Сайт для бухгалтерів №1 в Україні

Отримуйте
новини поштою!


31.05.20
9263 37 Друкувати

"Кабінет не кабінет»: про складнощі реєстрації ПН в останній день

Оксана Згур'єва, Голова Громадської спілки "Бізнес HELP"

Андрій Тамошюнас, податковий адвокат, партнер консалтингової компанії ADA Group.

В останні дні на функціонування електронного кабінету не скаржився, мабуть, тільки ледачий або ж той, хто не знає, що таке ПДВ. Левова частка претензій торкнулася втрати/неотримання квитанцій по відправленим на реєстрацію ПН/РК, пропажею показників, зависанням кабінету, що в підсумку вилилося в масову нереєстрацію ПН/РК.
Виходячи з досвіду попередніх років, уже зараз можна спроектувати подальшу ситуацію, а головне - її негативні наслідки! Але, оскільки часу залишається зовсім небагато, краще витратимо його з більшою користю ...

Що ж робити платникам в даній ситуації?

Постачальники. Як відомо, закон № 591 від 13.05.2020г. продовжив дію заборони на штрафи за порушення податкового законодавства (крім санкцій за порушення нарахування, декларування і сплати ПДВ). Все б нічого, але ось в кулуарах податкових органів вже почали «заїкатися» про те, що несвоєчасна реєстрація ПН є не що інше, як фактичне порушення порядку сплати ПДВ, а значить рятівний мораторій тут не працює! Ми в корені не згодні з вказаним трактуванням, але вважаємо за необхідне проінформувати платників про потенційні ризики. У будь-якому випадку, ми будемо стежити за розвитком подій та інформувати вас про офіційну позицію податківців.

Покупці. Правила ПКУ щодо останніх менш лояльні: право на включення до складу кредиту по НН/РК, зареєстрованих з порушенням термінів, виникає тільки в періоді реєстрації. Про це чітко говорить абз.5 п. 198.6 ПКУ.
Отже, технічні проблеми з реєстрацією ПН можуть вдарити, в першу чергу, по самим покупцям і по покупцях покупців ... Ну, а про імідж і ділову репутацію постачальників в цій ситуації говорити зайвий раз не доводиться!

Рекомендації:
1) Оперативно продублювати «завислі» ПН, щодо яких не отримано квитанції (операційний день до 20-00).
2) Документувати кожен свій крок з метою спрощення подальшого захисту порушених прав та інтересів (скріншоти екранів, збереження квитанцій, доповідні на ім'я директора і т.п.).
3) Щоб уникнути перевантаження сервера не реєструвати «свіжі» ПН (за другу половину періоду) в граничні терміни реєстрації першої половини.
4) Оперативно інформувати нас про ситуацію з метою подальшого транслювання проблеми в ДПС і надання вам консультацій з приводу подальших дій.

UPD: на момент написання цього поста працездатність кабінету вже відновлена. Але все може змінитися, так що тримаємо пальці і чекаємо реєстрацію. І даємо зворотний зв'язок. Всім успішної реєстрації!

 

Рубрика:

Бухгалтер 911 наголошує: зміст авторських матеріалів може не співпадати з політикою та точкою зору редакції. Серед авторів матеріалів, що публікуються, є не лише представники редакційної команди.

Викладена інформація в конкретній публікації відображає позицію автора. Редакція не втручається в авторські матеріали, не редагує тексти, тож не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі
  • Елена
01.06.20 08:02

Чтоб им пусто было


Відповісти
  • Ольга
01.06.20 08:23

28.05.2020  зупинена реєстрація 3-х податкових накладних - хоча не понятно  ще одна  ПН   з таким же асортиментом пройшла.УБРАТЬ  Зовсім цей податок  - і всі проблеми відпадуть.

Відповісти
  • Oleg7
01.06.20 10:09

Ольга,
треба хоча б прибрати блокування. 
достатньо того, щоб на електронному ПДВ-рахунку був регліміт. 

Відповісти
  • Хорек
01.06.20 09:01

Кто ж это всё  читает? всего два камента

Відповісти
  • Ігор
01.06.20 09:01

Це правильно, треба штрафувати всіх, хто тягне до останнього. Жлоби намагаються якомога довше користуватись ПК, який вже належить їхнім покупцям. От і нехай в судах доводять, чому вони тягнули. Та ще, якраз в останній момент формується схемний кредит, коли вигодонабувачі підрахували скільки ПК їм потрібно для ухиляння. Потім, коли дізнаємось, дивуємось як верланові під дахом друзів Зе єрмаків, формують корупційні "схеми".
Потрібно вводити шкалу штрафів, для тих, хто не реєструє ПН протягом 5 днів, з дати виписки. Так позбудемось паразитів та ледацюг.

Відповісти
  • *
01.06.20 12:32

Ігор, no problem, посадить Ігора регистрировать налоговые, предварительно заставив пополнять лимит со своего собственного кармана. А не пополнит в течение 5 дней - штраф.

Відповісти
  • Елена
01.06.20 10:22

Ігор, есть еще лимит. Уменя лимита не хватало. У поставщика также "зависла" налоговая накладная. Сейчас деньги приходится экономить и пополнять лимит оборотными средствами не хотелось. Пришловсь все-таки 100 тыс зачислить на казначейский счет. Теперь ищем где взять деньги на ЗП. Вы, пожалуйста, воздержитесь от оскорбления коллег. Или вы работник ДПС? Тогда понятно...

Відповісти
  • *
01.06.20 12:35

Елена,нет, не работник ДПС. Эти "работники" до сих пор налог на недвижимость и землю для обычных физлиц не закончили начислять. Прошло почти полгода..... Так они "работают", аки пчелы.

Відповісти
  • Ігор
01.06.20 12:25

Елена, Дякую всім, хто був небайдужим до мого коментаря.
Ще раз підкреслюю: хочете, щоб вас поважали, вирішуйте свої проблеми самостійно. Не перекладайте на покупця, не розповідайте про наявність ліміту, грошей, складнощів, роботу системи, тощо. Ви вже перейшли у доросле життя - під спідницею у мами не сховатись. Не подобається злочинна СЕА ПДВ, ідіть на майдан, суд, до Зе, ..., а покупцю одразу дайте все, що йому належить.
Я нікого не хотів ображати, просто назвав речі своїм ім'ям. Дратує почуття - дорослішайте. Вам і пів року дати, ви до останнього будете тягнути.
Поважайте роботу своїх колег, не створюйте для них аврал у кінцеві дати.
Якщо формуєте "схемний" ПК, надавайте потрібні данні фірмам-"схемам" завчасно. Пам'ятайте, там працюють такі ж бухгалтери, їм важко все опрацювати в останній день. Поважайте друзів Зе та другої найбагатшої людини - Петі, ім кожного дня до ресторану ходити треба та оплачувати роботу офіціантів (які теж варті поваги/оплати, а не чекати останніх дат). Їм не_потрібні хабарі регулярно, а ні в кінцеві дати.

Відповісти
  • 1963
01.06.20 13:11

Ігор, Да я сама решила проблему пополнила спец. счет потому что у покупателя просто начиналась истерика а потом больше суток кабинет висел и не я и не покупатель не видел зарег. налоговые.только вчера в воскресенье я увидела регистр. и время 22,15 нормально!!!!!! Лимит был а налоговые висели!! И никакой информации официальной,если бы не форум бухов. никто ничего бы не знал у меня реально ехала крыша,При том что последний день рег.это воскресенье ,и бесят умники из гоструда со своими рекомендациями и штрафами про нарушение соц.гарантий,А есть директора которые говорят не можете организовать работу увольняйтесь я возьму другого бухгалтера.!! И возмет,не гарантия что лучше,посмотрите сколько сейчас вакансий на должность гл.бух и бух.-море.У людей не выдерживает психика работать в таких условиях.Извините это крик души.

Відповісти
  • Ігор
01.06.20 13:33

1963, тут головним є самостійне рішення проблеми, а ні перекладання на інших. Коли всі будуть відповідальними, проблем стане менше. А далі розвиток. Чому? Коли всі припинять діяти за: "Моя хата скраю, перекладу на покупця", почне виникати думка: "Може в нашому королівстві щось не так?". Тоді і до другого пенделя не далеко. А після пенделя, точно прогрес.

Відповісти
  • Олексій Олегович
01.06.20 10:38

Елена,Такая же ситуация получилась.

Відповісти
  • Юра Г.
01.06.20 10:18

Ігор,Полностью с вами согласен!!!
Но скажите и Вашу цель прямо-
Обнулить государство.
Срок в 5 дней слишком большой для лентяев.
Пора всех в смартфон, и следом за рро в реальном времени - Даешь електронные НН.
P.S. - Прошу сильно не бить, санитарі уже віехали.

Відповісти
  • Ніна
01.06.20 11:29

Юра Г.,))) Так психушки же закрывают. Какие санитары?

Відповісти
  • Юра Г.
01.06.20 11:42

Ніна, Они уже выехали!

Відповісти
  • Ольга
01.06.20 09:51

Ігор, вы своем уме? Причем тут жлобство? Бухгалтер и так  привязан к этим налоговым накладным. А почему 5 дней, давайте 5 часов уж тогда. 

Відповісти
  • Ніна
01.06.20 09:37

Ігор,я так розумію,що ви не практикуючий бухгалтер..

Відповісти
  • Тарас
01.06.20 13:02

Ніна, небажаю жодному директору такого бухгалтера як Ігор. Все зло в ПДВ.

Відповісти
  • ок
01.06.20 09:24

Ігор, от куда такая осведомленность когда формируется схемный кредит и когда выгодополучатели все посчитали? не иначе как участвуете? то-то Вас вчера слышно не было, считали в поте лица 

Відповісти
  • Ольга
01.06.20 09:50

Как же оно все надоело! 

Відповісти
  • Киев
01.06.20 09:56

Схемный кредит будет пока не отменят первое событие. Но отмена первого события=провал по поступлениям по НДС. Даже с профицитным бюджетом (до прихода к власти кухарок) не рискнули это сделать. Когда был выбор: отменить первое событие, внести некоторые технические правки для онлайн учета или ввести блокировки, господин Данилюк выбрал второе.  Так как нормальная работа кабинета делает лишними тысячи рядовых сотрудников ДФС, а многих уважаемых людей лишает кормушки. В мутной водичке.....

Відповісти
  • злой клоун
01.06.20 12:36

Киев,а я думала, пока не начнут наказывать с конфискацией тех , кто сидит на этих потоках кредита, тех кто их дает.. тю..

Відповісти
  • Елена
01.06.20 10:03

О каких штрафах может идти речь, если же в законе 466 прописали о неприменении штрафа если были тех. неполадки с сайтом налоговой? Или опять все это надо доказывать и, как обычны, суды на стороне налоговой?!

Відповісти
  • Елена
01.06.20 10:10

Второй раз отправлять "зависшие" налоговые не надо. Придет квитанция о том, что налоговая с таким номером и суммой уже есть в реестре. Я случайно отправила второй раз налоговую и получила такой ответ.

Відповісти
  • Ніна-Н
01.06.20 22:27

Елена, нехай краще квитанція прийде про повтор.Перед новим роком, коли така ситуація була, ті, хто не відправив,той і не зареєстрував вчасно.

Відповісти
  • Лтза
01.06.20 10:13

Вы рекомендуете не мне не регистрировать налоговые за вторую половину из за того, чтобы не было перегруза на сервере, и подвергать себя тем самым на штрафы????? Вы о чем сейчас советуете????? Я в шоке????

Відповісти
  • ок
01.06.20 10:26

Лтза, какие штрафы? срок регистрации налоговых за вторую половину мая - 15.06. статью писали вчера, когда с трудом регистрировали налоговые за 1-ю половину мая. и вот и предлагали вторую пока не отправлять 

Відповісти
  • Ника
01.06.20 12:04

ок, есть еще договорные условия. У меня НН за май должны быть зарегистрированы в мае, хоть ты умри. Я когда этот договор прочитала. не знала, что хочу больше: уволиться без отработки или удушить директора. Вчера, кстати, кабинет в 6 вечера работал как часики. Зато в Соте были технические работы. 31 числа, другого дня просто не было в календаре.    

Відповісти
  • Перекатиполе
01.06.20 10:52

Кабинет регулярно работает отвратительно, или висит в нерабочем состоянии. Даже не в цейтнот-дни, окно-сообщение "Помилка" появляется постоянно и кабинет вроде бы работает, только ничего посмотреть/скачать нельзя. Отчеты с давностью более 3-х лет вообще не открываются для просмотра.
Как понять выборочную работу сервера по регистрации налоговых накладных только в определенное время и черепашью скорость  квитанций к ним, когда на обычные отчеты квитанции прилетают мгновенно, а к НН - сутки?
Верните круглосуточную регистрацию НН/РК в любой день, всем уже ясно, что серверные работы не проходят в нерабочее время и в крайние дни отчетности!

Відповісти
  • Юра Г.
01.06.20 11:05

Перекатиполе, почему Вы считаете, работу кабинета отвратительной?
Кабинет работает в штатном режиме согласно тех-заданию. с 8 до 17. и в выходные на замке.
Просто задачи у Вас и налоговиков разные. 
Их задача выполняется на 100%. 
И решить эту проблему, как ни крути можно только изменив задачу наших слуг.
Не ошибитесь, выбирая себе новых слуг.

Відповісти
  • Ника
01.06.20 12:06

Юра Г.,
кабинет никогда в рабочее время нормально не работает. Для него оптимальное время 3-5 часов утра. Вот в это время он еще ни разу не сбоил, на моей памяти.

Відповісти
  • Перекатиполе
01.06.20 11:48

Работаю удаленно, часто ночью, и мой рабочий сервер не отключается на ночь и выходные. 
Но, сервер налоговой - особенный, он соблюдает распорядок дня и хранит праздники, прям как человек ... или те человеки, которые обеспечивают автоматическое ведение ЕРПН - спать уходят.

Відповісти
  • Ірина
01.06.20 11:02

Странно, что никто не решает проблему перегруза сервера именно техническим путем, а давят морально на бухгалтеров своими умными замечаниями "не тянуть до последнего". Кому какая разница по каким причинам это происходит? Есть срок - будьте добры обеспечьте достойно работу сервера, электронного кабинета и т.п. Не налогоплательщики придумали поголовную регистрацию налоговых накладных. 

Відповісти
  • Коваленко Олександр Володимирович
01.06.20 12:07

Это называется пополнения бюджета, потому что вчера в 9 вечера не льзя было посмотреть свои налоговые, лимит, а в 7 утра все работает

Відповісти
  • Ольга
01.06.20 13:26

У меня все налоговые заблокировали (зупинили) я в шоке ,а в 2017 году я уже доказывала реальность производства и услуг. какого хрена?

Відповісти
  • Ирина
01.06.20 15:19

У нас заблокировали 67 налоговых накладных.Просто опускаются руки... У нас услуги транспорта.Это просто издевательство.

Відповісти