Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


15.01.20
7069 21 Друкувати

Складання кількох ПН за однією попередньою оплатою: чи буде право на податковий кредит?

"Вісник. Офіційно про податки".

Податкова накладна складається окремо на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Тому складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою або у разі одноразової поставки товарів/послуг не відповідає нормам ПКУ та не дає можливості ідентифікувати операції.

У разі складання таких податкових накладних постачальником, покупець не має підстав для віднесення зазначених у них сум ПДВ до податкового кредиту, оскільки такі податкові накладні не відповідають первинним документам.

ІПК від 28.12.2019 р. № 2232/ІПК/06-30-04-01-19.

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
15.01.20 08:04

Вопрос : а если в один по одному договору тремя платежами ушла предоплата , и поставщик выписал три налоговые , имею ли я право на нк в таком случае ?

Відповісти
  • ок
15.01.20 08:30

Елена, тут нормально, НН соответствуют платежкам. 

Відповісти
  • Ніна
15.01.20 08:09

Власть меняется, методички остаются прежними.

Відповісти
  • Ніна
15.01.20 08:12

Выписаны 2 счета.  Покупатель оплатил 1 платежом. Потом выписаны 2 РН.  Что мешает идентифицировать операцию, Что не соответствует первичным документам?

Відповісти
  • Светлана
15.01.20 11:10

Ніна, если дата оплаты и дата отгрузки совпадают, то да - можно 2 НН. Если нет, то на предоплату 1НН соответственно платежу.

Відповісти
  • Ніна
15.01.20 12:03

Светлана, если читать эту писюльку- то да. 

Відповісти
  • Светлана
15.01.20 12:45

Ніна, здесь вопрос в вашем отношении к контрагенту. Если у вас есть время оспаривать - хорошо. А контрагенту важно правильно сформировать налоговый кредит. Платят одной суммой - экономят на платежке?

Відповісти
  • Ніна
15.01.20 12:52

Светлана, по поводу экономии вопрос не ко мне. 
  У меня с НН все в порядке.  Мне просто интересен подход налоговой .  Когда мне оплачивают одним платежом 2 счета они не могут идентифицировать операцию.  При этом они же разрешают при 2-3 оплатах в один день выписывать как 2-3 так и  ОДНУ  налоговую накладную. Это им не мешает идентифицировать операцию.      Очередное словоблудие от налоговой. 

Відповісти
  • Тетяна
15.01.20 09:43

Ніна, Повністю підтримую, таке трапляється і все ідентифікується.

Відповісти
  • Алла
15.01.20 08:53

А якщо в один день по одному договору дві оплати на які виписана одна податкова на загальну суму - це помилка?

Відповісти
  • Елена
15.01.20 09:14

Алла, тут можно, в таком случае ДПСники  умеют ( и смогут) идентифицировать операцию 

Відповісти
  • ок
15.01.20 09:07

Алла, вот нашла, что можно https://buhgalter911.com/uk/news/news-1035544.html
хотя когда-то попадалось, что нельзя 

Відповісти
  • Алла
15.01.20 09:23

ок,Спасибо

Відповісти
  • 123
15.01.20 10:17

Они что совсем элементарную математику забыли ????!!!

Відповісти
  • Елена
15.01.20 10:56

123, можно подумать они ее знали, чтобы забы(и)ть

Відповісти
  • Ігор
15.01.20 10:30

Продовжується Зерошенство.
А коли покупець одним платежом закриває заборгованість та робить передплату?

Відповісти
  • Елена
15.01.20 10:57

Ігор, ну тут проблем нет. На заборгованнысть уже была ранее выписана НН (по первому событию), делать надо только на сумму предоплаты

Відповісти
  • Ігор
15.01.20 11:14

Елена, Дякую. Для нас все зрозуміло, а от для розумово-зерошенкових буде важко ідентифікувати операцію.
Гадаю запропонують: 1. Виписати одну ПН на всю суму; 2. Потім відкоригувати цю ПН на суму відвантаженого раніше.

Відповісти
  • Перекатиполе
15.01.20 10:55

С такими разъяснениями ДПС пора свою программу написать, вместо 1С, и заставить всех в ней работать. Базы данных, естественно, чтоб на ее сервере. Программка сразу уклоняльщикам-махинаторам-неугодным-неправильным будет писать "НИЗЯ".

Відповісти
  • Ігор
15.01.20 11:11

Перекатиполе,

Ахметов подписал мировое соглашение в споре по "Укртелекому" на $800 миллионов


"Сегодня, 1 октября 2019 года, компании Raga Establishment Limited и SCM Financial Overseas Limited официально и окончательно урегулировали между собой спор относительно продажи "Укртелекома" в 2013 году. В рамках мирового соглашения будут прекращены все судебные и иные процессы между Raga и SCM, а также их аффилированными лицами", – сказано в сообщении.


Как сообщалось, 26 июня 2017 года суд Лондона по иску Raga Establishment обязал СКМ доплатить $760 млн плюс проценты за покупку "Укртелекома" и отклонил встречные претензии компании Рината Ахметова о расторжении договора о покупке телеком-оператора.

(https://biz.censor.net.ua/news/3151383/ahmetov_podpisal_mirovoe_soglashenie_v_spore_po_ukrtelekomu_na_800_millionov)

Ось так з офшора в офшор гроші перераховують, а державі з цього що? "Укртелеком" має прибуток виключно з держустанов які досі не відмовились від не потрібного провідного зв'язку та ще йому оплачують Інтернет. Цікаво, як Зерошенко буде "доїти" олігархів за порадою Бені?

Відповісти