Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


21.04.20
146674 99 Друкувати

Бенефіціарні власники: коли бігти?

Винокуров Дмитро головний редактор журналу "Податки & бухоблік"

Через тиждень запрацюють правила подання інформації про бенефіціарів юросіб. Саме з 28 квітня наберуть чинності зміни до Закону про держреєстрацію № 755-IV.

Чим нові правила відрізняються від старих?

Всім!

1. Всі подаватимуть інформацію.

2. Робити це потрібно буде частіше.

3. Штрафи за неподання будуть болючішими.

Хто такий бенефіціар?

Кінцевий бенефіціарний власник — це фізична особа, яка контролює діяльність підприємства.

Два критерії:

1. Фізична особа.

Якщо у підприємства засновник-юрособа, то він не кінцевий бенефіціар. Як кажуть французи: chercher l'individu, тобто шукайте фізособу.

2. Контролює.

Головна ознака — володіння часткою не менше 25 %.

Володіти можна хоч прямо, хоч через ланцюжок пов'язаних осіб.

Приклад.

Спочатку був Вася. Він заснував ТОВ «Роги і копита» з часткою 60 %. Потім це ТОВ заснувало ТОВ «Скотний двір» з часткою 50 %. В результаті Вася — бенефіціар у ТОВ «Скотний двір», хоча в реєстрі його учасників Васі немає.

Бенефіціара може і не бути зовсім. Але про це теж треба заявити.

Якщо серед учасників немає юросіб-нерезидентів, то держава зазвичай сама бачить бенефіціарів, в т. ч. по ланцюжку. Бачить, але все одно хоче цю інформацію отримати окремо.

Причому сильно хоче. Якщо не отримає — загрожує штрафом.

Штраф

Наразі є штраф за неподання інформації про бенефіціарних власників: від 5100 до 8500 грн (ч. 6 ст. 166-11 КпАП).

Думали, великий штраф? Помилялися.

Через тиждень буде новий розмір — від 17 тис.  до 51 тис. грн!

Це адмінштраф. Тому:

1) покарають не юрособу, а директора;

2) застосовується строк давності 3 місяця (ст. 38 КпАП).

Класична реформа:

— штрафи в рази збільшили;

— сферу дії розширили;

— обов'язків ввели більше.

Із штрафами з’ясували. Далі з приводу сфери дії всього цього.

Кого стосується?

У цій частині є тільки одна гарна новина. Але і вона не новина.

У ФОПів немає бенефіціарних власників. Тому ФОПів ця справа не стосується. Сам на себе він таку інформацію не подає.

Але якщо засновник підприємства — фізособа і він до того ж ФОП, то, зрозуміло, така фізособа може бути бенефіціаром підприємства. І підприємство такого фізика засвітить.

Позбавили від подання інформації також політичні партії, профспілки, адвокатські об'єднання, ОСББ, держоргани і держ- і комунальні підприємства.

Решта повинні. Власне, як і завжди.

Багато хто до 28 квітня взагалі не парилися про бенефіціарів. Знаєте чому?

Тому що якщо засновники юрособи — виключно фізособи і вони ж бенефіціарні власники, то інформацію про бенефіціарного власника подавати було не потрібно.

Ключове тут «було не потрібно». З 28 квітня цієї поблажки в законі не буде. Хоча навіть офіційні органи подекуди роз'яснюють, що й надалі в такій ситуації подавати нічого не потрібно. Наприклад, Офіс великих платників ДПС. Але це не так. У Законі після 28 квітня такої поблажки немає, і консультація від податківців не врятує.

Коли подавати?

Є кілька випадків.

Усі вони обов'язкові. Але розділю їх на очевидні і небезпечні.

Очевидні

Інформацію про бенефіціарів потрібно буде заявити при реєстрації юрособи, при внесенні змін до даних Єдиного реєстру, при переході юрособи з модельного статуту на звичайний і навпаки.

Ці випадки очевидні, адже подання даної інформації прямо названо в законі у складі реєстраційного пакета документів. Потрібно буде обов'язково подати, і в загальному випадку не проґавиш. Отже, не порушиш і ризик штрафу мінімальний.

Небезпечні

Тут їх декілька.

1. Підтримка актуальності інформації

Якщо відбулися зміни, то держреєстратора потрібно повідомити протягом 30 робочих днів з дня змін.

Але навіть якщо бенефіціари не змінювалися останні 20 років і наступні 20 років не планують змінюватися (дай Боже їм здоров'я), то не розслабляємося. Підтверджувати відомості про бенефіціара потрібно щорічно (!). Строк такий: щорічно з наступного року з дати реєстрації протягом 14 днів.

Є питання застосування цього строку у перехідний період. Але, сподіваюся його владнають.

2. Пастка для діючих юриків

Всі юридичні особи, які зареєстровані до 28.04.20 р., зобов'язані подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціара і структуру власності.

Зробити це потрібно протягом трьох місяців (!) з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджено форму і зміст структури власності (п. 4 Перехідних положень Закону № 361).

Сьогодні цих форм ще немає. Тому не пропустіть момент їх появи і протягом трьох місяців після цієї дати подавайте інформацію.

На сайті Бухгалтер911, звичайно, інформація буде.

Ніяких спеціальних карантинних відстрочок на цю тему немає. Є лише заклики відтермінувати набуття чинності законом. Але поки тільки заклики.

Головний висновок: до появи форм навіть не смикаємося.

Після появи піде відлік 3 місяців. Їх важливо не проґавити.

 

Дмитро Винокуров, головний редактор «Податки & бухоблік»

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ar4ik
21.04.20 07:55

Спасибо, всё понятно объяснили.

Відповісти
  • Ніка
21.04.20 11:31

Это будет платно или бесплатно ?  Как можно подать в электронном виде? Если это будет форма 3 , то можно ли  одновременно подать другие изменения в гос.реестре ? 

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:06

Ніка, 1. Если подтверждение данных о бениках - бесплатно.
2. Если подают старички (зарегистрированные до 28.04.2020) - должно быть бесплатно, т.к. это по сути приведение данных в соответствие с требованиями закона (а Закон о госрегистрации в таком случае разрешает не платить админсбор). Но практика как всегда дама непредсказуемая 
3. В электронном виде Закон о госрегистрации предусматривает, но нужно отслеживать появление возможности подачи в Он-лайн будинку ютсиції https://online.minjust.gov.ua/
Право подать и возможность подать - это две большие разницы ;)
4. Думаю, можно одновременно с другими рег действиями проводить. Но тогда нужно учесть, что админсбор точно придется заплатить.

Відповісти
  • Гарри К.
21.04.20 08:22

.. осталось уточнить только: кто должен нести пакет документов - лично собственник тащиться в рег.палату, представитель с доверкой (опять же- у нотариуса заверенная, или печатью юрика просто скрепленная)???

Відповісти
  • Наталья
21.04.20 08:54

Гарри К., можно по доверенности (как и любое регдействие). Вот только придется ее удостоверять нотариально... (см. ч. 5 ст. 6 Закона о госрегистрации) Изменения по этому поводу были внесены в госрегистрационный закон в 2019 году.

Відповісти
  • 9991
21.04.20 11:13

Наталья, а если это три физ.лица? может директор подать без доверенности?

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:00

9991, да, может. Там же заявитель - юрлицо, а не каждый бенефициар

Відповісти
  • Наталья
21.04.20 08:35

Можно ли будет подать данную "макулатуру" к электронном виде с ЭЦП?  Или будет по принципу: нам не надо, чтобы вы работали, нам надо, чтобы вы мучались. В данном случае в очередях к гос.регистратору, сто раз переписывая бланки.

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:02

Наталья, можно отследить в Он-лайн будинку юстиції 
https://online.minjust.gov.ua/
А так, Закон предусматривает он-лайн подачу. Но предусматривать и иметь возможность подать - это две большие разницы ;)

Відповісти
  • Сергій
21.04.20 12:08

Дмитро Винокуров, дякую за статтю, але ТОВ «Роги і копита» заснував  Остап, а не Вася! 

Відповісти
  • Ирина
27.04.20 09:52

Сергій, Вы только на это обратили внимание? А нужно было обратить внимание на суть вопроса!

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 12:22

Сергій, дякую за відгук. Згоден. Але після алюзії "Спочатку був Вася" (як відомо спочатку був не Вася) я вирішив, що далі вже можно без Остапа та зіцголови Фунта :)

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 09:44

Наталья, можно будет и в электронной. 1. Документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. (ст. 17 Закона № 755). 

Відповісти
  • Елена
21.04.20 16:40

Дмитрий Винокуров,подскажите,а каим образом можно будет подать в электронной форме? через какую программу?

Відповісти
  • Галина
21.04.20 12:53

Дмитрий Винокуров, подскажите, пожалуйста, а как их подать в электронке? На сайте госрегистратора?

Відповісти
  • Ніка
21.04.20 11:01

Дмитрий Винокуров, а через яку програму ???? Пробувала зареєструватись на Інформаційно ресурсний центр (ІРЦ) не виходить .

Відповісти
  • ок
21.04.20 10:39

Дмитрий Винокуров, в электронной - это замечательно. Но как бы с тем, что паспорт-книжечка должен быть нотариально заверен? 

Відповісти
  • Оксана
06.05.20 13:27

Паспорт відноситься до документів, які не можливо завірити нотаріально

Відповісти
  • Непогода
21.04.20 12:37

ок, а в случае ID-карточки у бенефициара нужно будет нотариально заверять еще и выписку из демо-реестра?1

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 12:25

ок, "У випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання нотаріально посвідченого документа та/або документа, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, та/або нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника".(наказ Мінюсту N 359/5).

Відповісти
  • Непогода
21.04.20 12:50

Дмитрий Винокуров, так как похода к нотариусу не избежать, то можно ли через нотариуса подать эти сведения о бенефициаре в реестр? Нотариусам же позволено регистрировать бизнес, проводить изменения касательно того или иного предприятия?

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:08

Непогода, нотариусы могут проводить любые рег действия. Вот только не всякий нотариус их проводит. Плюс обойдется дороже.

Відповісти
  • Вікторія
21.04.20 10:29

Дмитрий Винокуров, не знайшла у ст.17 фрази про електронну форму. Можна докладніше, який пункт, або абзац?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 12:32

Вікторія, перепошую  Чуть вище. ст. 14. Докладніше див. у наказі Мінюсту N 359/5 з урахуванням останніх змін (які зокрема стосуються нюансів подання у електр. вигляді інформації щодо бенефіціарних власників).

Відповісти
  • Вікторія
21.04.20 12:45

Дмитрий Винокуров, дякую, "использованием средств электронной идентификации с высоким уровнем доверия" це може бути звичайний ЕЦП?

Відповісти
  • Галина
21.04.20 10:15

Дмитрий Винокуров, на сайте госрегистратора? Где эту форму хотя бы посмотреть? 25 лет предприятие существует, ни разу такое не подавали. У предприятия 2 участника, у одного 89%. Только этот будет конечным бенефициаром?

Відповісти
  • ок
21.04.20 10:39

Галина, так формы ж еще не утвердили. что смотреть? 

Відповісти
  • Злой бух
21.04.20 08:51

да, Важные и ооочень важные сведения, от них зависит финансовое положение страны и   если их не подать в стране дефолт объявят.

Відповісти
  • Алла
21.04.20 10:09

Злой бух, финансовое положение страны улучшиться после таких бешеных штрафов на ровном месте. Обязательно найдутся предприятия, которые забудут в течении 14 дней подать сведения

Відповісти
  • Елена
21.04.20 09:38

Кто б сомневался.... как всегда в нашей стране все через Ж...
Об этом говорили с нового года, а формы еще не сделали...

Відповісти
  • Ира
21.04.20 09:47

Елена, это прекрасно, что форм нет. нет форм - не нужно ничего подавать. Пусть еще пару месяцев потянут. Я не расстроюсь

Відповісти
  • Елена, Мариуполь
21.04.20 12:00

Ира,ага, хорошо бы, только сдается мне, что формы-таки будут числа 28- 29 апреля.

Відповісти
  • Ната
21.04.20 09:50

А если б в указанном примере Вася владел не 60%, а 40% - он был бы бенефициаром?

Відповісти
  • Наталія
21.04.20 10:25

Ната, " володіння часткою не менше 25 %."

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 10:06

Ната, с точки зрения критерия 25 % он в этом случае не бенефициар (0,4*0,5=0,2, а нужно не менее 0,25). 

Відповісти
  • Ирина
21.04.20 09:56

Ната,Главный признак — владение долей не менее 25 %.

Відповісти
  • Ната
21.04.20 11:06

Спасибо всем за ответы

Відповісти
  • Татьяна
21.04.20 10:00

Боюсь, что формы появятся за неделю до истечения 3-х месячного срока и будем мы скакать как зайцы. И никто не вспомнит о  короновирусе - здесь дела государственной важности. 

Відповісти
  • ок
21.04.20 10:36

Татьяна, когда бы они не появились - у нас есть 3 месяца с момента их появления. появятся через год - значит через год и 3 месяца подадим  

Відповісти
  • ИринаКиев
21.04.20 22:32

ок, 3 месяца со дня вступления в силу  этого гадкого документа, а не появление форм

Відповісти
  • Mariya A.
21.04.20 10:02

Однозначно надо валить!
Пессимисты интересуются - куда?..
Оптимисты - когда?..
Реалисты - кого?..

Відповісти
  • Ева
21.04.20 10:15

Mariya A., если начать с решения третьего вопроса "кого"
, то первые два отпадут.

Відповісти
  • Алена
21.04.20 10:03

Скажите, а сведенья о конечном бенефециаре подают все без исключения, если юрик 3 года как создан и изменений не было, все равно нужно подавать.

Відповісти
  • ок
21.04.20 10:37

Алена, все

Відповісти
  • Лара
21.04.20 10:05

Раз электронкой можно подавать, то это уже хорошо. Потому что отправить д-ра, он же собственник, он де бенефициар - проблемка еще та. Хорошо бы, что б они вообще забыли эти формы слепить. Я думаю, никто б особо не расстроился

Відповісти
  • SHADOW
21.04.20 10:10

главное, чтобы у "этих" была возможность принять в электронном виде. а то в законе можно, а реально окажется "фигвам"

Відповісти
  • Вікторія
21.04.20 10:30

Як подавати кооперативу, 260 членів кооперативу?

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:10

Вікторія, а у вас все 260 владеют долей в 25 %?

Відповісти
  • Наталья
21.04.20 10:37

Помню очень давно, мы подавали госрегистратору каждый год ,в течение 14 дней от даты регистрации, форму 6 подтверждение ведомостей, тогда еще возмущалась, что если у гос.регистратора не проводили никаких изменений, значит ничего не поменялось, а если проводили у них и так высветиться, но штрафы были минимальные, а теперь новое это хорошо забытое старое, но с огромными штрафами.

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:11

Наталья, да, штрафы минимальные. Но НДС-а из-за такой фигни можно было лишиться запросто

Відповісти
  • Мария
21.04.20 11:59

Просто идет откат власти и надо, чтобы народ был занят и испуган. Также им надо знать у кого отжимать бизнес - сами принесите и покажите хозяев (((

Відповісти
  • наталья
21.04.20 10:44

Як подавати садовому товариству?

Відповісти
  • Галька
21.04.20 14:23

наталья,у вас есть кто-то, кто владеет 25% товарищества???

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 12:35

наталья, виключеняя. Цитата з ЗУ № 755: "9) інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об'єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об'єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об'єднань, адвокатських об'єднань, торгово-промислових палат, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій): прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження, країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), а також повне найменування та ідентифікаційний код (для резидента) засновника юридичної особи, в якому ця особа є кінцевим бенефіціарним власником, характер та міра (рівень, ступінь, частка) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу). У разі відсутності в юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник - юридична особа, вноситься обґрунтована причина його відсутності;"

Відповісти
  • Юлия
21.04.20 11:45

наталья,не подаете. Хто не подає інформацію

Інформація про кінцевого бенефіціара юридичної особи не подається, якщо y юрособи усі засновники - фізичні особи є бенефіціарами (п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону №755). Від редакції: Але це правило діє до 28 квітня. Після цієї дати потрібно буде повідомити про всіх своїх бенефіціарів. Про це ми писали тут. 

Також відомості про бенефіціарів не подають: громадські формування; адвокатські об'єднання; ТПП; об'єднання співвласників багатоквартирних будинків; релігійні організації; державні і комунальні підприємства; державні органи, органи місцевого самоврядування та їх асоціації.

Відповісти
  • Алена
21.04.20 11:10

наталья, только хотела задать такой же вопрос, еще и ОСББ  они тоже юрики?

Відповісти
  • Юлия
21.04.20 11:45

Алена, не подаете, выше ответила

Відповісти
  • ИРИНА
21.04.20 11:10

На предприятии 2 бениф., а одного бениф. найти нет возможности. Что  тогда?

Відповісти
  • Наталья
21.04.20 11:20

Алена, ОСББ написано, что подавать не нужно. А вот неприбыльные организации почему-то должны сдавать.

Відповісти
  • Аля
21.04.20 12:19

а можно их всех послать? Далеко и надолго? Какой практический смысл у всей этой ахинеи? Не ну штрафы содрать понятно. Им что повылазило и они не видят кто конечный бенефциар (особенно если это физ лицо). Задолбали. А если подача доков е будет организованна в электронном виде, то поздравляю нас с очередными толпами к госрегистраторам((((( Дебилы, иначе не скажешь((((((

Відповісти
  • Наталья
22.04.20 09:13

Аля, они надеятся, что вскроются реальные бенефициары 

Відповісти
  • Ирина
21.04.20 12:19

а кто уполномочен штрафовать ?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 13:02

Ирина, 
мы говорим о штрафе по ст. 166-11 КоАП. поэтому
Стаття 255. Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення...центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (...стаття 166-11);

Справи розглядають суди (ст 221)

Відповісти
  • Ирина
21.04.20 13:44

Дмитрий Винокуров,Спасибо. Я спрашиваю за практику применения
Я не подавала сведения по бенефициарам  ни разу ( предприятиям по 10 лет ) в прошлую волну тоже  грозили  штрафными   Никто  штрафы за не  подачу так   мне не начислил и не прислал .В суд тоже не приглашали))) " Особи , які  мають право ,,," слишком размыто  в данном   случае. Госрегистраторы  будут  составлять протоколы  ???  Кто-то сталкивался с такими протоколами ? спасибо

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 16:48

Ирина, аааа, вопрос по старой практике. Если и были случаи привлечения к ответственности, то буквально единичные. Массовых штрафов точно не было. Но не факт, что так будет и дальше. Собственно об этом то и речь материале, что проблем не было, но они могут появиться. Есть несколько принципиальных отличий. Во-первых, многих это раньше не касалось вообще, поскольку если есть только физики, то на них это вообще не распространялось (раньше). А туда попадает большинство наших юриков (один физик, 50/50 - самые распространенные варианты). Во-вторых, Закон не содержал такой жесткой регламентации на тему когда нужно обновлять данные. Сейчас появился четкий срок обновления данных + ежегодная обязанность их актуализации. Регистратор легко и оперативно может отлавливать случаи нарушений (как трехмесячного срока подачи, так и ежегодного). Т.е. поймать очень легко. С учетом размера штрафа я бы не закладывался на то никто этим заниматься не будет. 

Відповісти
  • Сергій
21.04.20 12:25

Дмитро Винокуров, дякую за статтю, але ТОВ «Роги і копита» заснував  Остап, а не Вася! 

Відповісти
  • анализы
22.04.20 14:35

Сергій, а ему не пофиг, думается ,что  Вася и "не дергаемся " звенья -одной цепи. Очень мало образованных людей на нашей территории

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 12:36

Сергій, Сергій, дякую за відгук. Згоден. Але після алюзії "Спочатку був Вася" (як відомо спочатку був не Вася) я вирішив, що далі вже можно без Остапа та зіцголови Фунта :)

Відповісти
  • ок
21.04.20 16:01

Дмитрий Винокуров, вот вам и важность инфы про бенефициаров. Не успели форму подать - а у Остапа уже "Рога и копыта" отжали 

Відповісти
  • Валентина
21.04.20 12:49

если есть два учредителя физ лица по 50% , то они и есть Бенефициары?

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
21.04.20 13:05

Валентина, да. В общем случае да. Но сделаю такую оговоку: "При цьому кінцевим бенефіціарним власником не може бути особа, яка має формальне право на 25 чи більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є комерційним агентом, номінальним власником або номінальним утримувачем, або лише посередником щодо такого права;" (Закон № 361).

Відповісти
  • Татьяна
21.04.20 12:56

Не скучно жить (или выживать?)

Відповісти
  • Любов
21.04.20 18:39

А чому нікого не хвилює, що ми повинні подати копії паспортів завірених нотаріусом? Кому, куда, попадуть ці копії ми не знаємо, а потім КРЕДИТи в банках на нас візьмуть?

Відповісти
  • ИринаКиев
21.04.20 22:39

Любов, я, например, столкнулась с тем,  что нотариус наотрез  отказалась заверять нотариально копию  паспорта,  сказала,  что этот  документ заверяет  владелец  паспорта  лично  своей  подписью

Відповісти
  • ок
21.04.20 19:02

Любов, или у предприятия бенефициар неожиданно изменится 

Відповісти
  • Непогода
21.04.20 20:19

ООО с единственным учредителем-физ.лицом-бенефициаром находится в стадии ликвидации. Надо ли подавать сведения по такому предприятию?

Відповісти
  • ИринаКиев
21.04.20 22:41

Благодарю Дмитрия Винокурова за содержательность и сдержанность статьи,  без  воды и распыленных  фраз, стиль написания изысканно лаконичный,  ПРОФИ!!!

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
24.04.20 11:38

ИринаКиев, спасибо большое на добром слове! Удачи Вам.

Відповісти
  • олена
22.04.20 07:40

ИринаКиев,саме це я теж хочу сказати автору! Дякую.

Відповісти
  • Татьяна
23.04.20 14:52

Поясните мне пожалуйста: если юридическое лицо на сегодняшний день имеет бенефициаров, информация про которые имеется в ЕДРПОУ, последние изменения в устав были в январе 2020 года, и в форме 3 мы опять их перечислили и подтвердили, и эти бенефициары не изменятся в ближайший год,  то нам все равно надо ПО-НОВОЙ подавать информацию про этих же бенефициаров с 28.04.2020 года??? Но ведь ничего не изменилось...?!

Відповісти
  • Оксана
24.04.20 09:25

Татьяна, я тоже не вижу логики подавать эту инфу, если бенефициары физ.лица или вообще одно физ. лицо. И так вся инфа есть. Зачем???

Відповісти
  • SHADOW
23.04.20 15:00

Татьяна, закон говорит. что да. 

Відповісти
  • Оксана
24.04.20 09:36

Прочитала в Законе ст. 9:
"У разі якщо засновниками юридичної особи є виключно фізичні особи, які є бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи не подається; "
Что это значит?

Відповісти
  • Наталья
24.04.20 10:35

Оксана, это значит, что если у юрика учредители - физлица (только физлица) и они же являются бенефициарами, то подавать какую-либо информацию не нужно.
Но! С 28.04.2020 г. этой фразы в Законе не будет!!! 

Відповісти
  • Оксана
24.04.20 11:41

Наталья, а в каком пункте закона 361 убирают эту статью? Я не нашла.

Відповісти
  • Наталья
18.05.20 16:08

Оксана, просто изложили в новой редакции ст. 9. Теперь этой фразы нет.

Відповісти
  • София
24.04.20 10:23

Дмитрий! Обожаю Вас читать. Все очень сжато, доходчиво и понятно. Успехов Вам!

Відповісти
  • Дмитрий Винокуров
24.04.20 11:38

София, спасибо. Очень приятно и мотивирует продолжать :) 

Відповісти
  • Иван
29.04.20 10:25

Дмитрий Винокуров,Спасибо.Главное понятно разъяснили.

2. Раньше бухгалтера встречались на семинарах налоговой, а теперь будем встречаться в  очередях у госрегистратора.

 «Всё возвраща́ется на кру́ги своя́» (Книга Екклесиаста, глава 1, стих 6).


Відповісти
  • Марина
24.04.20 15:35

Если дата регистрации юрлица попадает в трехмесячный срок, в течение которого надо подать информацию о бенефициарах, как определять срок для ее ежегодного подтверждения в течение 14 дней? Если, скажем, предприятие зарегистрировано 16 апреля, а 28-го вдруг опубликуют формы, то ему остается 1 день на подтверждение?

Відповісти
  • Татьяна
27.04.20 13:17

Марина, закон вступает в силу с 28 апреля 2020 года. Т.к. Ваше предприятие зарегистрировано раньше этой даты, оно должно подать форму не в 14-дневный срок, а в 3-месячный, как и все остальные.

Відповісти
  • Людмила
27.04.20 13:22

Вопрос к Дмитрию. Общественная организация со статусом неприбыльности. Учредители - 3 чел. со взносом в уставный фонд 0,00 грн. (2007 г.). Такие бенефициары тоже интересуют нашу власть?
Нужно  подавать?  
Солидарна с Софией. Благодарю Вас за публикации! 

Відповісти
  • Ольга
27.04.20 15:17

Стиль подачи подачи материала - супер.

Відповісти
  • Тетяна
29.04.20 09:52

Хочу Вам подякувати, так коротко та ясно все пояснили.До цього було багото прочитано,та ніякої конкретики.Дякую

Відповісти
  • Андрей
29.04.20 10:07

Может быть, в Аркадии волк и ляжет рядом с ягненком, но чиновник рядом с бухгалтером - никогда!

Відповісти
  • Олена
22.05.20 10:54

Подскажите, люди добрые:) утверждена ли форма по подаче?, нет нигде информации. спасибо

Відповісти
  • Юрий
29.05.20 15:08

в ТОВ 6 учасників, максимальний розмір частки одного з учасників 24%, у решти ще менший, кого вказувати бенефіціаром?

Відповісти
  • Екатерина
24.07.20 14:41

Подскажите до какого числа необходимо подать информацию? Формы утверждены?

Відповісти
  • Анна
22.06.21 11:31

Подскажите, как быть в ситуации, когда предприятие не работает в течении 5 лет и связь с одним из бенефициаров потеряна и соответственно невозможно нотариально заверить его паспорт? Какие действия в таком случае нужно предпринять, чтобы не получить такие огромные штрафы?

Відповісти