Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


31.10.19
4778 18 Друкувати

Як буде реформуватися трудове законодавство України

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів круглий стіл на тему: «Осучаснення законодавчого регулювання трудових відносин».

Під час круглого столу обговорювалося, які ключові завдання мають вирішувати зміни трудового законодавства:

Перше – це зниження зовнішнього і, зокрема, державного втручання в процеси і індивідуальні відносини у сфері праці.

Друге- це визнання трудового договору джерелом прав та обов’язків сторін трудових відносин.

Третя позиція - це реалізація принципів так званого секюріті, які поєднують простоту входу-виходу трудових відносин з одночасним суттєвим рівнем захисту працівника від раптової втрати роботи. Четверта позиція - це оптимізація соціально-трудових гарантій і необхідність секвестрування їх. Треба припиняти політику соціального захисту трудових відносин. Соціальний захист має бути окремою частиною державної політики. Трудові відносини не мають нести на собі великі соціальні обтяження, хоча вони виконують соціальну функцію.

Ключові меседжі, які мають бути закладені в нове трудове законодавство:

Перше - це необхідність відмовитися від ідеї захищати людину від ринку праці та дати її можливість максимально інтегруватися у цей ринок і шукати свої можливості, бо звільнення однієї людини – це можливість для іншої людини.

Друге - це не збереження роботи для конкретного працівника, а збереження робочого місця, яке джерелом роботи» - зазначив Ю.Кузовой, Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко у виступі окреслила основні проблемні питання, які потребують обов’язкового врегулювання у новому трудовому законодавстві.

О.Степаненко розповіла про результати моніторингу, проведеного з цього питання, який свідчить про системні порушення прав людини при значному погіршенні захисту трудових прав громадян. Зросла кількість випадків несвоєчасної виплати заробітної плати. Загальна заборгованість по заробітній платі за останні місяць зросла більше ніж на 11%. Також зросла кількість незаконних звільнень працівників, неофіційно оформлених трудових відносин. Люди скаржаться на недостатній рівень заробітних плат, неможливість працевлаштуватися на роботу, яка відповідала б їх професійному кваліфікаційному рівню. Непоодинокими стали скарги на порушення роботодавцями прав працівників.

«Вважаємо, що є нагальна потреба внести у національне трудове законодавство положення Європейської соціальної хартії, загальної декларації прав людини, міжнародного пакту про економічні соціальні права, конвенцій і директив Ради ЄС, які Україна зобов’язалася імплементувати під час ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС.

Розуміємо, що зміни, що відбуваються у суспільстві та економіці, поява різних форм підприємницької діяльності, втрата державою функції єдиного роботодавця, зниження рівня контролю з боку держави по охороні праці фактично призвели до того, що норми і гарантії для найманих працівників часто стали перетворюватися на антигарантії, які формально захищають працівників, а в дійсності значно знижують їх шанси на ринку праці. Ми вважаємо, що деякі норми Кодекси законів про працю не відповідають міжнародним нормам і стандартам», - зазначила О.Степаненко.

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав зауважила, що при розробці нового Трудового кодексу необхідно врахувати положення директиви Ради ЄС обов’язок інформувати працівника про нові умови праці у письмовому вигляді, щодо охорони прав працівників тощо.

Учасники круглого столу заслухали також інші позиції та погодилися з тим, що всі питання щодо вдосконалення трудового законодавства пропозиції мають пройти широке громадське обговорення з усіма зацікавленими органами і цей процес має відбуватися прозоро.

За матеріалами ВРУ
Теги:
Коментарі
  • Юра Г.
31.10.19 06:51

Проще Кодекс отменить, чем дать его волшебникам улучшать

Відповісти
    Оцінити
  • 19
  • 2
  • Светлана
31.10.19 09:32

бла-бла-бла, все что уяснила

Відповісти
    Оцінити
  • 35
  • 0
  • Ігор
31.10.19 09:56

Дайте працівникам самім обирати, як гуляти відпустку, як у всьому розумово-розвинутому світі:
https://www.dw.com/uk/гонитва-за-враженнями-чому-німці-беруть-більше-коротких-відпусток/a-50185366

Відповісти
    Оцінити
  • 14
  • 8
  • *
31.10.19 12:54

Ігор, во всем развитом мире почему-то ходят в отпуска по закону. А у нас по факту в лучшем случае две недели, и то и неделю. При 12-часовом рабочем дне, часто с рабочими субботами. Некоторые блохишные конторы или не стесняются, или ума нет откровенно писать такое в вакансиях. Как наемному работнику отстоять право на жизнь, если в абсолютном большинстве частных предприятий такие негласные правила?

Відповісти
    Оцінити
  • 40
  • 0
  • Ігор
31.10.19 17:12

*,
Висновок/аксіома: чим більше борців за порядок, мораль, скрепність, ..., тим більше порушень - закон життя.
Пояснення/приклади: 1. Чим більше контролерів за податковим, трудовим, ... законодавством, тим частіше ці скрепи проходять мимо нелегального грального бізнесу і, "не помічають його".; 2. Нам розповідали про бездуховність - відродимо ортодоксів - повернеться мораль. Ну от, попів стільки, що не пройти. А результат? - чим їх більше, тим більше порушень та корупції; 3. Гримчаки, насірови, ... як гучно кричали: "Тримайте злодія". Який результат?; 4. Олігархам дали пільги: 0% ПДВ для відродження та розвитку промисловості. Результат - занепад; 5. Чекаємо "інвесторів" та радіємо що ті скуповують Маркарові-яреські-облігації. Результат - 1/3 бюджету на погашення по боргам; ...

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 2
  • ДЖАКОНДА
31.10.19 11:59

В Америке собеседование проходит в основном в телефонном режиме, и не имет права никто спросить ,сколько лет или есть ли у тебя дети и т. д. У нас же  для людей предпинсиооного возраста   вопросы сколько тебе лет , если помоложе,то есть ли маленькие дети

или кто с ними будет сидеть , если заболел..Вот так мы и защищены.

Відповісти
    Оцінити
  • 36
  • 0
  • я в шоке
31.10.19 14:44

ДЖАКОНДА,если так в Америке хорошо, то чего ж эти американские граждане сюда работать едут? 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 13
  • ^^^
31.10.19 16:17

я в шоке, ага, причем толпами. 

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 0
  • Ольга
31.10.19 15:52

я в шоке,это Вы так шутите?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • я в шоке
31.10.19 16:28

Ольга, почему?   Милованов - профессор Питтсбургского университета (США).,   шутки у него прикольные

Відповісти
    Оцінити
  • 11
  • 4
  • бурундук
31.10.19 12:12

ДЖАКОНДА,

Посмотрим что наваяют новыестарые лица, проталкивающие нормы не налазящие на голову, спасибо нашим бездушным олигархам. Думаю, что еще с любовью  будете вспоминать эти вопросы…..


Відповісти
    Оцінити
  • 21
  • 4
  • @@@
31.10.19 12:21

команда дилетанов и агентов олигархов дорвалась до власти. И теперь с опаской каждый день читаю ленту новостей

Відповісти
    Оцінити
  • 37
  • 4
  • Светлана
31.10.19 15:33

@@@,а что до этого грамотные были у власти? -такие же дилетанты и агенты. 

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 7
  • Джаконда
31.10.19 15:36

Я в Шоке- Хорошо это или плохо я констатирую факт,как есть при  собеседовании.

И еще больше всего Вы насмешили , что американцы едут к нам на работу, Вы откуда появились???

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 10
  • Людмила
31.10.19 18:57

Джаконда, А Ви що, в Америці проходили  співбесіду ?  Чи це так, бла-бла,  аби за щось полаяти владу ?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 2
  • бурундук
31.10.19 16:37

Джаконда,

У власти в Украине последние 6 лет граждане-гастарбайтеры разных стран.


Американка-- Яреська, Супрун. Чем не показатель? J))))))


А грузинских гастарбайтеров—начиная с рынка мандаринов, до реХформаторов полиции….


И это только то что пришло на вскидку…..


Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 8
  • бурундук
31.10.19 17:29

бурундук,пани Супрун и Яресько,хватит минусовать....:)

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • я в шоке
31.10.19 16:00

Джаконда,
да, полно топ-чиновников с образованием, кот. получили в США. Такие спецы востребованные, что места там им не нашлось)) Ну, про сынишку Байдена ленивый только не знает, там он таких з/п не получает..Я с Украины, а Вы откуда? с США? янки гоу-хоум))

Відповісти