Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


04.12.19
4007 16 Друкувати

З'явився законопроект щодо запровадження спрощеної форми ведення бізнесу для фізосіб

Два народні депутати від однієї з опозиційних фракцій запропонували оновити фіскальне законодавство шляхом запровадження права фізособи на індивідуальну діяльність. Вона включає надання послуг населенню (19 видів побутових послуг) та діяльність у галузі народних художніх промислів (зокрема, продаж самостійно виготовлених виробів).

Фактично, це буде дуже полегшений варіант спрощеної системи оподаткування, адже відповідні доходи будуть оподатковуватися на рівні 10% відсотків прожиткового мінімуму на місяць, зараз це 210,2 грн.

Для індивідуалістів має бути встановлений ліміт доходів на рік: не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму. Зараз це 441,84 тис. грн. Зате вони будуть звільнені від обов’язку ведення обліку доходів і витрат, застосування РРО та подання податкової декларації (у частині доходів, що отримані в результаті провадження індивідуальної діяльності).

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження спрощеної форми бізнесу для фізичних осіб)" від 28.11.2019 р. № 2511.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юрий
04.12.19 07:44

Нормальная тема!

Відповісти
  • Оксана
04.12.19 09:22

А чем 1 группа не подходит???

Відповісти
  • Наталья
04.12.19 09:28

Оксана, хе. Чтобы стать единщиком на 1 группе нужно ФЛП регистрироваться. А тут, по видимому, речь идет об обычных физлицах (типа независимых профессионалов).Только как оно будет вязаться с админответственностью по ст. 164 КУоАП (осуществление хоздеятельности без госрегистрации)???

Відповісти
  • Оксана
04.12.19 10:14

Наталья, а в чем трудность регистрации? Тем более сейчас можно онлайн. Зачем придумывать велосипед?

Відповісти
  • Наталья
05.12.19 15:52

Оксана, в регистрации сложности никакой. Согласна. А что с прекращением ФЛП?
Только не говорите, что за 1 день можно прекратиться... Это в ЕГР - да, за один день. А сняться с регистрации как плательщик ЕСВ? Там ведь налоговики сразу не снимают с учета. Хотя после прекращения ЕСВ перестает "тикать"

Відповісти
  • бурундук
04.12.19 12:55

Оксана,нафига мне, например изготовление мягких игрушек, регистрация ФОп?....я сегодня делаю--завтра не делаю. То продается, то не продается--а налогиЕН и ЕСВ плати....хотя доход там иногда 200-300 грн.

Відповісти
  • Наталия
04.12.19 11:47

Оксана, очередной велосипед нужен для имитации бурной деятельности.

Відповісти
  • @@@
04.12.19 11:17

Оксана,1-я гр ЕН+ЕСВ. Здесь меньше оборот, меньше налогов. Без наемных. Прекращать деят-ть проще.

Відповісти
  • Оксана
04.12.19 15:51

@@@, так в этом варианте тоже налоги платятся, оборот такой же, даже больше, ну разве что декларации нет, так раз в год подать, по-моему не сложно. Ну а как осуществлять деятельность без уплаты ЕСВ?

Відповісти
  • Виктория
04.12.19 10:29

А как они докажут,что укладываются в оборот 441,84 тыс. грн.,если будут освобождены от представления налоговой декларации? в 1 группе хоть раз в год,но подают!

Відповісти
  • @@@
04.12.19 11:18

Виктория,не завидуйте заранее. Все равно не примут

Відповісти
  • Наталия
04.12.19 11:48

@@@, это точно

Відповісти
  • Ольга
04.12.19 11:31

Класс, получается если не превышать 36820 в месяц, то с них заплатил 210 грн, и все??

Відповісти