про волшебника недоучку

Відповісти
  • Лілія
02.09.19 11:17

Поки немає чата, та є тема РРО, то скористаюсь нагодою та прошу допомогти в питанні використання розрахункових книжок (квитанцій) у разі виходу з ладу РРО. РРо відправили на ремонт, скільки він триватиме, не відомо. Почали використовувати розрахункові квитанції. Чи потрібно буде здавати звіт про використані розрахункові квитанції?9Як це було колись раніше)Чи достатньо того, що загальну суму по квитанціям буде проведено через РРО після повернення з ремонту? Ніколи не працювали з цими квитанціями, тому не знаю що робити

Відповісти
  • Владимир
02.09.19 11:37

Лілія, 1. Отчет подавать не нужно.2. Пробьете общей суммой (а лучше с разбивкой по товрам/услугам)  за каждый день.

Відповісти
  • Юрий
02.09.19 11:36

Так говорили, что сначала за офшоры возьмутся , чтобы крупный бизнес платил налоги. 
А начали.... опять с ФОПов?!?
Необходима правка в закон: вступает в силу через 2 года после успешной реализации закона, ограничивающего работу с оффшорами крупного бизнеса.

Відповісти
  • Юра Г
02.09.19 12:31

Юрий,тут весь прикол не в РРО а́ в чипировании . КГБ даже не мечтало о таком. Государство в смартфоне это зона 

Відповісти
  • Катя
02.09.19 14:06

А совсем недавно прямым текстом говорили про ФОПов:«боюсь вас трогать, а то уедете, внимания обращать не буду на ваши мутки, любовь к наличке, так что платите хоть сколько-то, и живите как и жили, главное, чтобы в Украине».

Відповісти
  • Ксена Воин
09.09.19 10:44

Катя, обещать-не значит жениться. А Вы поверили?

Відповісти
  • медный котелок
02.09.19 16:07

А в конце 2018 года, в интервью Гордону Зе говорил, что надо дать украинцам немножко "заплыть жирком". С такими покращеннями, как бы с нас еще остатки жирка не вытопили на принудительную покупку смартфонов, уплату штрафов, установку РРО, их обслуживание, поверку, ремонт и т.п.

Відповісти
  • злойбух
02.09.19 16:09

А если ФОП на 3 гр. оказывает бухгалтерские услуги, и получает оплату исключительно по безналу, зачем ему РРО?

Відповісти
  • Татьяна
02.09.19 16:47

злойбух, давно пора ,и еще маршрутчикам всем по  рро

Відповісти
  • Лариса
02.09.19 17:48

Татьяна, вот этим давно пора иметь РРО, а то цены повышают а доход никто не знает.

Відповісти
  • Катя
02.09.19 16:53

Татьяна, и на каждую дверь

Відповісти
  • Оксана
02.09.19 19:58

Катя, и к каждой двери по кассиру 

Відповісти
  • Постійний читач
02.09.19 21:35

та й флаг їм в руки і баржу в ...ад
Тіль най відмежуть розрахунки через термінал від каси і визнають безготівковими, без додаткового проведення через РРО

Відповісти
  • Ruslan
03.09.19 09:55

Отличное нововведение, давно пора заставить всех этих спекулянтов платить налоги.
А то получается что простые люди платят НДФЛ и военнный сбор, плюс еще предприятие сверху ЕСВ платит.
а эти торгаши проводят по бухгалтерии самый минимум и платят в бюджет копейки.

Відповісти
  • Ната
09.09.19 09:36

Ruslan, Ты Вы ж и будете платить.....цена вырастит на эту сумму......какие ж вы ......

Відповісти
  • Анна
06.09.19 13:22

Сначала нужно убрать возможность у налоговиков манипулировать в сфере РРО, а потом уже навязывать его. И еще навести порядок на таможне, а то иной раз и продавать через РРО нет возможности - нет приходных документов. Да и закон про РРО нужно все-таки уже привести в соответствии с действительностью, а то на дворе 21 век, а у них еще 90тые......
А вот с 4 группой и РРО насмешили, они что зерно за нал продают........

Відповісти
  • Стелла
10.09.19 13:36

Анна, я согласна с Вами на все 100%!!!!!! Да,ОЧЕНЬ ХОЧЕТСЯ что бы все работало в белую -НО! для этого необходимо изночально изменить ОСНОВЫ и налоги щадящими сделать что бы платить% с оборота(нормальный-подьемный) и больше никаких тебе проблем,ни налогов с дивидендов не прочие налоги и тогда вводи РРО и контролируй  его!  И все будут согласны!

Відповісти
  • Инна
09.09.19 09:59

Да, начинать нужно   с "головы", а у нас как всегда начинают общипывать "низы". Толи еще будет. Зе-депутаты проголосуют и  за расстрел   родной матери.   72%   поддержка, это диктатура,  И , главное, так потихонечку, плавно. Очнуться эти  40% из 72%, да будет поздно. Опять митинги, майданы. Перспектива, так себе. Делаем   шаг вперед и два назад. Точно как в  известной песне.

Відповісти
  • Мария
09.09.19 14:38

У меня ФОП на 3 группе получает выручку на расчетный счет из зарубежа, на хрена ему нужен РРО? А бы было. 

Відповісти
  • Светлана
04.01.20 12:38

Давайте собирать подписи об отмене РРО.

Відповісти