Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


17.03.20
61227 42 Друкувати

Запроваджено податкові пільги для підтримки бізнесу через коронавирус

Рада прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19) (законопроект зареєстровано за № 3220). 

Законопроект розроблений з метою запровадження податкових та неподаткових пільг, пов’язаних із строком сплати податків, нарахуванням заробітної плати за дні вимушеного простою, термінами подачі податкових декларацій, термінами проведення перевірок, нарахування штрафних санкцій та пені тощо.

Закон направлений на захист як малого так і великого бізнесу від негативних наслідків, у зв’язку з невикористанням економічного потенціалу.

Остаточний текст Закону пока що не оприлюднено. Після його публікації поговоримо більш детально про прийняті зміни.

За текстом законопроекту передбачено внести зміни: 

1. До Податкового кодексу України:

1.1. Не застосовувати штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені  протягом  періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року, крім санкцій за:

  • порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

1.2. Встановити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок з 18  березня  по  31  травня  2020 року, крім документальних позапланових перевірок з питань відшкодування ПДВ.

Інформація про перенесення планових перевірок, які відповідно до плану-графіку мали розпочатися у періоді з 18  березня  по  31  травня  2020 року, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється до 30 березня 2020 року.

Документальні та фактичні  перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року.  

1.3. Подовжити до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. Сплатити суму податкового зобов’язаннь необхідно буде до 1 жовтня 2020 року.

1.4. Не нараховувати та не сплачувати у період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року плату за землю.

1.5. Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

2. Також вносяться зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Пропонується звільнити фізичних особ - підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарств від сплати ЄСВ за себе за березень та квітень 2020 року.  При цьому, такі періоди включаються до страхового стажу та вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Пропонується звільнити платників ЄСВ за порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів. При цьому частина друга пункту 7 частини 11 статті 25 цього Закону щодо такого порушення, вчиненого щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, не застосовується.

Крім того, встановлять мораторій на проведення перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18  березня  по 18 травня 2020 року. 

3. Також вносяться зміни до інших законодавчих актів, зокрема набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

4. Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» буде передбачено, що на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби застрахованій особі надається допомога по тимчасовій непрацездатності. Така допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується  у розмірі 50 % середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

5. До 31 травня 2020 року пропонується заборонити проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

  • за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;
  • у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регулюваних цін;
  • у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Ирина
17.03.20 10:09

А единый налог? у нас в стране много ФЛП единщиков,  которые остались без заработка? Им что делать? А у многих еще и наемные....
 

Відповісти
  • Диана
17.03.20 10:17

НДС жил, живет и будет жить! 
Только платить чем?????? Все наши покупатели (ХоРеКа) закрылись

Відповісти
  • Наталія
19.03.20 11:46

Диана,с НДС как раз, считают, что все нормально. Так как оплачивать вы будете за прошлый месяц, когда карантина не было. А Текущие обязательства будут свормированы в текущем (кризисном карантинном) периоде.

Відповісти
  • Ірина
17.03.20 10:17

Так для юрлиц ЕСВ по любому плати,хоть сейчас ,хоть потом, но извернись и найди, НДС впереди планеты,за ФОПов радостно, но тревожно, что вернут,не смогут простить просто так

Відповісти
  • Светлана
17.03.20 10:26

на одном сайте одно,здесь-другое. Подожду пока напечатают. Одно радует-НДС вечно живой! 

Відповісти
  • Mariya A.
17.03.20 10:31

Если у единщика нет наемных, то можно воспользоваться на один месяц следующей нормой:

295.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

295.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 295.1 і пункту 295.5 цієї статті, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.

Так что некоторым можно поторопится, написать заявление в налоговую и освободить себя хотя бы на один месяц от ЕН. Спасение утопающих, как говорится...


Відповісти
  • Елена
17.03.20 11:21

Mariya A., да, такое можно провернуть но только уже с 1 апреля, март - ушёл

Відповісти
  • Нінок
17.03.20 12:46

Елена,не ушел март,до 20 числа можна подать  заяву на відпуску

Відповісти
  • Елена
17.03.20 14:18

Нінок, вы пытались сдать такое  заявление в налоговую в текущем месяце т.н. задним числом? Я - да. Не приняли. И мне дали вот это с ЗИРа.  "Термін для подання такої заяви на сьогодні нормами ПКУ не встановлено. Але податківці у роз’ясненні підкатегорії 107.12 «ЗІР» рекомендують подавати до початку відпустки". Так что март ушёл.

Відповісти
  • ^^^
17.03.20 10:38

Некоторые предприятия уже пошли на карантин, как им оформлять самоизоляцию под медицинским присмотром, тем более, что закон еще не принят.

Відповісти
  • Наталья
17.03.20 10:51

Законопроект № 2220 уже готовится на подпись Президенту

Відповісти
  • АННА
17.03.20 11:11

почему забыли про единый налог?????? 

Відповісти
  • Тетяна
17.03.20 11:48

"Не нараховується і не сплачується плата за землю"-сюда входит аренда земли?

Відповісти
  • Алексей
17.03.20 13:21

Тетяна, что-то мне кажется, что нет. Освободили только "налог"

Відповісти
  • Алина
17.03.20 11:57

так що єсв за себе фоп може не платити за березень?

Відповісти
  • Инна
17.03.20 15:17

Алина, нужно принять  изменения в Закон о   сборе и уплате ЕСВ. А, здесь , только ПРЕДЛАГАЕТСЯ, ЗАКОНУ О СБОРЕ И УПЛАТЕ   ЕСВ, ПРИНЯТЬ такие изменения. Так  что, это только пиар.

Відповісти
  • Юлия
17.03.20 13:07

Алина, подождем до опубликования Закона

Відповісти
  • Евгения
17.03.20 12:08

гм.... а как это не начислять плату за землю и недвижимость? Она начислена с подачей декларации. Подавать уточнёнку, выходит, нужно? Или они документом снимут начисление в личном кабинете?

Відповісти
  • Татьяна
17.03.20 13:22

Евгения, в проекте предусмотрена подача уточненки.

Відповісти
  • Оксана
17.03.20 12:31

Евгения, декларация по земле может сдаваться за год, а может помесячно, п. 286.3 НК. Тем кто сдал за год может можно будет опоздать с оплатой...хотя кто их знает

Відповісти
  • Алексей
17.03.20 13:23

Оксана, думаю нужно будет какие-от дополительные доки (в тоже положение местноЕ) которое позволит сделать уточненку и поставить как льгота.

Відповісти
  • Любовь
17.03.20 12:10

А про стаж то ничего. Можешь конечно не платить ЕСВ, но в стаж эти месяцы не зайдут. Так что,,,, меры не очень то....

Відповісти
  • Бодра
17.03.20 12:14

Любовь,ну почему это? Там есть норма, что в стаж зайдут

Відповісти
  • Лариса
17.03.20 12:13

Алина.За март и апрель не платит, но в марте мы платим за февраль или как.

Відповісти
  • Надежда
17.03.20 12:16

Вообще супер! Отпуск за свой счет(+ доначисление до МЗП) + очередной отпуск (+ все налоги) + простой (2/3 заработка + доначисление до МЗП ) + НДС +акциз + аренда... Примерная схема 2х месячного карантина, быстрее он врядли закончится, исходя из Китайской схемы, но боюсь что с нашим сознанием двумя месяцами не ограничится. Прям чувствую как меня поддержит эта налоговая льгота!

Відповісти
  • Алла
17.03.20 12:18

Смешно....

Відповісти
  • Фунт
17.03.20 12:22

А такую фишку от налоговой, как налоговая нагрузка, не отменили?
Закончится вся эта катавасия и налоговая выпьет всю кровь, выпытывая почему уменьшилась нагрузка?

Відповісти
  • Mariya A.
17.03.20 13:03

Фунт, такой "фишки" никогда в законодательстве и не было. По сему и отменять нечего )))
А кровь пьют не иначе, как с согласия "донора".

Відповісти
  • грустьпечальтоска
17.03.20 13:30

а по земле и недвижимости надо будет уточненку подавать наверное. Ведь начисления уже светятся в кабинете. Если не заплатим то недоимка вылезет...

Відповісти
  • Маргарит
17.03.20 13:50

Я так понимаю необходимо подавать уточненные декларации на уменьшение по налогу на землю и по аренде за февраль 2020 - срок начисления 30.03.2020 и март - срок 30.04.2020.

По недвижимости вопрос необнозначный, так как отчет квартальный. Срок начисления 1кв. - 29.04.2020г. Как я понимаю в Законе указано подать уточнения за соответствующие месяцы, срок начисления и уплаты которых приходиться на март-апрель, по логике это февраль и март...тоесть январь нужно все таки оставить (1/3 суммы)  от 1кв.2020г.

Відповісти
  • ЯЯЯ
17.03.20 13:55

И ХДЕ они "введены"? Тут я вижу только "предлагается освободить", сомневаюсь что они такую дырку в ПФ сделают.

Відповісти
  • Елена
17.03.20 14:19

ЯЯЯ, а я думаю сделают, зелёному презу нужно ж сделать хоть что-то, так вот с барского плеча.

Відповісти
  • Инна
17.03.20 15:13

Елена, В законопроекте было  и про ЕН, лучше бы    освободили от него. А, то действительно в ПФ и так нет средств, так еще и не уплата за два месяца.  Так, еще же  и   нужно  принять  изменения  в Закон о сборе и уплате Единого Социального   взноса. В результате имеем следующую картину:  ЕН - не освободили на два месяца,  ЕСВ- нужно принять изменения в другой закон.

Відповісти
  • Непонятно Ничего
17.03.20 14:16

Нужны разъяснения:
1. Налог на землю и Аренду земли Юрлица в марте за февраль и в апреле за март платят или нет? Уточнёнку сдавать или нет? Если да, то до какого числа?
2. Налог на недвижимость нежилую в марте за февраль и в апреле за март платят или нет? Уточнёнку по году сдавать или нет? До какого числа?
3. Юрлиц за несвоевременную оплату и подачу отчётов штрафовать будут?
4. Что с уравнемерами на АЗС с 1.04.2020? Про них забыли?
 

Відповісти
  • Татьяна
17.03.20 15:42

Непонятно Ничего, в проекті пільги за період с 01 березня по 30 квітня.

Відповісти
  • Светлана
17.03.20 14:23

все эти налоговые льготы рассчитаны на лохов,не вижу ничего льготного для себя. Кстати ,не забудьте запастись справочкой из ТПП,что это был форс-мажор.У ГНС короткая память.

Відповісти
  • ИринаКиев
17.03.20 23:31

Светлана, очень короткая...

Відповісти
  • Лариса
17.03.20 15:01

Светлана,форс-мажор приняли на законодательном уровне

Відповісти
  • Ольга
17.03.20 15:59

Лариса, НКУ тоже и что? налоговикам периодически плевать на НКУ, свои письма важнее

Відповісти
  • злой клоун
17.03.20 16:26

что будет после 30 апреля, июня - закончится пандемия? люди !! это новая реальность!!! нам придется в ней жить, как минимум 1,5 года, а то и больше!!!!!!!!!!!!  болтология эти законопроекты.

Відповісти
  • ИринаКиев
17.03.20 23:32

злой клоун, уже как будет так и будет,  жизнь на этом не заканчивается.... а вот паниковать не стоит...

Відповісти
  • ольга
01.04.20 21:42

Закон уже опубликован?

Відповісти