Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


11.11.19
2535 1 Друкувати

Ремонт авто за рахунок страхових виплат: що з ПДВ у власника та виконавця ремонтних робіт?

"Вісник. Офіційно про податки".

ГУ ДПС у Чернігівській області пояснило, що виплата страховою компанією страхових платежів не є об'єктом оподаткування ПДВ.

При цьому операція з постачання послуг із ремонту автомобіля є об'єктом оподаткування ПДВ, а отже платник податку, який виконує такий ремонт, на дату, що сталася раніше (отримання страхового відшкодування в рахунок оплати вартості ремонту транспортного засобу або фактичного надання послуг із ремонту транспортного засобу) визначає податкові зобов'язання з ПДВ, виходячи з договірної вартості ремонту, та зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією.

Власник (платник ПДВ) транспортного засобу при отриманні послуг із ремонту транспортного засобу, оплата за які здійснюється страховою компанією, включає до складу податкового кредиту суму ПДВ за такою операцією (на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної) та в тому ж звітному (податковому) періоді зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ст. 198 ПКУ, оскільки платіж за ремонт транспортного засобу був сплачений не ним, а страховою компанією.

Особливості складання податкових накладних відповідно до пункту 198.5 ПКУ визначено пунктами 8, 11 та 16 Порядку № 1307.

ІПК від 29.10.2019 р. № 1077/ІПК/25-01-04-01-04.

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Марина
11.11.19 09:56

шо, опять одно и то же?

Відповісти
фото автора У фокусі
Винокуров Дмитро ФОП: як не платити ЄСВ за 1 квартал 2021 року?...
56532 41
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Додаток
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам