Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Підпишіться!


19.12.19
3375 5 Друкувати

Чи може ФОП, який надає провайдерські послуги, бути єдинником?

Чи має право ФОП бути платником ЄП у разі надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет?

Відповідно до п. 291.3 ПКУ, зокрема, фізична особа – підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розд. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Разом з тим абз. 8 п.п. 291.5.1 ПКУ передбачено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зокрема, фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг фіксованого телефонного зв’язку з використанням безпроводового доступу до телекомунікаційної мережі з правом технічного обслуговування і надання в користування каналів електрозв’язку (місцевого, міжміського, міжнародного), діяльність з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв’язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв’язку, діяльність з надання послуг з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж ефірного теле- і радіомовлення, проводового радіомовлення та телемереж.

Підпунктом 5 п. 298.3 ПКУ визначено, що у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 (далі – КВЕД ДК 009:2010).

КВЕД ДК 009:2010 затверджений наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457 (далі – Наказ № 457).

Згідно з абзацом другим п. 1 Наказу № 457 основне призначення класифікації видів економічної діяльності – визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності, зокрема, фізичних осіб – підприємців.

Наказом Держстату від 23.12.2011 р. № 396 «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» визначено, що клас 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» групи 61.9 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку» розділу 61 «Телекомунікації (електрозв’язок)» КВЕД ДК 009:2010 включає, зокрема, надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо.

Отже, фізична особа – підприємець, що здійснює діяльність, з надання провайдерських послуг доступу до мережі Інтернет, яка належить до класу 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку», не може бути платником єдиного податку першої – третьої групи.

При цьому відповідно до п.п. 5 п.п. 298.2.3 ПКУ у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

За матеріалами Категорія 107.01.01 "ЗІР"
Теги:
Коментарі
  • Viktoria
19.12.19 09:07

Абсурд. Якраз недавно консультували зовсім навпаки.

Чи може бути платником ЄП ФОП, що надає послуги Інтернет – зв’язку, телебачення та здійснює кур’єрську діяльність?

Фізичні особи - підприємці, які здійснюють кур’єрську діяльність та надають послуги Інтернет – зв’язку, можуть бути платниками єдиного податку.

Фізичні особи - підприємці, які надають послуги телебачення, повинні мати відповідні ліцензії і не можуть бути платниками єдиного податку. 


За матеріалами ГУДПС у Чернівецькій області

Відповісти
    Оцінити
  • 5
  • 0
  • Игорь
19.12.19 10:11

Могут ли быть плательщиками ЕН ФЛП, предоставляющие услуги Интернет - связи, телевидения и осуществляющие курьерскую деятельность? 04.11.2019     Физические лица - предприниматели, осуществляющие курьерскую деятельность и предоставляющие услуги Интернет - связи, могут быть плательщиками единого налога.

Физические лица - предприниматели, которые предоставляют услуги телевидения, должны иметь соответствующие лицензии и не могут быть плательщиками единого налога.


 


По материалам ГУ ГНС в Черновицкой области


Разберитесь  между  собой кто прав. 

Відповісти
    Оцінити
  • 2
  • 0
  • Світлана
19.12.19 12:09

Перекладаю на людську мову. 
Вони хочуть сказати, що якщо в КВЕДі перелічена і дозволена і забороненена діяльність для платників єдиного податку, то увесь КВЕД не можна використовувати. 

Відповісти
    Оцінити
  • 0
  • 0
  • Світлана
19.12.19 14:12

Гарний аналіз ситуації. Олексій Тихенький
@page { margin: 2cm } p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115% } a:visited { color: #800080 } a.western:visited { so-language: uk-UA } a.cjk:visited { so-language: zh-CN } a.ctl:visited { so-language: hi-IN } a:link { so-language: zxx }

https://www.facebook.com/oleksii.tykhenkyi/posts/507053303244385


Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
  • Василиса
20.12.19 09:28

А если КВЕД  61.10 то можно?

Відповісти
    Оцінити
  • 1
  • 0
У фокусі фото автора
Ушакова Лілія Форма № 1ДФ за 3 квартал: оренда, позики, ФОП, штрафи…...
13826 17
Календар бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Додаток
Курси валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд