Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


10.10.19
19441 42 Друкувати

Кабмін зобов'яже низку суб'єктів господарювання приймати оплату платіжними картками

Відповідно до пункту 14.19 статті 14 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі – Закон) визначено, що суб’єкти господарювання зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів.

Вимоги до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) визначає Кабінет Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову від 29.06.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів», відповідно до якої з 01.01.2012 суб’єкти господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, повинні перейти на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів при розрахунках за продані товари (надані послуги). На сьогодні постанова не відповідає вимогам Закону.

Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)” розроблено з метою:

  • покращення якості безготівкових операцій;
  • створення додаткових зручностей для населення при розрахунках за придбані товари та отримані послуги;
  • зменшення витрат бізнесу на виконання вимог регулювання в частині обов’язковості забезпечення безготівкових розрахунків на 50%; 
  • зменшення витрат держави на підтримку готівкового обігу.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційним способом, зобов’язані забезпечити можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не менше трьох платіжних систем, однією з яких є багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України:

до 1 січня 2020 р. – суб’єкти господарювання, які здійснюють:

  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту (крім торгівлі автотранспортними засобами, торгівлі деталями та приладдям для автотранспортних засобів, торгівлю мотоциклами, деталями та приладдям до них);
  • реалізацію підакцизних товарів;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
  • реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • діяльність з надання житлово-комунальних послуг;
  • медичну та стоматологічну практики;
  • діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, надання інших послуг бронювання та пов’язана з цим діяльність;
  • діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (крім закладів, які не мають залу для обслуговування споживачів);
  • діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;

до 1 липня 2020 р. – суб’єкти господарювання, які здійснюють:

  • торгівлю автотранспортними засобами;
  • технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів;
  • торгівлю деталями та приладдям для автотранспортних засобів;
  • торгівлю мотоциклами, деталями та приладдям до них, технічне обслуговування і ремонт мотоциклів;
  • надання в оренду автотранспортних засобів;
  • поштову та кур’єрську діяльність;
  • пасажирські перевезення залізничним, автомобільним, водним або повітряним транспортом;
  • діяльність фітнес-центрів;
  • діяльність у сфері культури;
  • діяльність закладів охорони здоров’я (лікарняних закладів) незалежно від форм власності;
  • страхування;

до 1 січня 2021 р. – інші суб’єкти господарювання, які здійснюють реалізацію товарів (надання послуг), у разі, коли ціна одиниці товару (послуги) становить більше 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 грн).

При цьому суб’єкти господарювання повинні забезпечити, щоб ціна товару (послуги) під час здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів не перевищувала ціни товару (послуги) під час здійснення оплати за ці товари (послуги) готівкою.

Суб’єкти господарювання отримають право використовувати платіжний термінал для приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги) разом з іншими суб’єктами господарювання на підставі договору з еквайром за умови забезпечення ведення кожним суб’єктом господарювання окремого обліку своїх операцій та отримання ним коштів на власний поточний рахунок, відкритий у банку, як суб’єкту господарювання.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Шурик
10.10.19 03:25

Соросня совсем оборзела.  В Европе и США расплачиваться карточками выгодно - это дешевле, в Украине это грабёжь среди бела дня - дороже обходится продавцу.

Відповісти
  • @@@
10.10.19 10:39

Шурик, а причем здесь Сорос ? Что у Вас за пунктик ?
 Может это банки пролобировали ? Что избрали то избрали

Відповісти
  • Бухгалтер
10.10.19 13:13

@@@,
самое главное что для обычных людей рассчитываться карточкой намного удобней, а кто там и что лоббирует, это неважно

Відповісти
  • 1010
10.10.19 12:34

@@@, говорят, делегация МВФ уехала, оставив нам домашнее задание. Наверное, это один из его пунктов.

Відповісти
  • Непогода
10.10.19 08:37

Шурик, и в Европе, США услуги эквайра также оплачивает продавец. Только тарифы на эту услугу раз в десять дешевле, чем в Украине. Для покупателей - понятно выгодней. 

Відповісти
  • Юра Г.
10.10.19 05:42

Шурик, может вслед за БЕСПЛАТНЫМИ РРО, разрешить бесплатное ПО ДЛЯ КАРТОЧЕК, или воолшебники превращаются в обычных грабителей.

Відповісти
  • хаха
10.10.19 09:10

Эти реформаторы будут похлеще прежних

Відповісти
  • Алла
10.10.19 15:52

хаха, Ну что рискнули? А шампанского не получили..

Відповісти
  • Ігор
10.10.19 09:14

Знов ці рошено-овочи зобов'яжуть?
Прирівняйте розрахунки карткою до безготівкових, не вимагайте одночасно проводити цю суму через РРО та контролюйте загальний грошовий обіг замість обігу товарів (тобто не вимагайте заносити в РРО номенклатуру) і бізнес сам радо перейде на прийом карток.

Відповісти
  • Галина
10.10.19 12:06

Ігор, может уже хватит про рошен и про овощи? Остальное дельно же говорите, и уже про зе говорите, они авторы! Сколько можно? 

Відповісти
  • Ігор
10.10.19 10:02

Зробіть для бізнесу щось, як сайти інтернет магазинів, мобільного/інтернет зв'язку та подібних. Де відвідувач обирає товар, а потім сплачує його карткою.
Тільки тут покупець в магазині на своєму смартфоні або компі, розташованому в торговій залі, заходить на сайт продавця та, за допомогою продавця: 1. Обирає зі списку товари, які він купує, суму або знижку; або 2. Заносить найменування (куртка, джинси) та загальну суму, за яку сторгувався. Це вже як якому продавцю зручно: або заносити всі найменування та контролювати їх рух, або спростити. Далі сплачує карткою, а квитанція надходить на вказану покупцем пошту та пошту продавця, який одразу її бачить та віддає товар покупцю. 

Відповісти
  • кузькина мать
10.10.19 10:14

Так єто проект постанови ? Или сама постанова? а номер?

Відповісти
  • ок
10.10.19 10:46

кузькина мать, написано проект 

Відповісти
  • кузькина мать
10.10.19 10:55

ок, уже дочиталась. открываешь  новость и в глазах темнеет. У меня ФОП-турагент, зарабатывает на туристе до 1000 грн, при этом 900 грн (просчитывали) надо отдать за терминал. Кто работать будет?И туристу на 900 грн удорожить нельзя.И так ездят единицы....

Відповісти
  • кузькина мать
10.10.19 10:51

ок, 

Відповісти
  • ляля
10.10.19 10:20

Терминалы все Приватбанка , понятно кому деньги за экваринг платить будем :) 

Відповісти
  • Сиречь
10.10.19 11:37

ляля, 27 млрд. прибутку, не читали?

Відповісти
  • Мария
10.10.19 10:39

Следующий шаг - обяжут ВСЕХ перейти на карточки, оплата везде только по картам 

Відповісти
  • СержК
10.10.19 10:56

Мария,где-то проскальзывало, что к 2024-му так и планировали... по максимуму...

Відповісти
  • Елена
10.10.19 11:07

"покращення якості безготівкових операцій;" - нацбанк еще раз напомнил, что расчеты карточкой, для плательщика - ЭТО НАЛ!!!
Абсурд! Если я к дельнгам не прикаснулась, какой это нал!?

Відповісти
  • ННД
10.10.19 11:09

Поясніть, хто зрозумів останній абзац, будь ласка.Чий платіжний термінал мається на увазі? Банківський? Чи суб"єкта господарювання? Якщо кошти поступають на поточний рахунок, то які ще умови забезпечення окремого обліку операцій?

Відповісти
  • Віталій
10.10.19 11:14

ННД,терминал можно использовать в складчину - т.е. проводить расчеті по нескольким фирмам, ФОПам

Відповісти
  • клава
10.10.19 11:23

Віталій, и РРО каждому?

Відповісти
  • Віталій
10.10.19 11:39

клава,
это же программно настраивается. тонкостей не знаю, но знаю, что люди умудряются такое делать

Відповісти
  • natalyaavto
10.10.19 11:49

Идиотизм,  у турагента  зароботок несколько процентов,  2,7% съест терминал!!!

Відповісти
  • кузькина мать
10.10.19 12:09

natalyaavto,  И Я О ТОМ ЖЕ! уже считали. % берется от суммы оплаты ( а там тысячи)  ладно в магазине на жвачках удорожание в 3% составляет  неск копеек, размазано. а тур -он же не сотню гривен стоит! и вообще, если сам турист хочет принести нал-ему можно запретить?

Відповісти
  • Люся
10.10.19 12:06

ага, сначала несколько фопов будет работать с одним терминалом, а потом им скажут, что это дробление крупного бизнеса на фопов  

Відповісти
  • Непогода
10.10.19 15:24

Люся, не поняла - речь идет о POS-терминалах или о ПТКС?

Відповісти
  • 129
10.10.19 12:14

Ото приватбанк наживеться!!! Чому вони непорахували, чи порахували, і не озвучують скільки це буде коштувати бізнесу

Відповісти
  • Ирина
11.10.19 09:37

129,если нет р/сч, то его надо открыть и ежемесячно платить за услугу + аренда терминала + от каждой суммы, поступившей при продаже 2,5% ( у каждого банка свой %)

Відповісти
  • Олена
10.10.19 12:32

Каким образом через 3 месяца ( с 01/01/2020 года)   бабушка получающая пенсию наличными деньгами (карточки платежной у нее нет) сможет приобрести  в аптеке жизненноважное для неё лекарство (реалізація лікарських засобів..-расчет только карточкой)? Острая зубная боль - в селах будут бежать открывать карточки, а потом к врачу (медична та стоматологична практика..- расчет только карточкой)?  Или я что-то не так понимаю? Или пенсии и зарплаты в обязательном порядке будут перечислять только на карточки?

Відповісти
  • ок
10.10.19 13:12

Олена, кто сказал, что расчеты будут только карточкой? Рассчитываться можно и наликчой, но если покупатель желает оплатить картой, продавец должен это обеспечить 
 

Відповісти
  • клава
10.10.19 13:15

ок, как знать, как знать. сейчас написали *по желанию*, затра- по *принуждению*

Відповісти
  • Николай
10.10.19 13:10

Продажа сигарет , тоже не возможна.
Разрешённая торговая наценка , примерно 5% , а 2,7% над отдать банку ...

Відповісти
  • Татьяна
10.10.19 21:26

https://petition.president.gov.ua/petition/74060?fbclid=IwAR1ZNo1SfNvCy914owj185eO_QaJlh30aY77U18Y50GvraGGocvuOL5Asec

Відповісти
  • Елена
11.10.19 13:24

Татьяна, та достали вы со своими петициями, строчите их на сайте преза, а кто-то на них обращал внимание? Хоть мульён соберёте подписей, а будет как им надо.

Відповісти
  • Ольга
11.10.19 15:53

Почитала коменты и диву даюсь! Сплошной негатив! Народ, вы что? Ну, давайте вернемся в каменный век и будем листочками рассчитываться, или веточками! Еще какие-нибудь платежные средства придумаем ... Или мы так и останемся  первобытными людьми?

Відповісти
  • Юра Г.
11.10.19 16:35

Ольга, давайте!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Відповісти
  • Елена
12.10.19 00:27

Я думаю , что из-за конкуренции комиссии снизятся. Каждый захочет привлечь к себе больше клиентов.

Відповісти
  • Яна
15.10.19 10:04

Я не против поставить терминалы для расчета карточкой, только пусть банки снизят абонплату и % от зачислений. А то выйдет, что наценка не покрывает расходы. У всех по-разному.... и разные наценки. У кого-то 200%, а у кого-то 2-5%.

Відповісти
  • Мария
15.10.19 19:14

а кто на счет принимает выручку (безнал) - терминал ведь не нужен?

Відповісти
  • Мария
15.10.19 19:15

а кто принимает выручку на счет (безналом) - терминал ведь не нужен?

Відповісти