Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


07.11.19
15569 14 Друкувати

Захищати персональні дані фізичних осіб будуть по-новому

Кабмін на своєму засіданні 6 листопада проголосував за законопроект, який зробить в Україні трохи менше бюрократії. Мова йде про всюдисущий документ "Згода на обробку персональних даних".

"У будь-яких держустановах, в школах, в лікарнях - скрізь вам підсовують цей листок і просять заповнити", - написав на своїй сторінці у facebook  Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет. У коментарях під постом українці написали ще купу прикладів, де він з'являється. До речі, часто цим грішить і бізнес.

"Проблема в тому, що в законі не достатньо чітко описано механізм згоди на обробку даних. Наш закон був "натхненний" законом європейських країн. Європейців важко запідозрити у неповажному ставленні до персональних даних, але такі папірці, ще й в такому обсязі, вони, звісно, не заповнюють. І ось, вчора ми подали в Раду акт, який повинен, з одного боку, краще захистити українців в тому, як організації поводяться з їхніми даними. З іншого боку, ми повинні позбутися цього папірця, який насправді нікого ні від чого не захищає", - пояснює міністр. 

"Звісно, просто прийняти закон буде недостатньо. Після цього будемо бігати з вогнеметом по бюджетних організаціях і випалювати цей документ", - жартує Дубілет. 

"Ну і заодно будемо навчати бізнес, щоб він, перестраховуючись, теж не плодив зайву бюрократію", - підсумува він.  

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Тю
07.11.19 13:13

Опять бизнес виноват!!???

Відповісти
  • @@@
08.11.19 10:35

Тю, отож. ""они будут учить бизнес""  я прослезился

Відповісти
  • это как
07.11.19 13:48

министр кабинету министров 

Відповісти
  • бурундук
07.11.19 15:06


Пока деятели всех времен и народов не начали «захищать» эти данные—все было более или менее.. А теперь стоишь голяком на холме и каждая шваль знает не только где ты живешь, твой телефон, но и какой болячкой болел и с какой Машей переспал в прошлом месяце….


Відповісти
  • Ігор
07.11.19 15:11

Пропишіть в законі варіанти альтернативних дій, якщо відмовився надати згоду. Бо зараз якось дивно виглядає - якщо не надав згоду, то з тобою навіть банкомат не бажає працювати. Повинна бути можливість дати обмежену згоду або на обмежений термін. Тобто тільки ПІБ без телефону, або без можливості використання з метою реклами.
Зараз так само нахабно, як googl: додаток вимагає згоду на доступ до контактів, листування, історії пошуку, .... Не надав - вимкнувся. Хочеш щось подивитись, а тобі: "ви ж не надали згоду додатку" - вимкнувся.

Відповісти
  • *
07.11.19 15:21

Давно назрел закон, прямо запрещающий собирать, даже в добровольном порядке, информацию у людей, которая прямо не является необходимой для проведения сделок. Например, чтобы устроиться на работу, нужно предоставить ИНН или номер паспорта. Это нормально, иначе отчет по человеку не сдашь. А если магазины при выдаче скидочных карточек требуют номер телефона и день рождения,  а то и адрес, это надо просто запретить и бегать с огнеметом. Достаточно  установить и знать свой пароль от карточки. Негоже всем подряд собирать информацию о личных телефонах, днях рождения и т.д., это их не касается.  А также сливать в лучшем случае рекламщикам базу личных данных направо и налево. 

Відповісти
  • Ольга
07.11.19 16:49

ну да. с трудовыми книжками он уже порешал. облегчил. будем теперь сканить все кадровые бумажки и подавать в пенсионный фонд через кабинет, вместо пары строк в трудовой книжке.
читаю его перлы и балдею. с монобанком он та же все усовершенствовал? хотя по отзывам некоторых - да. так же

Відповісти
  • Шурик
08.11.19 03:08

Как это "не от чего не защищает"? От террора держбанд ещё как защищает.

Відповісти
  • я в шоке
08.11.19 08:29

Я так понимаю, что уже и спрашивать не будут.. толку от этого опроса, если выбор один - ответь "да" или не получишь услугу..несогласные - идите в сад ( суд).

Відповісти
  • Тетяна
11.11.19 09:03

я в шоке,
Повністю згодна!

Відповісти
  • Анатолий
08.11.19 09:05

Дубилет, респект. Первый человек, который правильно дал комментарий, что закон не понятный, или все забыли как 5 или 7 лет тому все регистрировали эти персональные данные за которые были бешеные штрафы. Вижу большую надежду в Дубилете, это корректный уход от не нужных бумажек.

Відповісти
  • Андрей
11.11.19 11:59

Анатолий,хорошо бы. Но насколько я знаю, эту бумажку как раз и породил этот закон. Я к тому, что бизнес не грешит, а его заставили брать эту бумажку.

Відповісти
  • Тетяна
11.11.19 09:00

Та ніхто нікого ніде не захищав, навіть з "папірцем"! Банки телефони роздають, ОСББ та ЖБК - усе про майновий стан, лікарні - про аналізи і діагнози, поліція - про систему охорони квартир! ..."Папірець"!!!!

Відповісти
  • Скептик
11.11.19 21:08

Персональные данные любого из нас знает даже свинья (по Мюллеру), что же они защищать собрались? - опять деньги дерибанить на защиту будут? А когда введут тотальное декларирование, то любая свинья будет знать сколько у Вас денег в каком банке и сколько лежит под матрасом. :)

Відповісти