Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


28.05.20
18252 16 Друкувати

З 29 травня діють нові правила надання допомоги по частковому безробіттю

В газеті "Голос України" від 28.05.2020 р. № 87 опубліковано Закон № 591-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Закон набуває чинності вже завтра, 29 травня 2020 року. 

Законом передбачено, що на період з 02 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, Тобто, допомогу по частковому безробіттю звільнили від оподаткування ПДФО та ВЗ. 

Крім того, надано можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю не тільки працівникам, а й фізичним особам – підприємцям. 

При цьому збільшено термін для звернення роботодавцями або ФОПами за отриманням допомоги по частковому безробіттю з 30 календарних днів з моменту зупинення (скорочення) діяльності до 90 календарних днів.

Мінсоцполітики вже розробило оновлений порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Більш детально про це у матеріалі Як виплачуватимуть допомогу по частковому безробіттю підприємцям — розроблено порядок.

Також, на цю тему радимо Вам матеріал Допомога по частковому безробіттю: світить чи горить синім полум'ям?

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Татьяна
28.05.20 13:08

Мінсоцполітики вже розробило;
3-месяца карантин, а они только разрабатывают.
Потом -первое чтение, второе, внесение изменений, разработка бланков и т.п.  ТРУЖЕНИКИ! Боюсь переработаются и заболеют короновирусом.

Відповісти
  • Вячеслав
28.05.20 13:40

Простой нельзя, за свой счет нельзя. Вашу ж мать, Работодатели - это ванги и нострадамусы? Как они должны были заранее догадаться о том, что таким образом, прямо нарушая КзОТ, взяв с видения правильную формулировку, можно оформить частичную безработицу? Хорошо что у меня никто не требует этой компенсации и роботодатели нормальные попались, всем восьмерки два месяца проставили. Сочувствую тем, кто будет разгребать.

Відповісти
  • Тоже Елена
28.05.20 14:42

А мне вообще не понятно, что значит не будет облагаться с 2 апреля, если карантин  начался еще в марте в марте, что за бред.

Відповісти
  • Юлія
29.05.20 06:54

Опять бредятина. Мы финансирование получили с 01.04.2020г. Что делать с первым апрелем ? 

Відповісти
  • Влад
01.06.20 13:01

Юлія, а я б не удерживал. Любая госпомощь не облагается НДФЛ, но с этими изменениями я с такой позицией остался в одиночестве...

Відповісти
  • Александра
29.05.20 14:31

Юлія,наверно, удержать военный сбор за один день

Відповісти
  • Вита
29.05.20 09:52

А что с ЕСВ ?

Відповісти
  • Юлия
29.05.20 09:59

Вита, ЕСВ не начисляется. Ранее были разьяснения

Відповісти
  • Юлия
29.05.20 09:59

Добрый день. Подскажите пожалуйста, что людям ставить в тебеле, чтоб потом можно было оформить пособие по частичной безработице? Спасибо

Відповісти
  • Вита
29.05.20 10:40

Юлия,Тут треба розуміти, що те, чого вимагає для оформлення допомоги Порядок №306, а саме вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку зі зупиненням (скороченням) діяльності внаслідок карантину, не прописане в КЗпП. Ми і оформлюємо відповідний наказ тільки спираючись на ст. 47-1 Закону про зайнятість.
Тому це не простій, і не відпустки. Під великим сумнівом неповний робочий час. По суті, на сьогодні чітких роз’яснень від центрів зайнятості або від Фонду безробіття, що має бути зазначено в цьому наказі, немає. Тому йдемо за лінією найменшого спротиву.
Якщо працівникам скоротився робочий час частково, і в цьому наказі ми зазначили встановлення з певної дати неповного робочого часу, то в табелі зазначаємо фактично відпрацьовані години таких працівників із  позначкою «РС» (або з кодом 02). А невідпрацьовані години – з позначкою або «НД» (код 20), або «ІН» (з кодом 22), на ваш вибір.
Якщо ж в наказі зазначено скорочення робочого часу для працівників до нуля (йдеться про тих працівників, праця яких під час карантину зовсім не потрібна роботодавцям і які на роботу не виходять), можна зазначити позначку «ІН» (з кодом 22).
Так пишет Д-т-К-т

Відповісти
  • Юлия
29.05.20 10:43

Вита, а в отчете ЕСВ в 6 таблице как эти дни показывать? В Графе "Свой счет"? или ничего не показывать?... Столько вопросов с этим пособием...

Відповісти
  • Светлана
29.05.20 11:10

Юлия, за свой счет не ставим.... ставим галочку неполное рабочее время

Відповісти
  • Влад
01.06.20 13:04

Светлана, та елки-палки, шо вы все как тетки с ЦЗ, нету в отчете по ЕСВ галок, признак 0 или 1. Люди из-за вас фрустрацию испытывают. И так стреса с этой фигней по горло...

Відповісти
  • Елена, Мариуполь
29.05.20 13:33

В перечне документов для ФЗ есть справка о начисленном (или уплаченном) ЕСВ за 6 месяцев. Эта справка с номером типа J00.... или в произвольной форме подаешь заявку на нее?

Відповісти
  • Ирина
29.05.20 17:00

А как показывать такую помощь в 1 ДФ?

Відповісти