Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


29.05.20
73404 40 Друкувати

Президент підписав закон, який звільняє "сплячих" ФОПів від ЄСВ

 Володимир Зеленський підписав Закон № 592-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо усунення дискримінації за колом платників)".

Зазначеним документом з 1 січня 2021 року скасовано обов’язок для фізичних осіб-підприємців на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).

Підлягають списанню суми недоїмки з ЄСВ за період з 1 січня 2017 року, нараховані підприємцям-загальносистемникам, якщо ними не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки. Для цього підприємці повинні протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, подати держреєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітність з ЄСВ за 2017 - 2020 рр, якщо вона не була подана раніше, та заяву про списання недоїмки та штрафів. 

Підприємців (загальна система або єдиний податок), які мають основне місце роботи, з 1 січня 2021 року звільнили від сплати за себе ЄСВ за місяці, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального.

Крім того, Законом доповнено перелік осіб, звільнених з 1 січня 2021 року від сплати ЄСВ, особами, які провадять незалежну професійну діяльність якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Такі особи зможуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також, з 1 січня 2021 року звільнено осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, від сплати за себе ЄСВ за умови взяття їх на облік як фізичних осіб-підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно в якості ФОПів та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Закон вступає в силу з 1 січня 2021 року, крім окремих положень, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування.

Текст Закону поки що не опубліковано. Після його публікації поговоримо більш детально про прийняті зміни.   

На цю тему пропонуємо вам статтю головного редактора журналу "Бухгалтер 911" Сергія Томашпольского ЄСВ з ФОП: маленька і велика перемоги 

 

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • ок
29.05.20 21:00

а до 21 года им время дали, чтоб всех неплательщиков поштрафовать успели? 

Відповісти
  • Андрій
04.06.20 09:51

На даний момент закон не діє так як вступає в силу лише з 2021 року. А що робити з уже виписаними вимогами та поданими у виконавчу службу листами про стягнення?

Відповісти
  • Сонечка
29.05.20 21:48

Крім того, скасовується обов’язок фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку).https://president.gov.ua/news/prezident-pidpisav-zakon-shodo-usunennya-diskriminaciyi-za-k-61381?fbclid=IwAR0qv87FxiqpxMUYATmY2YzgPNmCeXUJ_4dXPpQpzFROmq9moR2WCRueXZM

Відповісти
  • Шурик
30.05.20 02:27

Они же спящие. Никуда не пойдут, и ничего сдавать не будут.
Иллюзия деятельности лохотронщиков-правителей.
И почему 17-й год, если этот маразм введён был при злочынном режиме Яйценюха в 15-м.
Списывать надо было всё, и снимать с учёта автоматом.

Відповісти
  • данет
30.05.20 15:42

а потом говорят о каком то дефиците пенсионного фонда.  нет никакого дефицита. есть дармоеды которые не платят а получают

Відповісти
  • Тарас
30.05.20 20:59

данет,

Відповісти
  • Тарас
30.05.20 21:03

Данет, а Ви вважаєте, що пенсійний фонд отримує поповнення тільки з ЄСВ? Митниця, алкоголь, табак авто і т.д. Ось де потрібно хвилюватися.

Відповісти
  • 12
01.06.20 13:55

Тарас,правильно и еще недвижимость,ювелирные изделия,валюта... Это то что вспомнила.
Но больше всего это напоминает притчу об осле и хане .
Из Хаджи Насредина. (во придет 2021 год и ....)

Відповісти
  • Венеція
01.06.20 15:47

12,мобільний зв'язок,,,

Відповісти
  • Ангелина
12.03.21 19:13

В ПФ все ок ! Украинцы-предприниматели учили своих детей в ВУЗах Украины(Контракт)платили деньги и никто им не сказал,что они имеют право на налоговую скидку !А это оргомные суммы .Юридический -это 2 тысячи дол.США за 1 курс,др.серьезные Вузы не меньше!Эта налоговая скидка осталась в государстве и в ПФ тоже !Покупали авто в салоне и при оформлении платили в ПФ от 6000грн(предприниматели так же платили,двойной ПФ !)),даже при покупке валюты платили в ПФ.Меньше воровать надо президенту и власти и тогда всем ватит!

Відповісти
  • Ирина
30.05.20 16:58

Необходимость предпринимателям без деятельности платить ЕСВ хоть как то стимулировала их прекращать регистрацию. Теперь в налоговых опять будут числиться огромное количество "пустых" предпринимателей. У налоговых якобы много работы по их учету, а поступлений в Пенсионный Фонд нуль. Что касается списания долгов "пустых" предпринимателей по ЕСВ, делать это целесообразно при наличии их заявления о закрытии  прекращения регистрации. Такое впечатление, что президент и правительство задалось целью угробить пенсионные поступления в бюджет.

Відповісти
  • 12
01.06.20 13:57

Ирина,ой ой ну прям надорвались вести кучу пустых предпринимателей.

Відповісти
  • Облікове Діло
31.05.20 14:38

Ирина, таке враження, шо ви не бух, а працівник дпс.

Відповісти
  • ок
31.05.20 12:48

Ирина, так и прописано, что долги спишут, если подадут на ликвидацию

Відповісти
  • бух
04.09.20 13:59

ок,подали отчеты сдали но дфс прислало письмо що нема підстав списувати есв. еще штраф добавили и пеню

Відповісти
  • Олег
31.05.20 22:49

а то что я платил лет 10 и на работе есв и как предприниматель, мне 2 пенсии будут платить или двойной стаж может посчитают?

Відповісти
  • Сонечка
01.06.20 17:26

Олег,по правилам-должны получать повышенную пенсию,не мини малку,вы в выигрыше

Відповісти
  • Ника
01.06.20 00:22

Олег, для вашей пенсии будет учтен  доход в размере ФОП+МЗП. Скорее всего (для большинства), это будет значить две минималки..

Відповісти
  • ок
01.06.20 09:29

Ника, для большинства это будет минималка. т.к. ФОП с минималки + минимальная зп = минимальная пенсия. одна. а не две. если зарплата высокая, тогда конечно больше 

Відповісти
  • Татьяна
01.06.20 09:33

Было бы справедливо, если бы так называемый " спящий ФОП" -если нет деятельности 6 м-в закрывался сам. И тогда бы не возникали эти вопросы.  И инициатором таких закрытий должна быть ДПС.  У  нее есть все данные для этого.

Відповісти
  • С_Светлана
01.06.20 10:00

Татьяна, было бы справедливо, если бы ФОПам давали право самим решать когда им закрываться-открываться. У людей бывают разные обстоятельства приостановки деятельности, и не всегда есть смысл и возможности бегать к регистратору. А в пенсионном фонде при огромных чиновничьих пенсиях всегда будет нехватка средств, и   поступления от "спящих"  ФОПов вовсе не спасут ситуацию. 

Відповісти
  • Тарас
01.06.20 12:44

С_Светлана, а по моєму якщо навіть і всі в білу платили Єсв, то все одно ПФ був би з диркою. Вони собі ще більші пенсії призначили і штат роздули. А ел.каб. ПФ працює (читай- не працює) без постанови, яким чином приймати і обробляти звернення від громадян. То деж того Єсв набрати для такої організації процесу?

Відповісти
  • Денис
01.06.20 09:46

Не то обещал зеленский когда в президенты шёл!

Відповісти
  • 12
01.06.20 14:01

Денис,так он сказки рассказывал , а наш народ и поверил.
" У лукоморья дуб Зеленый златая цепь на дубе том . И днем и ночью кот ученый все ходит...."  и сказки нам рассказывает.

Відповісти
  • Галина
01.06.20 10:16

уточните пожалуйста - без деятельности или без прибутку? если работал, а прибыли в этом месяце не получил (убыток) - платить или нет ???

Відповісти
  • Татьяна
01.06.20 15:37

Слушайте, коллеги. Ввели налог на спящих СПД- было плохо, отменили налог- тоже плохо. А хорошо-то что? 

Відповісти
  • бух
04.09.20 14:00

Татьяна,да ничего не отменели, или двс пишет любіе письма чтоб не снимать ничего

Відповісти
  • Тарас
01.06.20 15:44

Татьяна, податок на оборот. Один для всіх. Відсотків три.

Відповісти
  • Тарас
01.06.20 16:19

А ще краще просто на чистий прибуток - якийсь розумний відсоток.

Відповісти
  • Владимир
01.06.20 17:28

Ура товарищи! 

Відповісти
  • Катя
02.06.20 15:18

Якщо ФОП на єдиному податку, одночасно являється найманим працівником на підприємстві, то з 2021 р. може не платити ЄСВ за себе?

Відповісти
  • Татьяна
02.06.20 16:11

Катя, если предприятие за вас платит ЕСВ ежемесячно, то , да, с 21 года, в этой ситуации вы, как СПД, платить за себя ЕСВ не будете.

Відповісти
  • Андрій
03.06.20 11:16

На жаль, цей закон не стосується тих, хто на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок), а таких було дуже багато яким нарахували ЄСП, пеню та штрафи. По друге, вступає в силу з 1 січня 2021р., а до цього часу у податкових купа часу щоб подати листи у виконавчу службу про примусове стягнення (з зарплати в першу чергу). Цей закон треба було приймати раніше і для всіх, а не тільки для тих, хто на загальній системі оподаткування. Пшик, який зараз показують як велике досягнення. Для тих, хто сплатив ЄСВ, штрафи не отримавши ніякого доходу ообливо болюче та образливо.

Відповісти
  • Тамара
03.06.20 21:10

А якщо з 2005 року не ведеться підприємницька діяльність? Підходили по інспектора (на той час по існуючому закону мали право самостійно ініціювати закриття суб'єкта підприємницької діяльності). Свідоцтво ПДВ анулювали. На ФОП заяви не присали і додаткових форм не заповнювали. По закону 2011 року в лютому 2012 року моє свідоцтво суб'єкта підприємницької діяльності втратило чинність. І ось вам! В листопаді 2012 року внесли в реєстр як ФОПа. Якась пришалепкувата дуринда зробила помилку, за яку мені нараховують декілька десятків тисяч грівень штрафів.

Відповісти
  • Роман
06.06.20 16:52

Тамара, у меня аналогичная ситуация!
в 2013, при создании электронных баз, внесли запись что мое св-во ФОП аннулировано по суду, а так как запись есть, и св-во уже не обязательно на 2013 год, то я автоматически снова стал ФОП.
об этом я узнал, когда Исполнительная 2 месяца назад мне заблокировала все счета, кроме ЗП карты.
пока выяснял ситуацию, тут узнал что приняли такой Закон.
будем бороться дальше...

Відповісти
  • Денис
09.06.20 13:48

Я правильно понял, что долги и штрафы спящим ФОПам на упрощёнке не простили?

Відповісти
  • Денис
09.06.20 13:45

Я правильно понял, что долги и штрафы по Есв не простили спящим ФОПам на упрощёнке?

Відповісти
  • Анна
10.06.20 15:16

Подскажите  пожалуйста.  У меня пришел  штраф на 30 000 тыс, в связи с этим законом если я сейчас в течении 90 дней закрою свой ФОП, и подам заявление  на списание.  То есть шанс , что мне не надо будет его платить?

Відповісти
  • Евгеній
20.06.20 22:01

Сплячим фопам на спрощеній системі оподаткування, і працюючим неофіційно борги не спишуть?

Відповісти
  • Алекс
02.07.20 19:15

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім пункту 5 розділу I цього Закону, що набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Відповісти