Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


08.01.20
6714 11 Друкувати

Індексацію зарплати можуть скасувати

В Раді уже зареєстрували законопроект № 2708 про працю, напередодні схвалений урядом. Він має змінити застарілий КЗпП.

Разом із новелами у трудових відносинах і виписуванні норм нового по суті Трудового кодексу, законотворці хочуть переписати й ряд інших законів України. Серед них  –  Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 р. № 1282-XII.

Із об’єктів індексації заберуть оплату праці (грошове забезпечення). Зникне й решта норм, які регулювали порядок індексації оплати праці.

Водночас новий законопроект про працю не передбачає механізмів, які б гарантували підвищення оплати праці. Єдиний таким механізмом залишиться розмір мінімальної зарплати. Цей показник  враховуватиме прогнозний індекс споживчих цін, а його розмір визначатимуть в Держбюджеті.

Водночас мінімальний посадовий оклад складатиме не менше 50% мінімальної зарплати.

Нагадаємо, що уряд хоче запровадити 7 видів трудових договорів у законі, який замінить КЗпП. Окрім того протягом місяця планують змінити Звіт з ЄСВ заради електронних трудових книжок.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ева
08.01.20 08:05

Наконец-то дошло, что индексировать ЗП директора в 100 000 грн и уборщицы в 4723 грн на одинаковую сумму индексации гривен в 60 (примерно) - это не логично, не справедливо и в частном бизнесе нет необходимости.

Відповісти
  • Инна
08.01.20 08:59

Поскорей бы!

Відповісти
  • а у нас
08.01.20 10:08

Ева, Инна - ну не потрібно так! Ось нам не підвищували зарплату вже 2 роки (тільки тим, хто працює на мінімалку). Так хоч 160 грн чистими додатково отримуємо, а так взагалі нічого не було б! Хоч я сама і нараховую індексацію (повірте, достатньо складну, адже у нас погодинників багато), але хоч щось!

Відповісти
  • *
08.01.20 11:07

а у нас, а что Вы делаете на такой работе? Если не уходите, значит, устраивает ломать мозг и портить нервы за 160 грн. Которые не факт, что не станут поводом для бешеного штрафа за какие-нибудь"неправильные округления". И виноваты будете Вы. За 160 грн.

Відповісти
  • 12345
08.01.20 10:15

а у нас-А у Вас совсем другая песня!!! у Вас отношения Вашего руководства к своим работникам !!! И порвете мне снятие индексации не изменит Вашу ситуацию , как ни обидно :(

Відповісти
  • Светлана
08.01.20 11:54

Наконец-то!!!

Відповісти
  • дина
08.01.20 12:13

нарешті!надеюсь прекратится  этот идиотизм  с индексацией.. самое главное-штрафоопасный..абсолютно не обосновано..

Відповісти
  • Оксана
08.01.20 13:12

Хотелось бы, но верится с трудом...

Відповісти
  • на работе
08.01.20 21:19

На такой работе, где рад даже 63-м грн индексации, мы работаем полный рабочий день, потому как другого способа увеличить свой доход в маленьком городе нет- безработица в стране,если кто не заметил.

Відповісти
  • Елена
08.01.20 23:22

на работе, Сидеть целый день на минималке БРЕД. Требуются дворники всегда и везде. Можно взять несколько участков+ целый день 
на воздухе+ не нужно платить за тренажерный зал+ скидка на коммуналку. А если ещё дальше: продаем квартиру, покупаем дом в селе, на разницу какую- нибудь машину и открываем агробизнес. А сидеть на минималке, да ещё при этом как всегда ду...к-начальник БРЕД. Уважайте себя

Відповісти
  • Юлия
09.01.20 12:36

Елена,а если человек физически работать не может? Что делать?
Не молодой и не здоровый!

Відповісти