Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


25.02.20
29166 36 Друкувати

«Малюємо» бенефіціарів — 2020

Цього року на нас чекає нова хвиля подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників юросіб. У багатьох ще свіжі спогади щодо попередньої хвилі такого подання. Питання це дуже гаряче. Тому надамо низку уточнень на цю тему.

... «Які терміни подання? Уже потрібно?» 
До 28.04.2020 р. у будь-якому разі нічого не потрібно. Наступний ключовий орієнтир — дата набрання чинності «структурою власності». Це документ, який повинен затвердити Держфінмоніторинг. Вочевидь, це також буде кінець квітня. Після цього вже і потрібно буде діяти.

... «А показувати структуру власності — це що?» 
Структуру власності повинен розробити Держфінмоніторинг. Поки складно точно сказати, що саме це буде. Але щось схоже є зараз щодо банків — постанова Правління НБУ від 21.05.2015 р. № 328. 
Тобто йдеться про документи, що мають більш детальний опис структури власності, ніж маємо зараз у реєстраційній картці за формою № 1. Можливо, навіть доведеться наводити схематичне зображення структури власності юрособи (блок-схему взаємозв'язків щодо володіння/контролю юрособи).

... «До чого тут ФОП?» 
Узагалі ні до чого. Фізосіб-підприємців це не стосується.

... «Уже таке проходили...» 
Так, щось схоже дійсно вже було.

... «Якщо нічого не змінювалося, потрібно подавати?» 
Так, потрібно подавати. Закон, на жаль, не робить винятків.

... «Якщо в нас засновниками є тільки фізособи, які є бенефіціарами, потрібно подавати?»
Раніше в такому разі окремо нічого не потрібно було подавати. Зараз такого застереження вже не буде і доведеться подавати в загальному порядку.

Ці та інші запитання детальніше у відео.

Сергій Томашпольський, головний редактор журналу «Бухгалтер 911»

РЕКОМЕНДУЄМО! Долучайтеся до нашої YouTube спільноти. На вас чекатимуть: вебінари, відеоуроки, семінари - БЕЗКОШТОВНО!

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ок
25.02.20 14:05

мне вот интересно, в какой-то еще стране мира есть столько дебилизма? если ничего не изменилось ЗАЧЕМ????? они наивно верят, что кто-то впишем в качестве бенефициаров министров, депутатов? сомневаюсь. а пострадают реальные предприятия, очередь к регистратору уже прямо вижу. и к нотариусу всю жизнь мечтала ходить паспорт заверять. подозреваю, что в свете нотариально заверенного паспорта речь о подаче в электронном виде не идет. 

Відповісти
  • АННА
25.02.20 14:25

ок, а разве копию паспорта можно заверять у нотариуса? Вроде ж паспорт действителен только в оригинале и только в руках у собственника 

Відповісти
  • ок
25.02.20 14:28

АННА, понятия не имею. но в законе как раз речь и идет, что подавать инфу о бенефициарах вместе с нотариально заверенной копией. интересно, что они этим хотят сказать? копию ІД-паспорта значит можно не заверять, а книжечка типа уже не документ?  

Відповісти
  • Анна
25.02.20 14:09

А затем, чтобы влада могла привлечь аналитиков, те проанализировали всю подноготню каждого интересного предприятия и прислала в гости  дядю. С ружьем.( На случай, если вам его предложение не понравится).

Відповісти
  • Ірина
25.02.20 14:27

Про садівничі товариства нічого не сказано. Чи потрібно їм подавати цю інформацю?

Відповісти
  • Валентина
26.02.20 09:08

Ірина,так там учредители все члены товарищества!  И что, всех вписывть?!  У нас, например, более 500 человек ))) И... выгодополучателя нет, т.к. неприбыльная организация!

Відповісти
  • Сергей
26.02.20 09:37

Валентина,пока не появится этот документ "структура собственности" сложно что-либо сказать.
Но именно по бенефициарам - если их нет, просто указывается, что бенефициаров нет и описывается причина.

Відповісти
  • ХХХ
26.02.20 10:22

Сергей, у нас Орган самоорганизации населения Уличный комитет. Члены комитета все проживающие на улице, причем в живом списке. Что в таком случае писать в причине отсутствия бенефициаров?

Відповісти
  • Сергей
26.02.20 10:38

ХХХ,пишите что нет физических лиц, отвечающих определению кінцевий бенефіціарний власник из Закона N 361-IX

Відповісти
  • Сергей
26.02.20 10:40

"для юридичних осіб - будь-яка фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння);
...
Ознакою здійснення прямого вирішального впливу на діяльність є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи.
Ознаками здійснення непрямого вирішального впливу на діяльність є принаймні володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25 відсотків статутного (складеного) капіталу або прав голосу юридичної особи через пов'язаних фізичних чи юридичних осіб, трасти або інші подібні правові утворення, чи здійснення вирішального впливу шляхом реалізації права контролю, володіння, користування або розпорядження всіма активами чи їх часткою, права отримання доходів від діяльності юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування органів управління, а також вчинення правочинів, які дають можливість визначати основні умови господарської діяльності юридичної особи, або діяльності трасту або іншого подібного правового утворення, приймати обов'язкові до виконання рішення, що мають вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, трасту або іншого подібного правового утворення, незалежно від формального володіння".

Відповісти
  • Сергей
25.02.20 15:14

Ірина, Садовых товариществ в исключениях нет. Значит их тоже касается.

Відповісти
  • Сергей
25.02.20 15:13

Ірина,

Відповісти
  • Ирина
25.02.20 15:32

Неужели  держрегистраторам нечего больше делать? 

Відповісти
  • Наталья
25.02.20 15:34

Ирина,будто это придумали госрегистраторы...

Відповісти
  • Ирина
25.02.20 15:55

Наталья, и я о том же, зачем нагружать людей этой дополнительной работой, они и так ошибок не мало делают...

Відповісти
  • Инна
26.02.20 16:26

Ирина,прошлый раз мне вписали по-запаре всех учредителей на один адрес- получилось что все они живут одной большой дружной семьей/, так что естественно ошибок не избежать

Відповісти
  • Бухгалтер
25.02.20 15:45

Ще нічого не зрозуміло конкретно, а вже стільки балачок. Давайте почекаємо більш конкретної інформації. У нас із кожною зміною влади "попередники" дуже довго сичать. 

Відповісти
  • ок
25.02.20 16:22

Бухгалтер, а что Вам не понятно? мне все понятно. Мне понятно, что я, как единственный бух, буду заниматься этой фигней, т.к. учредитель и директор ... цитата: "ничего в этом не понимаем, делайте, что считаете нужным" 
так вот, я, когда там в мае-июле должна буду отнести бумажку, что нашим бенефициаром совершенно неожиданно является единственный учредитель предприятия. и ежегодно буду носить еще одну бумажку, что он все еще учредитель   

Відповісти
  • Наталья
25.02.20 15:56

ничего не изменилось в стране непуганых идиотов с вечнозелеными помидорами

Відповісти
  • Остап Бендер
25.02.20 16:42

Пока мы все будем стоять в очередях с бумажками Дубилет нас сосчитает 

Відповісти
  • грустьпечальтоска
25.02.20 17:00

маразм крепчает на глазах, одно но...а как паспорта заверить, нотариально это не делается)))))

Відповісти
  • SHADOW
25.02.20 20:43

грустьпечальтоска, когда мне надо было получить персональный аттестат по вебмани, я  нотариально заверял паспорт.  правда это было уже давненько

Відповісти
  • Сергей
25.02.20 17:06

грустьпечальтоска, за новым паспортом идти – тогда копия не нужна)

Відповісти
  • ***
26.02.20 08:23

ТРЕБА ЗАРАЗ ЗРОБИТИ КОПІЮ ПАСПОРТА БО ТОДІ ЩЕ І В НОТОРІУСА ТРЕБА В ЧЕРЗІ СТОЯТИ

Відповісти
  • Наталия
26.02.20 09:41

***, а срока годности копии нету?

Відповісти
  • Елена
26.02.20 09:59

Ну это из разряда того, что через определённое время инвалиды ходят в МСЭК подтверждать, что нога/рука не выросла. Так и с этими бенефициарами. Будет ходить каждый год директор, потому что только теперь директор имеет право ходить к регистраторам, в очереди стоять.

Відповісти
  • Елена
26.02.20 11:21

Елена, может только после того как директора  постоят в очередях. они поймут работу бухгалтера- иногда тупую с маразматическими законами и на протесты против таких законов выходить станут. А то все на буха перекидывают.

Відповісти
  • ок
26.02.20 10:56

Елена, на счет директора поподробнее, пожалуйста. По доверенности уже нельзя подавать доки регистратору? только директор? а когда смена директора происходит, тогда как? 

Відповісти
  • Ольга Куренна
14.09.20 13:20

Можно по доверенности, только она должна быть нотариально заверена плюс копия ее то же заверенная нотариально, копию оставляете у регистратора. 

Відповісти
  • Елена
26.02.20 12:06

ок, в декабре делала выход участника из ООО так только директор и ходил. Низзя, сказали, а вдруг я рейдер и хочу отжать его предприятие? Наверное, учредитель будет ходить, если директор меняется.

Відповісти
  • Наталья
26.02.20 10:23

Как можно назначать на руководящие должности людей, которые не понимают ни учет, на экономику ни прочие аспекты, и потом в результате их "творчества" мы получаем головную боль и гемор на свою уже больную  голову. Идийоты.

Відповісти
  • SHADOW
26.02.20 10:34

Наталья, назначают по принципу,брат, сват, кум или за кого попросили или кто больше занес...

Відповісти
  • Инна
26.02.20 10:40

Никогда такого не было и вот снова.
 Все же  есть   в свободном доступе. Где же  государство в смартфоне? Дубилет а-у-у?  Чиновники   соскучились по очередям  к госрегистратору?

Відповісти
  • Наталья
26.02.20 14:59

Из разряда :Что, расслабили булки товарищи бухгалтера, у госрегистраторов нет очередей?? И к нотариусам перестали ходить?? И вообще что то вам легко живется (неподобство!!!)ТОГДА МЫ ИДЕМ К ВАМ С ОЧЕРЕДНЫМ МАРАЗМАТИЧЕСКИМ ЗАКОНОМ

Відповісти
  • Елена
26.02.20 15:15

А у нас госрегистратор в дикретном отпуске и надо ехать в другой город. Маразм.

Відповісти