Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.04.20
11612 28 Друкувати

Затверджено порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів

Кабінет Міністрів України затвердив порядок функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів. Документ визначає механізм зарахування платниками коштів на єдиний рахунок, перерахування коштів з єдиного рахунку на бюджетні рахунки та повернення (врахування) помилково та/або надміру зарахованих коштів. Ефективне функціонування єдиного рахунку вирішить велику кількість технічних проблем при перерахуванні платежів, оптимізує діяльність податкових органів та спростить життя бізнесу.

Єдиний рахунок відкривається у Казначействі на ім’я ДПС. Платник податків повідомляє про наміри використання системи ДПС в електронній формі через електронний кабінет. Використовувати рахунок можна буде вже на наступний робочий день після подання заявки. Припинити його використання – не раніше 1 січня наступного року.

Через єдиний рахунок можна сплачувати податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний внесок, єдиний податок, рентну плату, а також інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Втім він не використовується для сплати податку на додану вартість та акцизного податку з пального та спирту. Таке виключення пов’язане з функціонуванням спеціальних систем електронного адміністрування цих податків. Окрім того, виключення стосується і сплати частини чистого прибутку (доходу) державними та комунальними підприємствами та їх об'єднаннями.

Спрощення для платників процедури розрахунків, безперешкодне управління через електронний кабінет переплатами та помилково сплаченими коштами, які виникнуть починаючи з 01.01.2021 року, уникнення негативних наслідків помилкової сплати, заощадження коштів у вигляді банківської комісії – є основними перевагами використання єдиного рахунку для платника податків.

Довідково

Єдиний рахунок – це рахунок, відкритий в Казначействі на ім'я ДПС, який може використовуватися платником для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС.

Функціонування єдиного рахунку запроваджено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» який набуде чинності 1 січня 2021 року.

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер 911 першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

За матеріалами КМУ

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Лора
29.04.20 17:34

обязательно надо будет пользоваться этим единым счетом? Это так неудобно...

Відповісти
  • Лариса
30.04.20 09:00

Лора,я читала, что не обязательно - по желанию плательщика. Но у меня что-то такое желание не возникает.

Відповісти
  • Татка
30.04.20 13:25

Лариса, на семинаре пол года назад говорили, что по желанию. И аудитор так хвалила, если такое будет. Мол, вы уехали в отпуск и не будете переживать, за то что не оплачет тот или иной налог Деньги на счете  есть и налоговая сама снимет.  По моему так еще больше переживаешь, что либо не тот налог налоговая оплатила, либо вообще не оплатила. Как по мне то не удобно. я сама контролирую сколько и когда платить.  и какой налог в первую очередь платить. 

Відповісти
  • Лора
30.04.20 12:51

Лариса, аналогично. желания такого нет. 

Відповісти
  • Наталья
29.04.20 17:42

"ЄСВ, Пенсійний фонд і тд". А какие платежи мы перечисляем в Пенсионный фонд? 

Відповісти
  • СержК
29.04.20 18:08

то нельзя с него, сё нельзя, таможню нельзя... правильнее его было бы назвать половинным, а не единым счетом... а вообще - даром не нать...

Відповісти
  • СержК
29.04.20 18:09

точнее - не половинным, а местами авансовым счетом для сборов наперед...

Відповісти
  • Wonder woman
30.04.20 08:37

Я, пожалуй, пока воздержусь от его использования)

Відповісти
  • Олена
30.04.20 09:22

При формировании выписки банка в 1С платежи разбрасываются по бух. счетам. В любой момент можно посмотреть сальдо и, если ошибка, - исправить. А если все платежи платить одной суммой сразу (например зарплатные) потом сидеть и выколупывать суммы по НДФЛ, ВС, ЕСВ? Наглядности никакой. 

Відповісти
  • 1)
04.05.20 15:21

+1 Олена, да и потом, если  что-то недоплатить , как будет налоговая будет определять, что именно недоплачено?

Відповісти
  • Татиана
30.04.20 09:29

"...сбережения средств в виде банковской комиссии - являются основными преимуществами использования единого счёта для налогоплательщика". А сколько и каких "не преимуществ"?

Відповісти
  • Непогода
30.04.20 12:42

Татиана, банковскую комиссию в 2-3грн. за платежку можно спокойно пережить.  А то пусти козла в огород.

Відповісти
  • *
30.04.20 12:27

Татиана, а комиссии прикрутить, неа?

Відповісти
  • Ольга
30.04.20 09:44

Исправте в последнем абзаце :Функционирование единого налога. Единого счета должно быть, как я понимаю.

Відповісти
  • Марина
30.04.20 09:47

Я хочу попробовать.Это удобно.Будет общая сумма на этом счете, а налоговоя будет с него списывать свои обязательства.И видна одна переплата, а не по всем налогам хвостики.НАДЕЮСЬ, может наивно, что это будет удобно.Сначала против элект.отчетности все возмущались, а сейчас попробуй сходи вн алоговую-напряг.

Відповісти
  • *
30.04.20 12:29

Марина, удобно это для ФОПа без наемников. У которого 2-3 налога. Забросил, и пусть дальше ковыряются. В других случаях лишний мониторинг и невозможность контролировать средства. 

Відповісти
  • Andrey
30.04.20 10:10

А при виплаті ЗП, банк як буде бачити сплату ЄСВ? Сканувати платіжки будемо?

Відповісти
  • Татьяна
30.04.20 10:46

Единый счет - лишит плательщиков проводить очередность платежей по своему усмотрению.
ПОСМОТРИТЕ  В КАКОЙ ОЧЕРЕДНОСТИ БУДУТ РАСПРЕДЕЛЯТСЯ СРЕДСТВА НА СПИСАНИЕ С ЕДИНОГО СЧЕТА!
А будут еще и такие моменты, когда вы будете думать, что у вас есть средства, например на уплату ЕСВ, а ДПС ошибочно начислил пеню и уже списал сумму. ( А доказывать ошибку ДПС придется долго) Или в бюджете дыра и ДПС (по принципу НДС) спишет сумму когда  ИМ выгодно.
У меня часто бывает такое : пополняю Спецсчет по НДС (25 числа), а через час их уже списали, пролетают транзитом.

Відповісти
  • Евгения
30.04.20 13:00

Татьяна, решительно согласна! Ибо, представьте, налоговая "ошибочно" поначисляла штрафов, пеней (у меня такое было по ЕСВ с ФОПом, потом, ой... ну это же компьютер начислил, а не я), быренько списала поступающие на текущие налоги средства, и текущие налоги не оплачены. На разборки с налоговой время будет уходить, а неоплаченные текущие налоги будут висеть. Отличный способ, хоть временно, но пополнить бюджет и прокрутить наши деньги.

Відповісти
  • Наталья
30.04.20 12:15

Коллеги, давайте все дружно использование единого счёта проигнорируем!

Відповісти
  • Непогода
30.04.20 12:48

Наталья, как бы не сделали этот "единый счет" добровольно принудительным. Чего можно ждать от этих "наперсточников"

Відповісти
  • Елена
30.04.20 12:22

Думаю, что слугам народа нужно оправдаться за высокую зарплату - вот сидят, придумывают всякую .**.ерню. Простите за несдержанность.

Відповісти
  • *
30.04.20 12:31

Единый счет требует и единого налога. Тут правильно описались. Ударение поставить в нужном месте. 

Відповісти
  • Ханна
01.05.20 10:21

и я против..мне такой счет не нужен..есть уже 315..

Відповісти
  • Шурик
01.05.20 11:08

Как на счёт баблишка на старых счетах, конфискуют? Или заявы с квитанциями банка годами отсылать, а те что 3 года пшик и усё, как усегда бывало.. Печерское казначейство в 2000-х через год украло, и до сраки те квитанции и законы. Прав был друг Федя из Афин, потомок аргонавтов -"все они малаки".

Відповісти
  • Наталія
01.05.20 19:05

Я б таку фігню не придумала б.Взагалі я думала що єдиний рахунок буде в бюджеті ,на який ми будемо перераховувати всі податки.А на таке я теж не згідна.

Відповісти
  • Наталія
01.05.20 19:08

То виходить що ми крім розрахункового рахунку в банку будемо мати (як захочемо) ще й казначейський рахунок (тобто ще один банк)- і яке тут полегшення?

Відповісти
  • с-т
01.05.20 23:10

Постоянный контроль состояния расчетов по налогам в личной карточке в кабинете-головная боль бухгалтеру обеспечена.Не забыли ситуацию,когда два или не помню сколько дней,налоги не были видны в карточке?На ушах стояли! У  нас же ГНС никогда не виновата.

Відповісти