Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.01.20
5924 14 Друкувати

Аванс та зарплату не можна затримувати через тимчасову відсутність бухгалтера

Конкретні терміни виплати зарплати встановлюють підприємства, організації самостійно в колдоговорі або іншому нормативному акті роботодавця. Про це нагадали в Мінсоцполітики, проте пояснили кілька нюансів.

По-перше, коли день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, то зарплату виплачують напередодні (ч. 2 ст. 24 Закону України "Про оплату праці" від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР).

При цьому наступна виплата зарплати має проводитись у дні, визначені колдоговором або іншим нормативним актом підприємства, незалежно від перебування у відпустці головного бухгалтера чи від того, що у зв'язку з виробничою потребою одного разу здійснено виплату раніше.

По-друге, допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах працівникам виплачують у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати (п. 1 ч. 2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV).

Тому після надходження фінансування від Фонду соцстраху роботодавець виплачує матеріальне забезпечення у найближчий строк виплати зарплати (за першу або за другу половину місяця).

Джерело: лист Мінсоцполітики від 19.11.2019 р. № 1680/0/206-19.

За матеріалами Інтерактивна бухгалтерія

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Юлія
29.01.20 08:39

Бухгалтера - это роботы! Они не болеют в принципе! и работать должны за копейки (по мнению руководства).

Відповісти
  • Валентина
29.01.20 09:19

бухгалтер в нашей стране - Дункан Маклауд -  живет вечно и точка.
 Болеть  нельзя, домашних   проблем  быть не должно, и самое главное  наказание ему , если не дай бог  спелетет  лапти на кануне выплаты зарплаты , - расстрел.

Відповісти
  • Mariya A.
29.01.20 09:45

Я и так очень тщательно планирую дату своего отпуска и стараюсь закрыть максимальное количество вопросов заранее, авансом.
Но, как часто говорит мой сын: "Я это делаю не потому, что ты мне сказала (посоветовала), а потому, что я сам так решил" )))

Відповісти
  • *
29.01.20 11:01

Mariya A., Вы, наверное,ведете много мелких предприятий. А уже на среднем отпуск у бухгалтера мечта. Потому что всегда лимит на регистрацию налоговых накладных жадные хозяева не разрешают пополнять до последнего срока, а при большом документообороте.... Плюс обязательно кто-то постоянно принимается на работу или увольняется. А тут сроки подачи/выплат вообще день в день. А еще и посчитать надо. Так что, бухгалтер не всегда может планировать. Обязательно что-нибудь, да случится.

Відповісти
  • Оксана
29.01.20 09:56

Да, да, отпуск - это мечта. Вот планирую отпуск на начало месяца, а там выдача зарплаты. И думаю не будет нарушением, если я выдам на день раньше, чем установлено на предприятии? 

Відповісти
  • *
29.01.20 10:54

Мои наследники не хотят идти в бухгалтерию. Поддерживаю.

Відповісти
  • ^^^
29.01.20 12:50

*, естественно, что не хотят, мы при поступлении эту профессию даже не рассматривали. 

Відповісти
  • 111
29.01.20 13:13

Колись все вручну робилося і більше підприємств обслуговували но такого дурдому не було.Щоб бути бухгалтером на приватному підприємстві та ще єдиному бухгалтеру.потрібно бути без дітей і сім'ї,без відпусток і вихідних,якщо хворіємо то з ноутбуком  в лікарню.Помирати теж не можна бо заміни майже не можливо знайти на Юридичну -всі хочуть тільки ФОПів  і то без ПДВ, В кого виробництво то в статистику майже 20 звітів,обіцяли з 27 зменшення звітності но це тільки на словах.

Відповісти
  • Таїсія
30.01.20 08:53

111, в 2016 году после выписки с онкологии через неделю с дренажами на работу сдавать отчеты. Бухгалтер не человек, а бессмертный пони.

Відповісти
  • а у нас
29.01.20 15:10

111, я теж з 27 двічі-тричі на день заглядаю на сайт держстату - а раптом!? Атам - Проєкт!  Це від нас тільки можна вимагати все в терміни подавати, інакше ШТРАФ (куди не поткнися, штраф...), а вони можуть безвідповідальничать. ФСС знову затримує виплати - заявка від 9 січня профінансована вчора, 28.

Відповісти
  • Наталия
29.01.20 13:31

А если не дай Бог умер и не успел что-то сделать, надо понимать будут глумиться над трупом

Відповісти
  • Таїсія
30.01.20 08:47

Наталия, 25 декабря умерла замглавбуха Наталья Николаевна ,у нее тройной порок сердца, заснула и не проснулась, это был 1983-1984 год, моя первая  главбух причитает на похоронах на кого ж ты меня оставила в годовой отчет. У моей подруги умер сын , который открыл ФОП, но не успел начать деятельность пенсионный фонд штрафовал за нездание отчетности, в течении 4 лет мама носила туда свидетельство о смерти, К сожаление не анекдот, а реальные события

Відповісти
  • бух
29.01.20 15:02

Наталия, если умер то отчеты подать все равно нужно и налоги заплатить. Смерть от налогов не освобождает и это факт, так как ляжет на наследников! По идиотски правда?

Відповісти