Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


12.12.19
4354 4 Друкувати

Чи може неприбуткова організація у звітному періоді за даними бухобліку вийти в прибуток чи збиток, а не зійти на нуль?

Як відомо, отримання прибутку не може бути метою діяльності неприбуткової організації. Проте трапляються ситуації, що в якомусь періоді доходів буде більше (тобто буде позитивна різниця між доходами та витратами), а витратяться вони лише в наступному періоді. Тож за якийсь період в бухобліку може виникнути прибуток. Чи може неприбуткова організація у звітному періоді за даними бухобліку вийти в прибуток, а не зійти на нуль?

Так, це можливо. Одразу слід зауважити, що податкові наслідки в неприбуткової організації, яка включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, від наявності позитивного бухфінрезультату не виникають.

Зрозуміло, що все, що надходить неприбутковій організації (серед іншого й те, що вона заробляє від своєї господарської діяльності), іде на фінансування її діяльності. Тобто цілей отримання прибутку вона не ставить і розподіляти його між засновниками – членами організації не збирається.

Отже, отримання прибутку – не мета її діяльності. Але цілком можливо, що в якомусь періоді доходів буде більше (тобто буде позитивна різниця між доходами та витратами), а витратяться вони лише в наступному періоді. Тож за якийсь період в бухобліку може виникнути прибуток. Скажімо, нараховані відсотки банку або дохід від курсових різниць, який і «витратити» неможливо.

Або ж навпаки, витрат більше, ніж доходів у поточному періоді, і перекриються такі витрати-збитки лише в наступних періодах. Для прикладу, уявімо, що неприбутковій організації довелося списати безнадійну дебіторську заборгованість, оскільки дебітор ліквідувався. І це спричинило виникнення збитку, що перекрив цільові надходження наступного періоду.

Отже, у неприбуткових організацій іноді може виникати тимчасова позитивна (чи негативна) різниця між отриманими доходами та понесеними витратами. Однак така позитивна різниця (прибуток) усе одно направляється на фінансування діяльності організації в майбутньому, вона не розподіляється між засновниками.

Отримання прибутку – не загроза для статусу неприбуткової організації як неплатника податку на прибуток (якщо вона відповідає критеріям з п.п. 133.4 Податкового кодексу України, далі – ПКУ, зокрема перебуває в Реєстрі неприбуткових установ та організацій). Тобто сам факт отримання прибутку не є підставою для оподаткування податком на прибуток таких сум. Тут важливо, щоб доходи (прибутки) витрачалися на статутні цілі (п.п. 133.4.2 ПКУ).

За матеріалами DeVisu.ua
Теги:
Коментарі
  • Юлия
12.12.19 09:14

почему же проценты банка невозможно потратить? Это реальные денежные средства, появившиеся на р/счете

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • ЕленаНик
12.12.19 11:51

Юлия, думаю, проценты банка имелся в виду разрыв по периодам, допустим начислили 30 сентября, они попали в финотчетность 3-го квартала и дали положительный финрезультат, а потратили их в 4-м квартале. Ведь дальше написано "доход от курсовых разниц, КОТОРЫЙ и "потратить" невозможно" - в единственном числе, так что про "невозможно потратить" это только курсовые разницы.

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Алла
02.02.20 23:16

ЕленаНик,может подскажите, конкретно с пока финансовый результат может быть заполнена и соответственно в балансе указана нераспределенная прибыль?

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Дарина
12.12.19 11:47

Юлия, это относится к доходу от курсовых разниц, его таки потратить сложновато

Відповісти
    Оцінити
  • 8
  • 0
У фокусі фото автора
Томашпольский Сергій ФОП і готівка: оприбуткування, ліміти, РРО і фінмоніторинг... ...
26509 40
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд