Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


03.02.20
57201 46 Друкувати

З 19 квітня 2020 коди УКТ ЗЕД на підакцизні товари зазначаються у фіскальних чеках

На сьогодні ст. 11 Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР передбачає  зазначення у фіскальному чеку, який видається покупцеві, кодів УКТ ЗЕД лише щодо пального.

Проте, починаючи з 19 квітня 2020 року Закон України від 20.09.2019 р. №128-ІХ вима­гає зазначення для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД .

За нормами ПКУ,  підакцизні товари (продукція) -   товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД, на які ПКУ встановлено ставки ак­цизного податку.  Ставки ак­цизного податку та коди  товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД  наведені у ст. 215 ПКУ.

Так, до підакцизних товарів належать:

-  спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);

- тютюнові вироби, тютюн та промислові за­мінники тютюну;

- пальне;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

- електрична енергія.

У разі, якщо розрахунки за ці товари проводитимуться готівкою або за допомогою платіжних карток, що вимагає застосування РРО, то в такий РРО необхідно застосувати режи­м попереднього програмування найменування таких товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД.

Всі новації у податковому законодавстві та основні вимоги застосування норм ПКУ доступні також на нашій офіційній сторінці у Facebook.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Олександр
03.02.20 07:35

Кто знает, какая цена этой новации? Сумма штрафа? И с какой даты? В новом законе РРО несколько переходных дат.

Відповісти
  • Алла
03.02.20 16:12

Олександр, Штраф 5100грн

Відповісти
  • Александра
03.02.20 09:39

бред седой кобылы, где взят УКТЗЕД на алкогольный коктейль если там минимум 2-3 вида алкоголя?

Відповісти
  • Ася
03.02.20 10:12

Розница больше тысячи наименований, вот прям вижу как сижу и добиваю этот бред в каждую позицию( вот зачем этот бред???

Відповісти
  • Елена
03.02.20 15:45

Ася,вот у меня тоже первая мысль - а зачем это вообще??? кому что это дает? кроме возможности придраться и оштрафовать - никому. Зачем эта информация потребителю, что он с ней будет делать? бред.....

Відповісти
  • Тетяна
14.04.20 12:43

Елена, информация нужна для учета ! Поставщики указывают в налоговых накладных сколько по данному коду отгружено товара. А по чекам видно сколько продано!! чтоб пробивали в чеках товар, полученный по налог.накладным!!!

Відповісти
  • Лара
03.02.20 10:29

Ася, что бы было не скушно жить.

Відповісти
  • Ігор
03.02.20 10:27

95-й Рошен стає все більш досконалим!

Відповісти
  • Владимир
03.02.20 14:07

Ігор, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0293-18Обратите внимание на дату приказа.

Відповісти
  • Ігор
03.02.20 15:29

Владимир, так, дійсно цікаво.
В нас тенденція: кожного разу приходять нові 95-ті, а продовжують дії попередників. Але все одно стверджують, що ні ті ні інші не мають ніякого відношення одне до одного. І при цьому як дві краплі схожі одне на одного. І всі впевнені, що на брехні, інтригах, ..., збудують якісну/успішну країну - гниле дерево не дасть гарних плодів.

Відповісти
  • Олександр
27.04.20 10:09

Ігор, Попередники не були такі єдині як нинішня влада. І крім розумних законів... робіла і тупі (як і до них, і буде ще після них),
Але що у випадку тупих законів робиться? Ставиться термін десь за кілька років. З розрахунком, що якось воно або розсосеться, або щось придумаємо. 
Тому як бачите закон який вступить в силу десь за рік, то читайте: "Ми тут посиділи і нам тут підсунули. Тому ми прийняли, але як ото його робити, поки що не уявляємо. Може шось придумаємо!"
Чим далі термін вступу закону в дію, тим менше уяви як його зробити!

Відповісти
  • Марина
03.02.20 10:56

Ігор, Шановний, а давайте я під кожною статтею на сайті писатиму Ігор-дурень. Справді, вже тошнить від Ваших коментарів "по темі". Може досить?

Відповісти
  • Ігор
03.02.20 11:22

Марина, ви просто не звикли до життя в країні, (яка не розвивається, бо це дуже гучно для моєї скромної персони) зовсім трохи прагнуть розвиватись. Зерошенко зовсім скоро завершить свою трансформацію.
Друге: я намагаюсь віддати належне праці порошенка, все це відбувається завдяки йому, тому не штовхайте мене на шлях невдячності.
Третя, так, зовсім дрібничка: подивіться, як ваш улюбленець пропагує себе на своїх каналах та інтернет виданнях, і як принижує всіх, хто не обрав його. До нього зауважень нема?

Відповісти
  • Марина
03.02.20 12:22

Ігор,Яка зручна життєва позиція.. Хто всрався? Не знаю! Це мені Порошенко підклав! Самі за власні дії і своє життя відповідати не пробували? Буває корисно.

Відповісти
  • Ігор
03.02.20 13:36

Марина, це позиція Євросоюзу: позначати терміном "порошенко" найбільшу корупцію та інтриганство - не моя. Це, щоб запобігти повторення випадку 2005-2009 років. Коли спільник шоколадного азаров казав: "Ми дочекаємось, коли помаранчеві осоромляться, тоді прийдемо до влади". Хряк тоді розробляв план інтриг і переслідував тих, хто викривав його корупцію. ЄЕС знайшов "протидію" "короткої пам'яті" громадян.
Наслідками тих подій ледь не стала 3 світова війна. Україну почали ділити, як Червоне Зло раніше ділило Польшу та напало на Фінляндію, окупувало пів Європи.
З мого боку додам: вчіться жити з людьми з різною життєвою позицією - комуністичної одностайності вже не буде.

Відповісти
  • Колобок
20.04.20 11:11

Ігор,во хворий

Відповісти
  • Олександр
03.02.20 11:19

Все - поныли, возмутились - ваши чеки будут 19.04 на сервере ДНС ИНТЕРЕСУЕТ сумма штрафа. А потом разговаривайте с телевизором...

Відповісти
  • Ася
03.02.20 17:51

и снова я) обзвонила кассовиков и акцизников- в ответ тишина.. как хочешь так и интимся

Відповісти
  • ольга
03.02.20 18:10

у меня в сокращенном виде на наименование товара не хватает места.А куда еще этот код втиснуть?

Відповісти
  • Ирина
03.02.20 19:41

ольга, у нас такая же ситуация. количество символов ограничено. срок использование РРО еще 4 года. что делать не знаем. сервисники молчат, фискалы тоже. жаль потраченных денег на РРО.

Відповісти
  • Олександр
03.02.20 23:02

До конца дня никто сумму штрафа так и не написал - думаю всем будет сюр..., потом...., если захотите: кому влазит и не влазит - хватит на всех..

Відповісти
  • Светлана
10.12.20 22:37

Олександр, сегодня 10,12,2020 столкнулась с проверкой этих долбаных кодов. Могу всех огорчить, штраф в районе 6500 + судебные издержки в районе 600 грн. , т.к. проверяющие органы не имеют право выписывать штраф, они якобы подают в суд. Вот такая песня,ребята((( Я в ужасе

Відповісти
  • чебур
10.07.20 16:31

Олександр,5100 за каждый чек без этого кода и решетки вконце. Обработку чеков в нагловой делает компьютер

Відповісти
  • Ирина
17.06.20 21:10

Олександр, сумма штрафа, триста необлагаемьіх минимумов, т.е. 5100,00 грн

Відповісти
  • Олександр
03.02.20 23:24

Извините, увидел: 5.100 - новый рро

Відповісти
  • Олександр
03.02.20 23:41

Бегите, господа, - скоро закончатся. А за кодировку КАЖДОЙ позиции - Вам заплатит Карлсон - ну, тот, что живет на крыше.

Відповісти
  • Санитар
04.02.20 11:39

Может знает кто, его полностью надо указывать или хватит первые 4 цифры?

Відповісти
  • Юля
29.02.20 10:34

А какой разделительный знак между кодом и наименованием товара нужно ставить?

Відповісти
  • Тетяна
14.04.20 12:40

Юля, нужно ставить #

Відповісти
  • Алена
13.03.20 14:30

А все таки, сколько нужно вбивать знаков : 4 или все?

Відповісти
  • Светлана
10.12.20 22:37

Алена, все 10!!!!

Відповісти
  • Ліана
07.04.20 09:56

А что вначале код или название?

Відповісти
  • Ирина
15.04.20 11:49

Ліана, код вначале

Відповісти
  • СЕРВИСГУЙ:)
15.04.20 11:36

Ліана, спочатку КОД УКТ ЗЕД (10 символів)символ решітки (#) та за нею власна назва товару.
Приклад: 2600113500#Горілка "Немірофф" 0,75л

Відповісти
  • Ирина
15.04.20 11:31

Сколько цифр должно быть на подакцизной продукции? 10 или 4
На без акциз можно 4

Відповісти
  • Наталія Рублюк
27.04.20 22:37

Ирина,

Відповісти
  • Ирина
15.04.20 11:44

В начале код

Відповісти
  • Ирина
16.04.20 11:05

Так всё же, сколько цифр?

Відповісти
  • Євгенія
15.04.20 21:37

Підкажіть,чи не відстрочили прийняття цього закону?

Відповісти
  • ирина
16.04.20 15:57

Євгенія,Согласно Закона 128-IX, поточна редакція — Редакція від 18.03.2020


11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості;

Відповісти
  • СЕРВИСГУЙ:)
16.04.20 09:00

Євгенія, такої інформації поки що немає. Відстрочили ряд РРО-нововведеннь, а саме стосовно програмних комплексів РРО (пРРО) до 01.08.2020
https://www.facebook.com/TaxUkraine/photos/a.140629707311599/225378958836673/

Відповісти
  • Катька
18.04.20 17:01

А кто знает, что делать с коктейлями, сангриями и т.д. какой код ставить, где его взять?? Я уже этот классификатор и в доль и в поперек...не могу разобраться...кто знает?

Відповісти
  • Катя
18.04.20 18:17

А тепер перейдемо до другого запитання: до якого коду УКТ ЗЕД відносити коктейль? В УКТ ЗЕД є дві відповідні позиції:

1) 2206 00 — інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий); суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями (а точніше 2206 00 39 00 — інші);

2) 2208 90 69 — інші напої, що містять спирт.

На наш погляд, віднесення до тієї чи іншої позиції залежить від характеру коктейлю: якщо для його приготування використовуються зброджені алкогольні напої — це перший випадок, якщо ні — другий. Як правило, більшість коктейлів будуть відноситися саме до другої групи (приготовані на основі горілки, рому, джину, віскі тощо).

Виходить, коктейль  це алкогольний напій. Податківці поділяють таку саму думку (консультація в категорії 115.03 БЗ),

Відповісти
  • Ирина
21.04.20 10:38

Всем добрый день!
Где можно,увидеть публикацию,что закон вступает в силу с 19.04.2020 о применении УКТ ЗЕД в фискальных чеках.

Відповісти
  • Ангелина
07.05.20 12:35

Вступает в силу 01.08.2020http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T190128.html

Відповісти
  • Шевченко
02.06.20 17:18

Скажите кто что думает. Если код товара в следующей партии пришел уже другой. как отслеживать  изменять? кто в какой программе в рознице ведет реализацию?

Відповісти