Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


13.11.19
2923 16 Друкувати

Верховна Рада у першому читанні підтримала заборону пластикових пакетів

Парламент прийняв  за основу проект Закону України про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. За відповідне рішення проголосували 365 народних депутатів. Законопроектом  забороняється з 1 січня 2022 року розповсюджувати пластикові пакети в об’єктах роздрібної торгівлі та об’єктах ресторанного господарства товщиною до 50 мкм. Мінекоенерго підтримує прийняття у першому читанні законопроекту, адже він є частиною формування екоповедінки та дозволить зменшити забруднення довкілля. Прийшов час і вам сказати Пакет НЕ потрібен.

Що пропонується заборонити?

  • пластикові пакети, товщиною до 50 мкм,
  • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

 Чому заборона стосується і оксобіорозкладних пластикових пакетів?

Оксобіорозкладні пакети, коли розкладаються,  фрагментуються на дрібні частки, включаючи мікропластик, що несе ще більший ризик для довкілля, тварин та людей.

На які пакети не поширюватимуться обмеження?

На надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікронів та розмірами 225х345х450 мм, що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

Чому важливо заборонити продаж пластикових пакетів?

  • поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря,
  • 1 млн птахів та 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею,
  • всього близько 6% від загального числа пакетів переробляються – решта роками лежить на сміттєзвалищах, або ще гірше – серед природи.

Яка альтернатива пакетам?

  • пакети та торбинки багаторазового використання,
  • біорозкладні пакети.

16 жовтня цей законопроект погодив профільний Комітет з питань екологічної політики та природокористування. Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів та закликає народних обранців проголосувати за законопроект № 2051-1 в цілому.

За матеріалами КМУ
Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Александара
13.11.19 10:15

почему с 2022 года, почему не раньше, за 2 года мы окончательно засыпаемся пакетами.....

Відповісти
    Оцінити
  • 17
  • 2
  • с/х
13.11.19 11:37

Александара, чтоб потом успеть этот закон отменить или отсрочить ....

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • АННА
13.11.19 10:27

Александара, наверно чтобы наладить производство альтернативы....

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 1
  • Александара
13.11.19 10:32

АННА, ах да, как же я не подумала, это ж надо оттяпать народного имущества под заводики по альтернативе и записать на родственников своих....

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 1
  • АННА
13.11.19 10:26

Ну наконец-то!!!!! Еще бы и с одноразовой посудой разобраться! 

Відповісти
    Оцінити
  • 18
  • 2
  • Шурик
13.11.19 11:54

АННА,
Особенно кофейными стаканами, и на само кофе тоже не мешало бы акциз навесить. Наркота без присмотра разгуливает.

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 5
  • Анна
13.11.19 13:29

Шурик, что з бред?

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 2
  • Светлана
14.11.19 10:22

Анна,это не бред, это реалии. Оборот кофе во всем мире превышает оборот наркотиков. Если бы вы видели, сколько кофеин в Киеве. Они просто на каждом шагу. Люди пьют кофе в огромных дозах, даже не осознавая, какой вред наносят своему здоровью.

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Вячеслав
13.11.19 16:13

Анна, почему бред? Одни наркотики можно, а другие нельзя -  это бред!

Відповісти
    Оцінити
  • 4
  • 0
  • АННА
13.11.19 12:56

Шурик, шутить изволите))) 
А как же бухгалтер то работать будет 

Відповісти
    Оцінити
  • 9
  • 0
  • Вячеслав
13.11.19 16:09

АННА, кокаин

Відповісти
    Оцінити
  • 7
  • 1
  • Кет
13.11.19 12:22

Шурик. Щодо акцизу на каву- ви сьогодні багато кави випили??)

Відповісти
    Оцінити
  • 3
  • 1
  • ЕленаНик
13.11.19 14:36

Кет, може в нього кава оковита?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Сергей
14.11.19 07:38

Продавали же раньше в бумажных стаканчиках.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Дарья
14.11.19 11:38

Сергей, Так и сейчас продают. И посуда бумажная одноразовая есть. Другой вопрос цены. В связи с этим проектом, появились в местном маркете крафтпакеты, эко-сумки. Спросила цену и АБАЛДЕЛА). 

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Гарри К.
28.11.19 15:28

..пора доставать Богом забытые авоськи!!??.. П.С. ..и давать объявление: обучаю вязанию сеток-авосек из био-материалов заказчика... :)

Відповісти