Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


14.01.20
6488 4 Друкувати

Порядок підписання звітності в електронному вигляді, у разі тимчасової відсутності керівника або головного бухгалтера

Який порядок підписання податкової звітності в електронному вигляді, у разі тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) керівника або головного бухгалтера?

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм ПКУ та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557, (далі – Порядок № 557), на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір) шляхом надсилання заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (далі – Заява про приєднання до Договору).

Відповідно до абз. 1, 3 та 4 п. 3 розд. ІІ Порядку № 557 платник створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) чи кваліфікованої електронної печатки (далі – печатка), керуючись Порядком № 557, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами).

Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника.

Створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Згідно з абз. 2 п.п. 48.5.1 п. 48.5 ст. 48 ПКУ достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ КЕП чи печатки платника податку.

Відповідно до п. 11 розд. ІІІ Порядку № 557, для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до п. 5 розд. ІІІ Порядку № 557) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо КЕП (далі – Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 557.

До Повідомлення вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору). На сформоване Повідомлення першими накладаються КЕП усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них – КЕП підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) і останньою – печатка (за наявності) (п. 12 розд. ІІІ Порядку № 557).

За матеріалами Категорія 129.03 "ЗІР"
Коментарі
  • бух
14.01.20 09:08

ни о чем

Відповісти
  • Юля
14.01.20 13:19

Почему ни о чем? Намекнули что нужно делать ключ на подписана, который временно подписывает. Тот кто несёт ответственность за предоставление данных. Директор же в отпуске) 

Відповісти
  • Світлана
14.01.20 19:28

А вы пробовали получить ключ на подписанта? Подписывать вместо директора может только лицо, которое внесено в Единый реестр. И что на месяц стоит делать такие  изменения?

Відповісти
  • Владимир
14.01.20 19:54

Світлана, в Едином реестре там еще отдельно подписантов можно добавить. Вот только и в жизнь не поверю что у этих сраных фискалов оно будет работать все КАК ДОЛЖНО. 99% что не взлетит и написанное в зире - как написанное на заборе...
Эти чмошники о програмном РРО пишут "01.01.20 відбувся початок тестування РРО, для реєстрації в тестуванні відправти свій ємейл сюди..."
Гребаный позорные мрази. Ни слова правды, ни единого. Брешут как собаки - твари. Нихера не работает.
А потом напишут, что те кто отправил почты - были тестерами чудо глючного комплекса.

Відповісти
фото автора У фокусі
Ушакова Лілія СЕРЕДНЯ ЗАРПЛАТА – НОВИЙ ПЕРЕРАХУНОК [Порядок 100]...
60617 142
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Ця функція доступна тільки
авторизованим користувачам
Нас вже image користувачів
Клуб 911 — приєднуйтесь, щоб отримати повний доступ до всіх матеріалів сайту. Це безкоштовно!
Вже з нами? Увійти