Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


18.11.19
6905 23 Друкувати

Боротьба нової ДПС із мінімізаційними схемами в сфері ПДВ

У серпні цього року на новостворену ДПС було покладено функцію адміністрування податків. Для того, щоб оцінити, які зміни відбулись за цей період та чи ефективною є робота нової ДПС звернемось до цифр, які ілюструють процес адміністрування. Для прикладу візьмемо найбільш складний та найбільш чутливий до ефективності адміністрування податок – ПДВ. Цей податок є основним джерелом надходжень до держбюджету, оскільки є зручним податковим важелем, який дозволяє державі ритмічно забезпечувати значну частину доходів державного бюджету за рахунок широкої та стабільної бази оподаткування.

Завдяки новим підходам в адмініструванні та використанню аналітичних інструментів за серпень-жовтень 2019 року темпи росту нарахувань ПДВ зросли на 20,3%, а обсяги постачання (бази податку) зросли лише на 5,3 %. При цьому темпи росту сплати внутрішнього ПДВ за серпень-жовтень випереджають вдвічі темпи зростання сплати, які були досягнуті за січень-липень (21,2 % проти 10,5 %).

У результаті індикативні показники з ПДВ (за мінусом відшкодування), визначені для ДПС, з серпня виконуються у повному обсязі. Більше того отримано перевиконання індикативу чистого сальдо ПДВ за серпень-жовтень на 6,5 %.

Іншим важливим досягненням нової податкової служби – є стабілізація ритмічності та повноти відшкодування ПДВ відповідно як до поданих платниками податків заявок на відшкодування, так і до динаміки експортних поставок нашими експорто-орієнтованими підприємствами. Так, якщо в серпні-жовтні 2018 року середньомісячна сума заявок на відшкодування становила 13,3 млрд грн, а середньомісячна сума відшкодування 10,9 млрд грн, то за аналогічний період 2019 року такі показники становили 13,5 та 12,3 млрд грн відповідно. Тобто нова податкова служба не використовує інструмент відшкодування ПДВ в цілях «штучного» досягнення індикативних показників бюджетних надходжень ПДВ.

Не менш важливим інструментом адміністрування ПДВ є моніторинг податкових накладних та боротьба зі схемним податковим кредитом. За січень-липень 2019 року в середньому в місяць вносилося в журнал ризикових близько 2 278 платників та призупинялося 0,16 % від всіх зареєстрованих податкових накладних, то за серпень-жовтень 2019 року такі показники становили 1 478 платників та 0,13 % відповідно. При цьому станом на 01.11.2019 року по 335 726 податкових накладних на загальну суму 7 717,1 млн грн платниками податків не було подано жодного повідомлення на розблокування таких сум, що свідчить про те, що вперше блокуються насамперед накладні компаній, замішаних у мінімізаційних схемах, тоді як підприємства реального сектору отримують відшкодування ритмічно та безперешкодно.

Отже, механізм моніторингу податкових накладних, по-перше, є ефективним інструментом в боротьбі з фіктивним податковим кредитом; по-друге, за період роботи нової податкової служби значно підвищив свою продуктивність та фіскальне значення.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
18.11.19 05:20

Орден Ленина дайте им.

Відповісти
  • Галина
18.11.19 11:32

Елена, не Ленина ,а бандеры

Відповісти
  • Шурик
18.11.19 07:15

Елена,
Жирно будет, он золотой. Бумажной погремушки достаточно, пластик ведь запрещён. Вершина ихнего премьера - самокат, не стоит его переплёвывать в подарках.

Відповісти
  • Шурик
18.11.19 07:10

И где ещё в Мире НДС главное пополнение бюджета? А нигде!!!
В Китае нет возмещения экспортёрам, что обеспечивает внутренний рынок равнозначными ценами, вот и идёт там развитие.
В самых нормальных Странах грабежа НДС нет вообще.
Украина за счёт грабежа внутреннего рынка развивает заграницу.

Відповісти
  • Игорь
18.11.19 09:41

Эта борьба вечна. Т.к. борются не с главной причиной НДС, а со следствием - схемами. Не хватает умишка понять, что одно вытекает из другого. Отмените НДС и введите налог с продаж и бороться не нужно. И поступления в бюджет возрастет в разы. 

Відповісти
  • Екатерина
18.11.19 10:28

Игорь, нельзя вводить налог с продаж. а то придется платить всем. в т.ч. и им любимым.

Відповісти
  • Evg
18.11.19 09:49

Все проще..

Как они могут бороться с тем, что они сами создают и покрывают?)

Відповісти
  • pkl
18.11.19 09:51

0,16% от всех зарегистрированных накладных? - не верю (с)

Відповісти
  • ГБ (Главбух)
18.11.19 09:56

ну конечно, благодаря безразборной блокировки нн и рк, так как в этой ситуации платит и поставщик и покупатель. Возмутительно. 

Відповісти
  • Алиса
18.11.19 09:57

Просто убогие,другого слова нет и логика железная,если дальше будут так "логически" работать толку не будет.Их работа напоминает тренинги где тебе внушают что ты все можешь сделать на голом месте и без всего стоит только сильно захотеть и постоянно повторять мантры что ты лучше всех .

Відповісти
  • регисирация нн
18.11.19 11:09

Алиса, не убогие ,а молодые ,горячие ,знают только одно -их сегодняшнее положение - это возможность грабить гос-во, плюс еще и тупые

Відповісти
  • Гость
18.11.19 10:32

Пусть эти "борцы" попробуют самостоятельно зарегистрировать НН на суммы предоплат по новым плательщикам НДС и по новым видам деятельности....  А потом год посудиться.... А потом и поговорим "о достижениях" .....

Відповісти
  • егор
18.11.19 11:22

Гость, а они хоть знают ,то о чем вы им рекомендуете или слышали об  этом - они - птенцы гнезда  коломойского 

Відповісти
  • Гость
18.11.19 14:06

егор, очень жаль, что даже не вникают..... А мы просто хотим работать!!! Не на шее сидеть, а работать!!! И не ждать, что государство будет всячески препятствовать этому в виде блокировки НН на полученные ПРЕДПЛАТЫ; потерю драгоценного времени на всяческие обжалования, потерю средств, здоровья...

Відповісти
  • охохо
18.11.19 11:14

я тоже в шоке от статьи и от цифр, которые иллюстрируют их якобы успешную работу. такого маразма ни в одной стране не найдешь

Відповісти
  • Andrey
18.11.19 12:30

Як на мене слово "Боротьба" потрібно замінити на "Кришування", так буде біль об'єктивніше

Відповісти
  • грустьпечальтоска
18.11.19 13:24

да ты шо, просто обнять и плакать, или к ране приложить то ДФС, оно ж просто чудотворное.А ничего, что агуст-октябрь самый пик в аграрной сфере? Оно у нас сезонное если что. ну а про возмещение НДС, просто помолчу))))))

Відповісти
  • я в шоке
18.11.19 15:10

благодаря новым подходам к администрированию и инструментов аналитики (с) - это просто праздник какой-то (с) Карабас-барабас

Відповісти
  • ))
18.11.19 20:06

Никому не кажется что налоговики все достижения аграриев за август-октябрь опять на свой счет восприняли?))) Типа новый подход в работе. Как раз в этот период идет сбор и продажа урожая, конечно НДС вырастет.

Відповісти
  • бух
19.11.19 10:08

Цікаво а що нового впровадили і які підходи нові. Ну я не рахую, що податкове навантаження на бізнес зросло, плани по перевірках стали просто драконівські, ФОПів на загальній системі взагалі знищують, Просто зросли тарифи... Це тільки мені так здається, чи я реально не бачу покращень для бізнесу???

Відповісти
  • бурундук
19.11.19 11:40


Все их достижение—это смена пару глав ДПС в регионах  как раз в этот преиод ( сами писали что после смены-пару схем отпало).


Так может всех сменить в один день—и вуаля….


Відповісти
  • Елена
19.11.19 13:45

Мониторинг НН, как и их блокировка - это коррупция! А не борьба с фиктивностью...

Відповісти
  • Руслан
19.11.19 19:02

Такое впечатление, что в Украине один налог НДС. Они уже около 30 лет администируют подоходный (НДФЛ), а так и не доадмтнистировали:)))) НДС прет, а на другие времени не хватает, ума и желания. Там ведь заработать не получается:))))
все на благо плательщика:)

Відповісти