Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


01.06.20
47050 23 Друкувати

Діють нові форми заяв для державної реєстрації

З метою спрощення реєстраційної процедури, забезпечення зручного та інтуїтивного пошуку необхідної форми заяви, полегшення та прискорення процесу заповнення відповідних документів Мін’юстом затверджено нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації – вони діять з 1 червня 2020 року (наказ Мін’юсту від 19.05.2020 р. № 1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»).

Важливо, що замість старих 24-х форм заяв з 1 червня 2020 року використовуються лише дев'ять – вони згруповані переважно за видом особи, щодо якої проводяться реєстраційні дії.

Відтепер, незалежно від дій, які необхідно провести, наприклад, щодо фізичної особи – підприємця (реєстрація фізичної особи підприємцем, включення відомостей про фізичну особу – підприємця до реєстру, зміни відомостей чи припинення), завжди подається одна затверджена форма заяви.

Основні правила оформлення заяв, що подаються для державної реєстрації, такі:

1) заява заповнюється друкованими літерами;

2) якщо певна сторінка заяви не заповнюється через відсутність відомостей, що містяться на ній, така сторінка не підписується заявником і не подається;

3) друк заяви може здійснюватися з обох сторін аркуша;

4) при обранні певних полів у заяві проставляється знак «V» або інший подібний знак, що свідчитиме про обрання певного поля;

5) відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи під час державної реєстрації змін чи реорганізації юридичної особи заповнюються виключно у разі, коли такі відомості потребують оновлення у зв’язку з певними змінами відомостей про таких кінцевих бенефіціарних власників;

6) заповнення у заяві більше відомостей, ніж необхідно, не заборонено та не є підставою для зупинення розгляду документів (наприклад, для державної реєстрації припинення юридичної особи окрім обов’язкового внесення відомостей про ідентифікаційний код заявником може бути внесено відомості про організаційно-правову форму та назву. Аналогічно і при державній реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем).

Звертаємо увагу, що відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи чи засновника юридичної особи подають та в подальшому оновлюють усі юридичні особи, крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій. 

Увага! Подання заяв в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій здійснюється з дня розміщення на вебсайті Мін’юсту відповідного оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв.

Іншими словами, з 1 червня 2020 року заяви у зазначеній частині «не працюють» – потрібно дочекатися спеціального оголошення Мін'юсту. До появи такого оголошення як і раніше, у разі виявлення заявником бажання обрати спрощену систему оподаткування та/або зареєструватися платником ПДВ та/або включитися до Реєстру неприбуткових установ та організацій слід подавати окрему реєстраційну заяву.

Внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи буде здійснюватися після доопрацювання програмних засобів цього реєстру.

Ознайомитися із зазначеними документами, а також завантажити форми заяв можливо за посиланням «Форми заяв у сфері державної реєстрації».

Також для зручності заявників Мін'юст надав зразки заповнення заяв за посиланням.

Зверніть увагу! Ще не затверджено форму та зміст структури власності. Відтак, не стартував відлік трьох місяців, протягом яких необхідно подати держреєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника.

За матеріалами Мін’юст

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Надежда
01.06.20 08:28

И снова то же самое. Подача при изменении сведений и подача всем и всегда

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
02.06.20 21:51

по ссылке в образце заяви для ФОПа (припинення) – Минюст забыл прописать ФИО, т.е. кто будет смотреть в этот образец – будьте внимательны! 

Відповісти
  • Оленка
01.06.20 09:18

Не пойму, как теперь подавать заявление о применении упрощённой системы? 

Відповісти
  • Яков
02.06.20 21:41

Оленка, в налоговую через ЭК после госрегистрации

Відповісти
  • Татьяна
01.06.20 09:26

А о возможности подачи в электронном виде ни слова.
Главное создать очереди, чтобы было видно  работу этих структур.

Відповісти
  • Юлія
02.06.20 09:49

Татьяна, чекають припинення карантину щоб всі в чергу побігли, відразу форму і затвердять

Відповісти
  • Непогода
01.06.20 10:19

По поводу подачи заявления об упрощенной системы - непонятна фраза "... со дня размещения на веб-сайте Минюста соответствующего объявления о ВОЗМОЖНОСТИ ИЗБРАНИЯ ИЗБРАНИЯ УПРОЩЕННОЙ системы налогообложения.... путем заполнения соответствующих страниц заявления" ? Это как? Подал заявление госрегистратору и ждешь объявления, что тебе можно подать следующее заявление уже в части "упрощенки"? И сколько дней ждать этого разрешения?  И как быть теперь упрощенцам 3гр.,у которых сейчас регистрация плательщиком ЕН с даты госрегистрации?  Получается , что нужно будет подавать заявление "задним числом"? По формам заяв, тоже вопрос. Скачала, попробовала заполнить и ... Стр.4 формы 1 (заява об упрощенке) заполнить на компе пункт "місце провадження підприємницької діяльності" при выборе "інша адреса" не получается- подтягивается автоматически адрес регистрации. Разве, что в ручную заполнять это второе заявление? 

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
02.06.20 21:49

Непогода, никогда не подавал заяву по ЕН непосредственно при госрегистрации, поясняю – почему. В налоговой часто слышал, как плательщик спорил с инспектором, что он подал заяву госрегистратору, а инспектор говорил плательщику, что им эта заява не "дошла". В результате ФОП считал себя на ЕН (в реестре проверить поленился), а на самом деле налоговая и не думала его переводить. 
Заяву лучше подавать непосредственно в налоговую инспекцию в течение 10 дней (для 3 группы) – можно в эл. виде через ЭК в меню "Листування з ДПС" (в ЭК формы отчёта до сих пор нет), либо как отчёт через лицензионную программу Медок (в Медке форма отчёта, возможность отправки и получения квитанции –  есть).

Відповісти
  • не указано
01.06.20 10:24

На сайте Верховной Рады этих форм еще нет

Відповісти
  • не указано
02.06.20 11:12

не указано, Уже есть. Правда в формате Word.

Відповісти
  • Непогода
01.06.20 10:29

не указано, так они на сайте Минюста.

Відповісти
  • Виктория
01.06.20 10:28

А в электронном виде подать изменения к ведомостям уже нельзя? ДІЯ уже не поможет?

Відповісти
  • Сомневающийся Sкептиk
02.06.20 21:57

Виктория, Дія в этом плане не помощник. Хрен@вый сервис до ужаса. В конце мая регистрировал ФОПа 2 группы (с 1 июня). Заполнял в Дие. Смотрю подготовленную форму заяви, а в ней ставка 20% от минималки и нет возможности (я не увидел) выбрать меньшую. Хорошо, что заметил и удалил эту заяву и не отослал её госрегистратору, а направил в налоговую через ЭК после госрегистрации. Больше Дией для госрегистрации пользоваться не буду. Лучше по-старинке:  https://online.minjust.gov.ua/login

Відповісти
  • Непогода
01.06.20 10:41

Виктория, пунктом 3 приказа №1716/5 от 19.05.2020 предусмотрено:"3.Установити, що подання заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідно до затверджених цим наказом форм здійснюється:

в електронній формі – після доопрацювання програмних засобів, за допомогою яких такі заяви формуються у довільній формі, придатній для сприйняття їх змісту, відповідно до відомостей, передбачених для кожного виду заяв, про що на вебсайті Міністерства юстиції України розміщується відповідне оголошення;

в паперовій формі в частині обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій – з дня розміщення на вебсайті Міністерства юстиції України відповідного оголошення про можливість обрання спрощеної системи оподаткування та/або добровільної реєстрації як платника податку на додану вартість та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій шляхом заповнення відповідних сторінок заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

без внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних   осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про номер телефону та/або адресу електронної пошти засновника/учасника, керівника чи члена керівного органу юридичної особи – до доопрацювання програмних засобів цього реєстру."


Відповісти
  • Виктория
01.06.20 11:07

Спасибо

Відповісти
  • Непогода
01.06.20 10:43

Вопрос- сколько времени им понадобится для "доопрацювання програмних засобів" ?

Відповісти
  • Непогода
01.06.20 10:45

Тут же возник еще один вопрос. Вместе с новой заявой на упрощенку (стр.4 формы 1) надо ли подавать эту же заяву по форме, которую требует налоговая? 

Відповісти
  • Людмила
01.06.20 14:11

Ну вот почему нельзя  сеачала разработать условия,  порядок, формы, а уж потом  вводить в действие.  Такое  впечатление, что людей специально  сводят  с  ума : мы  вводим  с  1 июня, но бланков нет, структуры  собственности  нет, программа когда-то  заработает.  А я что, каждое утро должна начинать  день  с  просмотра  сайтов  Минюста, ГНС, Продслужбы и прочих-прочих?  Когда  же  бухгалтерской работой заниматься и интересами  фирмы?  Пройдёт  пару лет, нюансы  чиновниками "забудутся", и крайним останется кто ? Да, те кто с 01.06.2020 работал не по новым правилам госрегистрации ! 

Відповісти
  • Л.Н.
01.06.20 19:04

Помогите понять. Предприятие много лет работает на едином налоге. А сейчас , с 1 июня, надо будет ещё какие-то заявления на единый налог подавать Госрегистратору?

Відповісти
  • Наталья
11.06.20 12:16

Л.Н., если вы уже зарегистрированы единицами, то ничего никуда подавать не нужно! Речь идёт о регистрации плательщиком ЕН при государственной регистрации новых ФЛП и юрлиц

Відповісти
  • Наталья
11.06.20 12:16

*единщиками 

Відповісти
  • !!!
02.06.20 09:58

Предлагаю такой вариант: Платим за подтверждение беников, затем заполняем форму, которую еще придумывают печатными буквами, но в электронном виде подписываем эл. подписью и отправляем в Госреестр! И будет всем счастье и в бюджет денежки капнут и очередей не будет! Но жаль, этого никто из керователей  не прочитает и не вникнет!

Відповісти