Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


05.12.19
728 0 Друкувати

Чи вправі суб’єкт господарювання звернутися до Держпраці щодо продовження дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки в останній день його дії?

Зокрема, було зазначено, що відповідно до вимог ст. 21 Закону України "Про охорону праці" - роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Строк дії дозволу становить:

  • на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - п’ять років (з подальшим його продовженням);
  • на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки - безстроково.

Постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 затверджено Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, згідно з яким строк дії дозволу може бути продовжено на наступні 5 років на підставі заяви роботодавця та оригіналу дозволу.

Законодавством не передбачено продовження строку дії дозволів у разі звернення роботодавця після закінчення строку їх дії.

Отже, суб’єкт господарювання має право звернутися з заявою щодо продовження дозволу в останній день його дії.

При цьому територіальний орган Держпраці України зобов’язаний упродовж 10 робочих днів розглянути заяву та прийняти відповідне рішення.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема, не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки чи допущено виникнення аварій та/або , пов'язаних з виробництвом нещасних випадків під час виконання робіт підвищеної небезпеки та /або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, зазначених у дозволі, строк дії такого дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі  робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.    

Юрій Мар’єнко, заступник начальника відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Держпраці України.

За матеріалами ГУ Держпраці у Чернівецькій області
Теги:
Коментарі
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
27261 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд