Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


03.10.19
2459 15 Друкувати

Верховна Рада підтримала створення Бюро фінансових розслідувань

2 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект №1208-2 «Про Бюро фінансових розслідувань». За ухвалення відповідного рішення проголосували 270 народних депутатів.

Законопроект розроблено з метою розділення сервісної та правоохоронної функцій Податкової служби, ліквідації податкової міліції, оптимізації структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунення дублювання їх функцій.

У чому суть?

Законопроект передбачає створення Бюро фінансових розслідувань (БФР) як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України.

Бюро фінансових розслідувань – орган досудового розслідування, основним завданням якого буде запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності.

Бюро фінансових розслідувань складатиметься з центрального апарату і територіальних управлінь, зареєстрованих як юридичні особи. Гранична чисельність працівників, а також умови та розміри оплати праці будуть встановлені Кабінетом Міністрів. Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу до Бюро фінансових розслідувань на загальних підставах за результатами проведення конкурсу.

До основної підслідності Бюро фінансових розслідувань будуть віднесені кримінальні правопорушення, визначені 24-ма статтями Кримінального кодексу (статті 204, 205, 205-1, 206, 206-2, 210, 211, 212, 212-1, 218-1, 219, 220-1, 220-2, 222, 222-1, 223-1, 223-2, 224, 229, 231, 232, 232-1, 232-2, 233 КК). Якщо під час розслідування зазначених кримінальних правопорушень будуть встановлені кримінальні правопорушення, передбачені статтями 192, 200, 216, 358, 366 Кримінального кодексу, досудове розслідування цих кримінальних правопорушень буде також здійснюватися детективами БФР.

Бюро фінансових розслідувань здійснюватиме самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності, фізичний захист працівників буде надаватись органами Національної поліції.

Чому важливе створення БФР?

Прийняття законопроекту сприятиме:

  • запровадженню нових аналітичних підходів протидії фінансовим злочинам та проведенню результативних розслідувань складних злочинних схем;
  • запобіганню втрат бюджету шляхом попередження фінансових злочинів та мінімізації недобросовісної конкуренції;
  • оптимізації структури правоохоронних органів та матеріально-технічної бази;
  • покращенню бізнес-клімату завдяки налагодженню партнерських відносин між бізнесом та контролюючими органами.

За матеріалами КМУ
Теги:
Коментарі
  • Надежда
03.10.19 07:34

Даешь больше дармоедов на каждого работающего!

Відповісти
    Оцінити
  • 40
  • 0
  • Светлана
03.10.19 08:35

НАБУ и прокуратура уже не справляются?

Відповісти
    Оцінити
  • 25
  • 1
  • Ксюша
03.10.19 10:39

Светлана, Дети выросли. Надо пристроить.

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 0
  • Роман
03.10.19 08:44

а статтю 205 хіба не виключили з КК?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Екатерина
03.10.19 09:21

статтю 205 виключили.чого вини знову її пишуть .

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Мария
03.10.19 09:38

Лучше бы строврили секретную организацию, которая бы выслеживала финансовых преступников и возвращала их в Украину (по типу МОСАД, который возвращал нацистских преступников и судил их)

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Ирна
03.10.19 10:32

Мария, они шо сами себя будут выслеживать и в сажать???

Відповісти
    Оцінити
  • 26
  • 0
  • Мария
03.10.19 10:37

Ирна, так в этом же и дело, сами себя((( ... а на фига таки им Бюро тогда?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Ксюша
03.10.19 10:41

Мария, А оно не нам открывается. Видно аппетиты выросли 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • я в шоке
03.10.19 10:18

есть ГБР, НАБУ, налог. милицию вернули, теперь ещё БФР.. больше всяких, разных структур! и руководство ручное, кумовское) вы  те, что есть заставьте выполнять свои функции .

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 0
  • интимытарь
03.10.19 11:16

Будет как в завершении анекдота ".....как е@али так и е@бут, только писанины добавилось".
Сколько же можно плодить дармоедов ??? Мой личный опыт общения с ними - с каждыми новыми выборами в нашу область приходили новые начальники налоговых ментов со своей командой. И у каждого была цель заработать себе на карман, но с каждым разом аппетиты росли. И всегда за 15 лет бизнеса все происходило по одинаковой схеме - наезд  на мою фирму, безумные миллионные доначисления, возбуждение  уголовных дел, и потом предложение  порешать и дружить. И ни разу ни одной копейки по их проверкам не было уплачено в бюджет, ибо принималось их предложение  порешать (так было выгоднее). За 15 лет занятия бизнесом не встречал ни одного честного налогового мента..... 

Відповісти
    Оцінити
  • 36
  • 0
  • Буржуй
03.10.19 12:48

интимытарь,Как вы правы. Как говорит мой знакомый -при Януке пришли 1 раз я заплатил и меня не трогали. При Пороше пришли 4 раза и каждый раз требовали больше. Жду...

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • Andrey
03.10.19 11:31

НАБУ, САП, прокуратура, поліція, податкова міліція, суд, податкова, митниця і тд....і ще бюро, може досить??? 

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 0
  • Ігор
03.10.19 14:27

Дивно. Коли я шкарпетки поміняю з правої ноги на ліву, мені постійно зауваження роблять: "Треба не міняти, а прати". А діряві або розпаровані взагалі примушують викидати. А ментам просто - їх з однієї структури в іншу перевели, от і вся реформа.

Відповісти