Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


13.01.20
21441 25 Друкувати

Уряд планує скасувати майже половину форм статзвітності

Кабмін планує скасувати біля 40% форм Держстату, які заповнюють українські підприємства. Про це повідомив Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Це є результатом аудиту, який ми проводили останні кілька місяців, - пише урядовець.

Головна ідея реформи: не збирати у підприємств ту інформацію, яка і так є у держави.

А також не збирати ту інформацію, яка не використовується для прийняття управлінських рішень ("збираємо тому, що завжди збирали").

За цими критеріями можна скасувати 43 форми (всього їх 110). При цьому це не вплине на якість та обсяги інформації, яку для держави готує Держстат.

Ось деякі з форм, які планується скасувати цього року:

- Звіт про використання та запаси палива (4-мтп);
- Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (1-опт);
- Використання інформаційно-комунікаційних технологій на підприємствах (1-ІКТ);
- Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції (1П-НПП);
- Звіт про обсяги реалізованих послуг (1-послуги);
- Звіт з праці (1-ПВ);
- Звіт про діяльність громадської організації (1-ГО);
- Звіт про виробництво промислової продукції за видами (1-П);
- Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами (1-Б);
- Звіт про реалізацію продукції сільського господарства (21-заг);
- Звіт про ціни виробників промислової продукції (1-ціни);
- Звіт про діяльність закладу вищої освіти», про яку я писав раніше (2-3НК).

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Andrey
13.01.20 12:12

Я вважаю, що можна залишити квартальний баланс і буде достатньо

Відповісти
  • Ульяна
13.01.20 12:26

Взагалі всю цю шарашкіну контору розігнати

Відповісти
  • Ниночка
13.01.20 12:57

Амінь

Відповісти
  • Наталія
14.01.20 08:51

Ниночка,

Відповісти
  • ^^^
13.01.20 13:02

Ждем, надеемся и верим.

Відповісти
  • ольга
13.01.20 13:14

Господи, неужели это произойдет!


Відповісти
  • Ольга
13.01.20 13:15

Очень хорошо

Відповісти
  • Оксана
13.01.20 13:15

Статистика, на самом деле, очень важна, но не в том виде, в каком она у нас существует. Только "за" отмену ненужного.

Відповісти
  • 123
13.01.20 13:15

і з якого року це буде? А то через їхні звіти не можливо бухгалтера найти, всі хочуть ФОПів і юридичних ні. один бух на приватному підприємстві (виробництво ) 22 звіти в статистику. Наприклад 11 мтп Про використання енергії ,як бух може розібратися в потужностях, загрузила директора,а він каже- я і сам в цьому нічого не розумію

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
13.01.20 15:25

123, ФОП тоже должен (пока что) сдавать 6 форм отчётности в статистику в зависимости от видов деятельности (а если занимается медпрактикой – то в мед.статистику "Форма 17 про медичні кадри", "Форма 20 ЗВІТ юридичної особи незалежно від її організаційно-правової форми та фізичної особи - підприємця, які провадять господарську діяльність із мед. практики"). 
1-торг (нафтопродукти) (місячна) для фізичних осіб–підприємців;1-П (місячна) для фізичних осіб-підприємців;1-туризм (річна) для фізичних осіб–підприємців;51-пас (2 рази на рік);
51-вант (2 рази на рік);
1-ЕІО (місячна) для фізичних осіб–підприємців.

Відповісти
  • Джур
13.01.20 13:26

Так вся достоверность статистики весьма сомнительна, ведь вся статистика берётся выборочно. 

Відповісти
  • Светлана
13.01.20 13:35

одни отчеты скасують,другие придумают.Пример:кап.инвестиции и 11-оз-убрали,теперь 2-ОЗ ІНВ-слепили эти отчеты вместе .

Відповісти
  • Оля
13.01.20 13:38

Дай Боже!

Відповісти
  • Тетяна
13.01.20 18:17

Уряд порошенка також обіцяв полегшення і покращення.
Дочекались? І ці будуть 5 років обіцяти. А мали б прийти до влади вже з готовими рішеннями. Відразу запроваджувати зміни. 

Відповісти
  • Мария
14.01.20 10:44

Тетяна, а не хватило августа месяца? 
попринимали те Законы, которые попередники не решались из-под сукна вытащить. А эти аж гай зашумел, у них турборежим. Даже не читают, что приняли. И о последствиях не заботятся)))

Відповісти
  • Лариса
13.01.20 18:54

Цікаво, 1-кб відмінять чи залишать?

Відповісти
  • 111
13.01.20 20:31

Вони собі зарплати дуже швидко повишають,ціни на газ, а це тільки обіцянки,вони уже не один раз це обіцяли.Звітність об'єднують ЄСВ І ПДФО,податки на один рахунок, а тут рахунки протягом року уже три рази міняли. 

Відповісти
  • Wonder woman
14.01.20 08:25

111, хорошо, если только зарплаты. Коболев и Витренко вон выписали себе премию в 29 млн дол, а вы тут и дальше работайте на среднюю зп в Украине, если повезет.

Відповісти
  • Елена
13.01.20 22:06

А не фига тогда статистика анонсирует новые формы?

Відповісти
  • дина
14.01.20 10:44

Статуправления  с его бредовыми звітами-єто искусственная зайнятітсть  тих працюючих..аннулировать этот рудимент!  какую "объективную "информацию можно извлечь из таких дурковатых звітів -как 1-кб  ,Інвестиції,, или 1-підприємництво...(что то не видно чтоб 1-кб и инвестиции отменили)

Відповісти
  • Ирина
14.01.20 12:37

Ну хоть что-то позитивное!

Відповісти
  • Наталья
14.01.20 15:06

УРРРААААА !!!! ЗАРАБОТАЛОООО!!!!

Відповісти
  • Люмьер
14.01.20 16:38

Как бухгалтер меня, конечно радует, отсутствие лишних отчетов, но как гражданина этой страны приводит в уныние, даже в ужас! Да! похоже страны скоро не будет!

Відповісти
  • SergeyY
15.01.20 12:01

Поражаюсь нашій статистиці. В мене є пошта яку я використовую тільки для медка. Вчора захожу туди, і бачу повідомлення від 03.01 що мені потрібно здати новий звіт 9-зез до 10 числа. Враховуючи те що тільки 2 робочих дня було до 10 числа, походу рішили бабла скосити таким чином. Ну хто так окрім статистики робить, нема слів.

Відповісти
  • c-т
15.01.20 15:16

Дошла до ручки,читаю название статьи:правительство планирует от-иметь ( сорри,пора отвлечься)

Відповісти