Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.10.19
7237 18 Друкувати

Платник зможе відмовитися від використання єдиного рахунку для сплати податків

Верховною Радою України схвалено законопроекти № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

З 1 січня 2021 року в Україні впроваджується єдиний рахунок для сплати податків і зборів та єдиного внеску. Це створить максимально комфортні та зрозумілі для платників правила розрахунків з бюджетом та цільовими фондами, скоротить їх фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Через єдиний рахунок можна буде сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску. Також сплачуватимуться грошові зобов'язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень, за винятком грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу), які сплачують державні та комунальні унітарні підприємства та їх об’єднання.

Для розрахунків з бюджетом та цільовими фондами платнику податків необхідно буде подати на виконання до банку, в якому він обслуговується, лише один розрахунковий документ про перерахування на єдиний рахунок загальної суми належних до сплати платежів або окремі розрахункові документи за відповідними податками та зборами.

ДПС у щоденному режимі (крім вихідних, святкових та неробочих днів) формуватиме в розрізі платників податків необхідні реєстри із зазначенням відповідної інформації та надсилати їх до Казначейства.

Реєстр платежів формуватиметься по платниках податків в межах коштів, сплачених ними на єдиний рахунок. Повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку подається платником податків в електронній формі через електронний кабінет.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року. 

За матеріалами ДПС

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • бух
10.10.19 09:37

Чувствую в карточках у нас будет полный абзац! У одного так, у другого так. 

Відповісти
  • Шурик
10.10.19 15:09

бух,
Ещё надо будет контролировать сколько и когда забрали со того счёта, что не подконтрольно буху, значит смотреть придётся каждый день.
Добавили лишние действия,  хвалятся ещё что будет проще. И при Азарове все извращения так-же расхваливали. Маразм с НДС так-же хвалят и сейчас.

Відповісти
  • Ігор
10.10.19 10:06

Як будете примушувати користуватись до кінця року? Якщо я буду перераховувати податки напряму зі свого рахунку, як зараз.

Відповісти
  • Andrey
10.10.19 10:41

Щось мені не дуже подобається фраза "Платник зможе відмовитись"...значить будуть примушувати? Якими методами і засобами вміє "вмовляти" ДПС, ми впринципі знаємо 

Відповісти
  • Наталья
10.10.19 10:42

Хоть убейте, не пойму, каким образом с единого счета будет ежемесячно производиться зачисление оплаты НДФЛ, ВС, ЕСВ. В платежке нужно будет это все расписывать или как? Отчет по ЕСВ и 1-ДФ планируется квартальный, так откуда же данные возникнут в ГНС. А платежи при выплате аванса? В чем здесь большой-большой секрет?

Відповісти
  • Таня
15.10.19 09:40

Наталья, для того і планують ввести єдину звітність по ЄСВ та ПДФО. Але з нашими новаторами може бути все через "Ж"

Відповісти
  • Виктория
10.10.19 10:52

Ну как заполняли платежки на каждый налог отдельно так и будете,просто на один счет.А как же по другому.

Відповісти
  • ***
10.10.19 11:23

Виктория, Платёжка будет на единый счет одна, потом в эл кабинете будете распределять сами, если кабинет будет работать...

Відповісти
  • ^^^
10.10.19 14:58

***, ключевое слово "если".

Відповісти
  • Alex
15.10.19 16:44

^^^,"с возрастом начинает возникать вопрос - зачем?"
Зачем?
Для того, чтобі сократить бухгалтеру 15 минут максимум работы и до 10 грн платы за платеж принимается цельный закон, с подзаконными, внедряется целая куча новшеств...Не верю.
Бабло им нужно на казн.счете. Бабла нет катастрофически.

Відповісти
  • Наталья
10.10.19 10:58

Виктория, но речь ведь идет о том, что одно пл.поручение в банк на перечисление средств на единый счет заменит три платежа. В этом и есть огромное облегчение для бухгалтеров.

Відповісти
  • клава
10.10.19 13:46

Наталья, но в три раза чаще, потому, что никто не позволит буху перечислить сразу много и опустошить расч счет

Відповісти
  • 123456
10.10.19 11:51

а как же соблюсти уплату зарплатных налогов в день выплаты зп? пока вы перечислите на единый счет, это же еще не уплата, пока налоговая по-волшебному составит реестры поставив туда не фигурирующие ни в каких отчетах еще цифры... отсюда вывод: нужно заводить деньги заранее будет в прогнозных суммах и молитесь, чтобы вы угадали...

Відповісти
  • Фєя
10.10.19 13:10

Попередити про перехід буде потрібно зазделегіть.

Відповісти
  • SHADOW
10.10.19 17:14

так вроде недавно писали, что по желанию могут открыть такой счет, а теперь оказывается по желанию закрыть. т.е. его по умолчанию откроют получается, а ты потом отказывайся если сможешь.

Відповісти
  • Джур
11.10.19 15:04

Блин, они и сейчас-то не могу разобраться с платежами в карточках, уж сколько лет-то!!!! А когда ещё будут варианты выбирать на один или на несколько счетов платить.... тут непечатноЭ...

Відповісти
  • Елена
12.10.19 01:10

Никаких транзитных счетов. Идиотизм

Відповісти
  • Alex
15.10.19 16:37

- Конечно, вы можете уйти...
- Тогда, я, пожалуй, пойду...
- Но помните: у нас длинные руки.
-...Тогда я пожалуй, останусь...

Відповісти