Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


28.10.19
8134 2 Друкувати

Перегляд цін після постачання: на яку дату здійснювати коригування сум податкового кредиту?

"Вісник. Офіційно про податки".

Враховуючи те, що на дату складання розрахунку коригування до податкової накладної, яким передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, покупець зобов’язаний відповідним чином зменшити сформований на підставі податкової накладної, до якої складено такий розрахунок, податковий кредит. Таке зменшення здійснюється за результатами звітного (податкового) періоду, в якому складено розрахунок коригування, незалежно від дати реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування.

Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 1095 календарних днів або взагалі не складений на таку операцію, то у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов’язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов’язаний зменшити податковий кредит за відповідний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.

Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то згідно з п.п. 192.1.2 ПКУ:

а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.

Таким чином, враховуючи зміст питань, наведених у зверненні, у разі, якщо після постачання товарів здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, постачальник складає розрахунок коригування з урахуванням норм п. 187.1 ПКУ на дату доплати/повернення коштів за поставлені товари. Відповідно, коригування податкових зобов’язань постачальника (продавця) товарів та податкового кредиту отримувача (покупця) товарів проводиться у порядку визначеному ст. 192 ПКУ незалежно від умов розрахунків за отримані товари, які передбачені договорами постачання таких товарів.

ІПК від 18.10.2019 р. № 837/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Елена
28.10.19 22:39

Для несведующих объясните: допсоглашение на увеличение цены 28.10.19, я как продавец этим числом делаю на основании акта пересмотра цены проводки, чтобы зафиксировать в учете сколько мне должны денег, а НН выписывают только когда мне покупатель заплатит?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Бухгалтер
29.10.19 16:26

Елена, нам поставщики регистрируют расчеты корректировок датой доп соглашения на увеличение цены, а не когда мы заплатим (причем мы платим только после регистрации РК - так в договоре прописали для уменьшения налоговых рисков - мы подаем на возмещение НДС и нам это очень важно). Объясняем тем, что здесь последующая оплата - это второе событие, а первое событие - это изначальная поставка. Поэтому доп соглашение - это основание для корректировки. И налоговый инспектор так нам ответила.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 1
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
28811 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд