Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


23.03.20
15195 21 Друкувати

Щодо звільнення нараховування та сплати плати за землю

Хто звільняється від нарахування та сплати плати за землю?

Зміни, які Закон № 533 вносить до ПКУ, передбачають, що не нараховується та не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

За вимогами ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Податкові декларації з плати за землю за 2020 рік вже подані платниками податків. Однак змінами, які вносить Закон № 533 передбачено, що для зменшення податкових зобов’язань з плати за землю за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року платники мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій мають відобразити зміни податкового зобов’язання зі сплати плати за землю за відповідні місяці.

Таким чином, зменшення податкових зобов’язань по платі за землю за березень-квітень 2020 року для юридичних осіб буде здійснюватися виключно шляхом подання платниками податків уточнюючих податкових декларацій.

ФОП в частині нарахування та сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності прирівняні у правовому статусі до юридичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності.

Якщо фізичні особи – підприємці мають правовстановлюючий документи на земельну ділянку, такі особи також самостійно обчислюють розмір плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) шляхом подання податкової декларації.

Враховуючи зазначене, якщо право на земельну ділянку оформлено відповідно до вимог Земельного кодексу України на фізичну особу – підприємця, то така особа має право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за березень-квітень 2020 року.

Звільнення не поширюється на фізичних осіб – громадян, не суб’єктів підприємницької діяльності, оскільки норми, які вносить Закон № 533 до ПКУ, передбачають, що звільнення стосується лише ділянок, які використовуються у господарській діяльності.

За матеріалами ДПСУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ольга
23.03.20 08:06

предприятие недвижимость сдает в аренду .аренда земли и налог на недвижимость попадает ли к сдаче уточненки 

Відповісти
  • Гражданин
23.03.20 08:28

Если используется в хозяйственной деятельности то необходимо подать уточненку. Если подает в Медке или электрон.кабинет отключите ( расчет автомат) 

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 08:51

Вопрос 1- вот сейчас надо платить аренду за февраль. Получается, сейчас нужно заплатить в любом случае, потом следующие 2 месяца не платить (при условии подачи уточненки)?

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 08:51

Вопрос 2 - кода следует подавать уточненку?

Відповісти
  • Наталия
23.03.20 09:59

Светлана,Вопрос  3 - чем заплатить за февраль, когда все на карантине, предприятие не имеет возможности работать?

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 10:13

Наталия, вопрос хороший, потому и интересуюсь. Сейчас эта проблема острая - надо срочно искать деньги на оплату за февраль. Но про февраль по ходу речи нет. Есть начисление и уплата за март-апрель, в марте оплата за февраль. Про это ни слова 

Відповісти
  • Из Харькова
23.03.20 09:04

Инспектор консультировала, за март уточненка до 20.04.20

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 09:07

Тогда вопрос - если подавался годовой отчет в начале года - уточненку надо за год или можно таки по каждому месяцу?

Відповісти
  • Постійний читач
23.03.20 09:42

Звітний період був - рік.
отже уточнюючий також рік.
Платник має право подавати помісячно звітну. В такому випадку вони не подають за 03 і 04 місяці. і все

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 10:10

Постійний читач, так а какие тогда сроки подачи уточненки годовой?

Відповісти
  • Анастасия
23.03.20 12:49

Светлана, не предусмотрены законом сроки подачи уточненки.

Відповісти
  • ольга
23.03.20 10:30

предприятие сдает в аренду нежилое помещение  вид дуятельности не оснвной это является ли хозяйственной деятельностью

Відповісти
  • бух
23.03.20 12:27

а платникам єдиного податку 4 групи,куди входить плата за землю,зменшення податку не має?

Відповісти
  • ???
23.03.20 21:10

бух, меня тоже этот вопрос интересует. Что единьщики 4й группы платят по полной?

Відповісти
  • Елена
23.03.20 13:50

Добрый день. Подскажите, пожалуйта, как правильно теперь подать декларацию по арендной плате на землю. Нужно уменьшить годовую сумму налога за вычетом двух месяцев?

Відповісти
  • Мария
23.03.20 15:20

Елена,да

Відповісти
  • Наталия
23.03.20 15:17

Елена, уменьшаете сумму годовую за вычетом двух месяцев. Я сегодня консультировалась  в налоговой. Отключаете автоматический расчет.

Відповісти
  • Светлана
23.03.20 15:54

Вопрос - в какие сроки лучше всего зарегистрировать эту уточненку? Годовую уточненку. Я вот думаю, что наверное надо бы сдавать ее до конца марта, чтобы у них там по годовой декларации не настало время затребовать оплату за март в следующем месяце. Хотя, если посмотреть в электронном кабинете, то там уже есть разноска по месяцам до конца года...

Відповісти
  • дина
23.03.20 20:25

я оплатила сразу весь 1й квартал в платежке это отражается..надеюсь..это не важно..если будет уточнення..

Відповісти
  • Катя
24.03.20 13:44

Як правильно заповнити уточнюючу по земельному податку? Маю на увазі 3 розділ.

Відповісти
  • Виктория
30.03.20 12:36

Вопрос - если мы арендуем пустые земельные участки, которые в хозяйственной деятельности не участвуют, то за них платить надо?

Відповісти