Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


26.11.19
10507 12 Друкувати

Положення про касові операції: освоюємо чергові зміни

 

Сергій Томашпольский,
головний редактор
журналу "Бухгалтер 911"

     

До «касового» Положення з 12.11.2019 р. внесли важливі (і не дуже) зміни, в тому числі загадкові. Так, за підрозділами з РРО, але без касової книги, зобов'язали затвердити внутрішнім документом: (а) місце і спосіб зберігання відокремленими підрозділами щоденних Z-звітів в електронній формі; (Б) формат їх зберігання, який повинен забезпечувати візуальний перегляд щоденних Z-звітів представниками ДПСУ; (В) відповідальну за зберігання цих чеків особу. Ми ж бачимо лише єдиний спосіб зберігання Z-звітів в електронній формі (в «надрах» РРО), тому ці зміни нас трохи дивують.

Так само НБУ нарешті таки уточнив, що з метою оприбуткування готівки відокремленими підрозділами з РРО, але без касової книги, записи в КОРО потрібні тільки при виході з ладу РРО та відключенні електроенергії. Що і треба було довести. Адже податківці в компанії того ж НБУ вже встигли «наклепати» абсурдних роз'яснень (стаття «Положення про касові операції: освоюємо чергові зміни»).

Кінець року - це гаряча пора проведення річної інвентаризації. Небажаним результатом проведення інвентаризації матеріальних активів є недостача. Пропонуємо розглянути облікові і податкові наслідки нестач основних засобів, нематеріальних активів та ТМЦ в разі, якщо винна особа не встановлена (стаття «Недостача - є, винного - немає»).

Частиною 2 ст. 44 Закону про ТОВ закріплено обов'язкове узгодження виключно загальними зборами учасників здійснення угод, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є їх предметом, перевищує 50% вартості чистих активів товариства. Саме до цієї норми внесли зміни - додали, що таке узгодження необхідно, якщо інше не передбачено статутом товариства! Відповідно, якщо немає бажання виконувати вимогу про узгодження, просто визначте інше в статуті. Як варіант, можна запозичити підхід з Модельного статуту (стаття «Значні/суттєві угоди ТОВ: не схвалювати, якщо в статуті це прописати!»).

Залишилися питання по 47 номеру журналу «Бухгалтер 911»? Пишіть їх в коментарях!

Рубрика:
Теги:
Коментарі
  • Юрий
26.11.19 11:35

"формат хранения, который должен обеспечивать визуальный просмотр ежедневных Z-отчетов представителями ГНСУ" 
Один вопросик. Зачем? Если эти отчеты и так им передаются.

Відповісти
    Оцінити
  • 16
  • 0
  • Надія
26.11.19 12:00

Я уже так запуталась с этим Положением,,что сил нет. Подскажите пожалуйста ,кто знае? тНужно ли делать записи в книгу КОРО?? СПАСИБО,

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
  • Николай
27.11.19 09:36

Надія, так читайте выше
"Так же НБУ наконец-таки уточнился, что в целях оприходования наличных обособленными подразделениями с РРО, но без кассовой книги, записи в КУРО нужны только при выходе со строя РРО и отключения электроэнергии".

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Виктория
26.11.19 13:22

Я делаю записи в книгу КОРО, когда приклеиваю Z-отчеты. На их основе я выписываю приходные кассовые ордера на приход выручки.

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 1
  • Надія
26.11.19 14:16

мы работаем без кассовой книги?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • nemo
27.11.19 09:48

Ув  редакция 911 !  Ну  зачем  вы ставите  полную  блокировку на копирование информации  со страниц  сайта ?  Если я вижу нужное письмо налоговой, то выходит что  номер письма нужно выписать на листочек а потом  вбить в Гугл для поиска на других ресурсах. Неужели  вы сильно потеряете если читатель скопирует информацию для  работы....

Відповісти
    Оцінити
  • 10
  • 0
  • dimver02
27.11.19 10:15

Шановна редакція! В мене ситуація з авторизацією абсурдна, я змінила роботу, відповідно змінився адрес електронної пошти, а номер телефона не змінився. Зареєструвати нову пошту не можу, бо мій номер прив'язаний до електронки з минулої роботи. До тої пошти я не маю вже ніякого відношеня, що мені робити?

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Адмін
27.11.19 13:00

dimver02, надішліть, будь ласка, свої дані на адресу техпідтримки support@id.factor.ua

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • maya
27.11.19 11:01

поддерживаю коллег..-зачем усложнять(в отношении распечатки того..что заинтресовало) и без того не простую жизнь..бухгалтерии.. что от этихх преград выигрывает редакция-вопрос?

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • МС
27.11.19 11:22

maya, вообще-то странно, что этот ресурс как бы бесплатный) и был абсолютно бесплатным долгое время, но, видимо, с ростом его популярности, организаторы решили хотя бы что-то с него поиметь

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • nemo
27.11.19 16:34

МС, касательно  статей - не против, хотя и неудобно. Но зачем нормативку закрывать ? 

Відповісти