Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


09.10.19
2160 7 Друкувати

Чи може іноземець бути підприємцем та обрати спрощену систему оподаткування

Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами.

Підпунктом 14.1.213 ПКУ визначено, що резидент - це фізична особа, яка має місце проживання в Україні. У разі якщо особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні. Якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні.

У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.

Разом з тим, відповідно до ПКУ фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 р. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку у визначеному порядку.

Враховуючи вищезазначене, фізичні особи - іноземці або особи без громадянства, які зареєстровані суб’єктами господарської діяльності, можуть обрати спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають сукупності критеріїв, що передбачені гл. 1 р. XIV ПКУ.

За матеріалами ГУ ДПС у Закарпатській області
Теги:
Коментарі
  • Тиса
09.10.19 10:11

гл. 1 р. XIV ПКУ,,,, ЦЕ НЕПОДОБСТВО....
ОСЬ у гл. 1 р. XIV ПКУ:
291.5. Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп:
.....................
291.5.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти;....................

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 3
  • Непогода
09.10.19 10:43

Тиса, гражданин другой страны, лицо без гражданства может быть резидентом при условии регистрации, получения идент кода.

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 1
  • Сомневающийся Sкептиk
09.10.19 15:50

Непогода, нет. Наличие кода (РНОКПП) – никаким образом не подтверждает  "резиденство". Гражданин Украины (с кодом или без), НЕгражданин Украины (с кодом или без) может быть как резидентом, так и нерезидентом. К примеру: гражданин Украины, имея РНОКПП, выехал из Украины и проживает на территории Германии более полугода. Или гражданин Украины, имея РНОКПП выехал на ПМЖ в Германию и постоянно проживает там последние 5 лет. Или гражданин Молдовы из Приднестровья получил гражданство Украины (и РНОКПП), но проживает постоянно в Монголии, а в Украине в течение года или не было, или приехал на пару дней отдохнуть. Эти категории граждан будут НЕрезидентами в целях налогообложения. С другой стороны, иностранный гражданин, например, гр-н Вьетнама, проживает на территории Украины более полугода, женился на гражданке Украины, имеет детей – будет резидентом независимо от того: есть у него РНОКПП или нет :)

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Непогода
09.10.19 16:28

Сомневающийся Sкептиk, когда писала о регистрации, то имела ввиду наличие "посвідки на постійне проживання", т.е. наличие украинской прописки, а идент. код нужен для устройства на работу, открытия бизнеса и т.п.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
09.10.19 17:55

Непогода, понятно :)
Тогда вопросы: 
1. будет ли резидентом гражданин Лаоса, имеющий посвідку на постійне проживання, но отказывающийся от получения РНОКПП из-за религиозных соображений; при этом проживал на территории Украины в течение года 2 дня? 
2. будет ли резидентом гражданин Лаоса, имеющий и посвідку, и РНОКПП, но при этом проживал на территории Украины в течение года 2 дня? 
3. будет ли резидентом гражданин Лаоса, имеющий и посвідку, и РНОКПП, и проживающий на территории Украины в течение года 190 дней? 
4. будет ли резидентом гражданин Лаоса, инвестировавший в Украину 2 млрд. евро, купивший ещё в Украине –10 квартир, 5 домов и двух депутатов ВР? 
Вопросы – не требующие ответа

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • КХМ
09.10.19 18:45

Сомневающийся Sкептиk, 177.12 ПКУ Іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Сомневающийся Sкептиk
09.10.19 19:47

КХМ, отлично! Спасибо, я и не спорю! :) Но эта статья 177.12 касается ФОПов на ОСН. Для единщиков читаем определения в ст. 14.1.213. – кто является, а кто не является резидентом. Так у нас составлен кодекс. Кстати, в примерах я вообще не упоминал о ФОПах :)

Відповісти